اخبار داغ

استاندار سمنان در نشست خبری:

رییس جمهور پنج شنبه به استان سمنان سفر خواهد کرد/ بهره برداری از ۲۵۶ پروژه نیمه‌تمام

رییس جمهور پنج شنبه به استان سمنان سفر خواهد کرد/ بهره برداری از ۲۵۶ پروژه نیمه‌تمام
استاندار سمنان گفت: رئیس جمهور روز پنج شنبه به استان سمنان سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر دور دوم ریس جمهور به استان سمنان، اظهار کرد: بیش از ۱۰۶ درصد اعتبارات طرح‌های دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان سمنان جذب شده است که بیشترین جذب اعتبار در سفرهای دور اول رئیس‌جمهور بوده است.
وی افزود: دور اول سفر هیات دولت به استان سمنان ۱۴۵ مصوبه داشت که بالغ بر ۳۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی اختصاص یافت. از ۱۳۷ طرح دور اول سفر، ۲۶ مصوبه کاملا اجرا شده، ۸۶ مصوبه در حال اجراست و ۲۵ مصوبه در دست پیگیری است.

هاشمی با تاکید بر اینکه ۵۵۵ پروژه نیمه تمام در سطح استان وجود دارد که اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه‌ها نیاز است، گفت: در دور دوم سفر آیت الله رئیسی به استان سمنان پروژه‌هایی با درصد پیشرفت بالا را با اعتبار ۹۲۴۶ میلیارد تومان پیشنهاد کردیم که ۷۱۶۰ میلیارد تومان در مصوبات اولیه گنجانده که بخش اعظم این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسید.

استاندار سمنان تاکید کرد: رئیس‌جمهور در آخرین دیدار شورای اداری استان ۲۴ دستور ویژه به ۹ وزارتخانه صادر کرد که به حمدالله پیگیری و محقق شده است.

وی ادامه داد: در سفر اول ۴۶۷ ریزپروژه تخصیص اعتبار شد که از این تعداد ۲۱۱ پروژه به بهره‌برداری رسید و ۲۵۶ پروژه هم در دست اقدام است.

هاشمی تاکید کرد: ۲ عامل موجب شد که سفر آیت الله رئیسی به استان سمنان به تاخیر بیفتد یکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و دیگری ماه مبارک رمضان و ان شاء الله در پنجشنبه هفته جاری سفر آیت الله رئیسی به استان سمنان برگزار خواهد شد.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور در این سفر ۲ دیدار مردمی خواهند داشت، گفت: یکی از این دیدارها در مرکز استان انجام می‌شود و در مرحله دوم سفر نیز دیدار مردمی دیگری در شهرستان شاهرود و میامی انجام خواهد شد.

وی افزود: در این سفر همچنین پروژه‌های اقتصادی، جشن احیای واحدهای اقتصادی، جشن جوانی جمعیت در نهضت ملی مسکن و جلسه شورای عالی استان نیز در دستور کار برنامه‌های آیت الله رئیسی قرار دارد.

هاشمی تاکید کرد: در حوزه نهضت ملی مسکن ساخت بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی از تعهدات دولت سیزدهم در استان سمنان است که از این تعداد تاکنون ۳۰ هزار واحد در شهر جدید ایوانکی برای سرریز مسکن استان تهران آماده برنامه‌ریزی شده است؛ در مجموع ۱۸۸۰۷ واحد در سطح استان در حال ساخت است که از این تعداد ۱۵۲۱۲ واحد واحدهای شهری و ۳۷۶۸ واحد در حوزه روستایی آماده تحویل به متقاضیان است.

استاندار سمنان گفت: ۲۵۶ پروژه نیمه‌تمام در دست اقدام است که در سفر آتی‌ رئیس‌جمهور و همچنین در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

هاشمی افزود: همچنین در حوزه طرح جوانی جمعیت بیش از یک هزار واحد با حضور رئیس جمهور تحویل متقاضیان خواهد شد.

وی ادامه داد: بیش از ۷۰ هزار نیروی انسانی در ۲۱۰۰ واحد در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

هاشمی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۲۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشتند، گفت: همزمان با سفر آیت الله رئیسی، کارخانه کاشی و سرامیک ۷ آسمان که بیش از ۱۲ سال از چرخه تولید خارج شده بود مجدداً راه‌اندازی خواهد شد.

هاشمی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در استان پرداخت شده است و از این حیث پس از استان البرز در جایگاه دوم قرار داریم. همچنین در حوزه رشد اقتصادی پس از استان‌های هرمزگان و بوشهر با رشد ۵.۷ درصد در جایگاه سوم قرار داریم.

وی افزود: تاکنون به بیش از ۴۱۰ روستا سفر کرده‌ام و مسائل و مشکلات احصا شده است. بیش از ۷۵۰ مصوبه در راستای دیدارهای مردمی صادر شد که بیش از ۸۰ درصد این مصوبات اجرایی شده است. تعهد اشتغال استان در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۱ هزار نفر بود اما بیش از ۱۶ هزار نفر جذب بازار کار شدند این بدان معنا بود که میزان اشتغال ۱۴۸ درصد افزایش یافت در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۲ هزار نفر تعهد اشتغال در استان بود که در این سال نیز میزان اشتغال ۵۰ درصد بیش از تعهد ما محقق شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه