عرضه تخم‌مرغ پایین‌تر از نرخ مصوب در بازار/ ضرورت حمایت از مرغداران برای مدیریت تقاضا

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران گفـت: از دولت درخواست کردیم که با توجه به کاهش مصرف تخم‌مرغ در نیمه اول سال با خرید تضمینی تخم‌مرغ مازاد، را خریداری کند.


کمبودی برای تهیه و عرضه کالای اساسی خانوارها نداریم/ تغییر قیمت گوشت شایعه است

امرالهی گفت: مشکلی در تامین کالاهای اساسی و ارز برای واردات کالاهای و نهاده های دامی نداریم و اظهار نظرها مبنی بر افزایش قیمت گوشت با هدف تشویش بازار و اذهان عمومی مطرح می‌شود.


تامین بی‌سابقه ارز کالاهای اساسی از سوی بانک مرکزی

بنا بر اعلام قائم مقام امور بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، در همین ماه ابتدایی سال ۱۴۰۳ ارز مورد نیاز برای واردات کالاهای اساسی برای چند ماه آینده هم تامین شده است.


ضرورت پایش به‌موقع مزارع و باغات در راستای حفظ محصول از آفات

سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه همه جانبه و پایش به‌موقع مزارع و باغات از غافلگیری ما توسط بیماری‌های گیاهی جلوگیری می‌شود.


کشتار دام مولد داخلی به کمتر از ۲ درصد رسید

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام گفت: تامین مناسب گوشت قرمز وارداتی موجب شد که کشتار دام ماده داخلی به زیر ۲ درصد برسد.


تولید تخم مرغ در فروردین ماه به ۱۰۵ هزارتن خواهد رسید

رئیس اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآوردها حاکی از آن است که حداقل تولید تخم مرغ در فروردین به ۱۰۵ هزارتن برسد که با احتساب مصرف داخل ۲۵ هزارتن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.


وضعیت بازار گوشت قرمز در سال جدید چگونه خواهد بود؟

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: بر اساس مستندات و با توجه به داشته‌ها و مهم‌تر آسیب‌شناسی گذشته باید نقاط ضعف و اشتباهات چند سال گذشته را پذیرفت و برای آینده صنعت دام برنامه‌ریزی درست داشت.


عرضه گوشت قرمز گرم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به توزیع روزانه کالاهای اساسی مردم در ایام عید نوروز گفت: عرضه گوشت قرمز گرم در فروشگاه های زنجیره ای آغاز شد.


توزیع حدود ۱۰ هزار تن میوه شب عید/قیمت ها تعدیل شده است

سرپرست سازمان تعاون روستایی از عرضه بیش از نیمی از میوه های تنظیم بازاری در کشور خبر داد.


عرضه خرما به نرخ تنظیم بازار تا پایان ماه مبارک رمضان/ ۲۰۰ تن ذخایر احتیاطی

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از عرضه خرما با نرخ تنظیم بازار تا پایان ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: حدود ۹۰۰ تن خرما از طریق شبکه توزیع سازمان عرضه شده است و حدود ۲۰۰ تن ذخایر احتیاطی …