اخبار داغ

زمزمه ردصلاحیت یکی از اعضای کابینه جنجالی بالا گرفت؛

ساعات داغ کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال برای یک تصمیم سرنوشت‌ساز/ درگیری لفظی بر سر استدلال له یا علیه «تاج»!

ساعات داغ کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال برای یک تصمیم سرنوشت‌ساز/ درگیری لفظی بر سر استدلال له یا علیه «تاج»!
کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال ساعاتی مهم و حساس را برای اتخاذ یک تصمیم سرنوشت‌ساز در رابطه با شرایط یکی از نامزدها پیش رو خواهد داشت.
[

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ با پایان پروه ثبت‌نام از علاقه‌مندان و واجدین شرایط حضور در انتخابات ریاست و پست‌های هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال، این روزها کار اصلی به دوش کمیته بدوی انتخابات محول شده تا مهم‌ترین تصمیمات را درباره احراز یا عدم احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال اتخاذ کنند که این موضوع هم به ساعات پایانی اما سرنوشت‌ساز خودش نزدیک شده.

, خبرگزاری دانا,

از گوشه و کنار اتاق‌های فدراسیون فوتبال در این ساعات حساس اخبار جالبی به گوش می‌رسد؛ مهدی محمدنبی، دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال و عضو هیأت رئیسه فدراسیون ورزش‌های کارگری به علت عضویت در این فدراسیون، با ایراد از سوی کمیته بدوی مواجه شده که متعاقب آن نامه استعفای ماه گذشته‌اش را به اعضای کمیته تسلیم نموده.

,

در این بین هم مسئولیت منصور قنبرزاده، سرپرست اداره کل سلامت و تربیت بدنی وزارت نفت که پستی هم‌رده مدیرکلی شناخته می‌شود توسط کمیته بدوی دچار مشکل تلقی شده که به جهت عدم استعفای وی از سمت دولتی‌اش و ناتوانی در اقناع اعضای کمیته بدوی در غیردولتی نشان دادن این سمت، احتمال عدم احراز صلاحیت وی را بسیار بالا برده.

, عدم استعفای وی از سمت دولتی‌اش,

امروز هم که قرار شده تا کمیته بدوی درباره صلاحیت یا عدم صلاحیت مهدی تاج، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال و عامل بدهی‌های چند صد میلیارد تومانی فوتبال ایران تصمیم بگیرند، تعارض و جدال بین اعضای کمیته بدوی رخ داده و حتی شنیده شده که در این بین صدای اعضا علیه یک‌دیگر بالا رفته و در تعیین وضعیت تاج بین اعضای کمیته، اختلاف‌نظرهای جدی وجود داشته.

,

از آن جا که مهدی تاج ۳ دوره عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال بوده و ممنوعیت حضور چنین فردی به صراحت در اساس‌نامه فدراسیون فوتبال آمده، همین موضوع باعث درگیری لفظی بین اعضای کمیته بدوی شده و ترکیب فعلی اعضا هم در صورت عدم استنکاف از قانون چندان به نفع تاج نیست.

,

از آن جا که ۲ تن از اعضای اصلی کمیته بدوی در وزارت‌خانه‌ها و نهادهای دیگر مشغول به کار هستند و این مسئله باعث تعارض منافع شده، ۲ تن از اعضای علی‌البدل دارای حق رأی شده‌اند که این موضوع اصلاً باب میل تیم تاج نیست و از همین رو، احتمال عدم احراز صلاحیت وی یا استعلام از فدراسیون بین‌المللی فوتبال را تا حد زیادی بالا برده.

,

نکته جالب در این بین، این است که یکی از نواب رئیس مهدی تاج حالا که در تنگنا قرار گرفته و احتمال رد صلاحیتش بنا بر مفاد اساسنامه قانونی فدراسیون فوتبال بالا رفته، حمایتی از تاج نشان نداده و حتی در محافلی مدعی شده که حالا او هم باید به علت ۳ دوره عضو در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال رد صلاحیت شود!

,

با همه این تفاسیر باید تا ساعات پایانی امروز منتظر ماند تا تصمیم نهایی کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال جهت حضور یا عدم حضور رئیس سابق فدراسیون در انتخابات آتی مشخص شود؛ تصمیمی که قطعاً هر گونه اشتباه در آن تبعات زیادی خواهد داشت و گریبان فوتبال ایران را خواهد گرفت.

,

انتهای پیام/

]

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه