اخبار داغ

جلیلی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران:

امروز فرصت جهاد بزرگ برای جهش ایران است

امروز فرصت جهاد بزرگ برای جهش ایران است
کاندیدای ریاست جمهوری گفت: برای جهش و پیشرفت، مشارکت حداکثری مردم لازم است و این مشارکت با عدالت به دست می آید. 

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید جلیلی پس از ثبت نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به همه مردم عزیز سلام عرض می کنم و عرض تسلیت دارم، مردمی که در سوگ رییس جمهور شهید خودشان نشان دادند که به خوبی قدردان خدمت و صداقت هستند. حماسه ای که در قم، تبریز، تهران، بیرجند، مشهد و سایر شهرها دیدیم، یک حماسه بزرگ بود. این هنر ملت ماست که از حادثه، حماسه می آفرینند.

وی ادامه داد: هنر مردم ما این بود که در تندباد حوادث نه تنها از پای در نمی آیند بلکه تهدید را به فرصت تبدیل می کنند. این حقیقت را دنیا در دوران دفاع مقدس و در دولت ریاست جمهور رییس جمهور شهید همان ابرقدرتی که رسماً به دنبال فشار حداکثری بر مردم ایران بود، اعتراف کرد که شکست خورده است.

وی گفت: ملت خوب و فهیم ما سهم خود را در حوادث مختلف انجام دادند و اکنون هم آماده هستند تا نقش های بزرگتری را برای پیشرفت کشور ایفا کنند. آنچه در امکان و توان مردم ایران بوده به صحنه آوردند و می آورند و این بزرگترین سرمایه کشور است. رییس جمهور شهید ما این سرمایه را می شناخت و قدر آن را می دانست. کسی که پا به عرصه انتخابات می گذارد باید همچون رییس جمهور شهید این سرمایه را بشناسد.

جلیلی عنوان کرد: ما وقتی چنین مردمی داریم که چنین حماسه هایی در صحنه های سخت می آفرینند، امروز به دولتی نیاز داریم که با همه وجود اراده و برنامه داشته باشد تا این سرمیه بزرگ را ارتقا دهند. ما در 10 سال گذشته در گفتمانی به اسم دولت سایه به این مساله اندیشیده ایم و با شبکه ای گسترده از نخبگان و اساتید حوزه های مختلف پیرامون این بحث کارشناسی هایی را انجام دادیم؛ در تمام این مدت فارغ از اینکه دولت مستقر رفیق یا رقیب ما بوده سعی کردیم که نتایج بررسی های خود را به دولت مستقر ارایه کنیم.

وی بیان کرد: نکته مهم این است که ریس جمهور باید بداند که چه فرصت هایی وجود دارد، اگر صحبت از برنامه می شود ، رییس جمهور باید به آن برنامه اشراف کامل داشته باشد و اینکه چگونه از این فرصت ها به نفع ملت ایران استفاده حداکثری کند، به حداقل ها راضی نشود، اداره روزمره کشور را کافی نداند و به قله ها نگاه کند، پیشرفت های مردم ما و روندهای جهانی، امروز به ما نشان می دهد که در یک فرصت تاریخی هستیم اگر ملت از فرصت های تاریخی غفلت کند، از مسیر پیشرفت عقب می ماند و این پیشرفت با عدالت به دست می آید؛ عدالتی که در جهت جهش کشور برای مشارکت دادن ظرفیت تک تک مردم ایران حق قائل باشد و برای به میدان آوردن آن برنامه داشته باشد.
وی گفت: این حق مردم ایران است که برای جهش کشور نقش ایفا کند و این وظیفه دولت است که برای آن برنامه داشته باشد. بدون مناسبات عادلانه سرمایه ها تلف می شود و اتفاقاً در آن مناسبات عادلانه است که همه سرمایه ها و ظرفیت ها به کار برده می شود و انحصارها شکسته می شود و خط کشی های نادرست برداشته می شود.

جلیلی عنوان کرد: برای جهش و پیشرفت، مشارکت حداکثری مردم لازم است و این مشارکت با عداالت به دست می آید.  ما برای کسب موفقیت هایی در ادامه موفقیت های مسیر رئیس جمهور شهید به تصمیم های صحیح و به موقع نیاز داریم.

بیشتر بخوانید:

ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد

گزارش دانا از نخستین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری/ چه کسانی ثبت نام کردند؟

نخستین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری در ستاد انتخابات

سعید جلیلی با حضور در وزارت کشور رسما کاندید ریاست جمهوری ۱۴۰۳ شد

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه