اخبار داغ

قالیباف در جمع خبرنگاران:

فتح قله، علاوه ‌بر انگیزه و احساس وظیفه، تجربه و مهارت هم می‌خواهد

فتح قله، علاوه ‌بر انگیزه و احساس وظیفه، تجربه و مهارت هم می‌خواهد
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: در عرصۀ مدیریت کشور، این رئیس جمهور است که باید بی عذر و بهانه، در نهایت، کار را تمام کند و تلاش‌های بقیه را با مسئولیت‌پذیری و راهبری درست به ثمر برساند. لذا، فتح قله، علاوه ‌بر انگیزه و احساس وظیفه، تجربه و مهارت هم می‌خواهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران ضمن درود به روح پاک شهدا، امام شهدا و گرامیداشت یاد رئیس جمهور پرتلاش شهید آیت الله رئیسی و سایر شهدای پرواز اردیبهشت، خطاب به مردم عزیز ایران، اظهار کرد: در آغاز درباره دو نگرانی با شما سخن می گویم؛ نگرانی اول مربوط به کشورمان ایران است و نگرانی دوم مربوط به صحنه دوم امروز انتخابات.

وی افزود: نگرانی اول مربوط به همۀ ماست. ما امروز نگران پیشرفت و آیندۀ کشورمان و زندگی فرزندانمان هستیم. همۀ ما با دقت به شرایط پیچیدۀ کشور نگاه می‌کنیم و از خود می‌پرسیم کدام رویکردها باید تداوم پیدا کند؟ کدام باید تکمیل و کدام باید تغییر کند؟ و از همه مهم‌تر اینکه چه کسی می‌تواند، در این شرایط پیچیده مسئولیت به سرانجام رساندن کارها را بپذیرد؟

قالیباف ادامه داد: نگرانی دوم مربوط به صحنۀ انتخابات است. نگرانی از اینکه جدال های سیاسی باعث به حاشیه رفتن دغدغه‌های اصلی مردم و مسئله اقتصاد و معیشت شود در این عرصه، نسبت دشواری کارهای زمین مانده با توانایی‌ها به درستی محاسبه نشده است و نگاه‌های غیرواقعی به راهکارهای عملی برای حل مشکلات وجود دارد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این نگرانی‌ها دلیلی شد تا جمعی از نخبگان، کارآفرینان، دانشجویان انقلابی و سایر دلسوزان با شناختی که از کارنامۀ بنده داشتند، من را برای حضور در انتخابات دعوت کنند، تصریح کرد: در ابتدا، با توجه به اعتماد نمایندگان محترم در سپردن کرسی ریاست مجلس به بنده، وظیفۀ اصلی خود را خدمت در مجلس می‌دانستم و این موضوع را با دلسوزان کشور نیز در میان گذاشتم.

وی عنوان کرد: مشاهده صحنۀ انتخابات و کمرنگ شدن کارآمدی و راهکارهای حل مشکلات  و همچنین، دعوت اکثریت نمایندگان محترم و تکلیف کردن جمعی از فرزندان و خانواده‌های شهدا که آن‌ها را امین و یاور خود و کشور می‌دانم و همچنین دعوت گسترده چهره های سیاسی برجسته جبهه انقلاب بنده را به جمع‌بندی جدیدی رساند که اگر داوطلب این انتخابات نشوم کاری که در چند سال گذشته برای حل مسائل اقتصادی مردم در دولت مردمی و مجلس انقلابی شروع کرده ایم و به زمان ثمردهی رسیده است ناتمام می ماند.

قالیباف افزود: با توکل به خداوند متعال و امید به اعتماد شما  و تکیه بر سوابق سیاسی و اجرایی خود پا به عرصه انتخابات گذاشتم تا برای حل مسائل و مشکلات شما با تمام وجود تلاش کنم تا با کمک شما، دوره دیگری از رکود و سوء مدیریت همانند وضعیت دهه 90 در کشور حاکم نشود.

وی گفت: در عرصۀ مدیریت کشور، این رئیس جمهور است که باید بی عذر و بهانه، در نهایت، کار را تمام کند و تلاش‌های بقیه را با مسئولیت‌پذیری و راهبری درست به ثمر برساند. لذا، فتح قله، علاوه ‌بر انگیزه و احساس وظیفه، تجربه و مهارت هم می‌خواهد.

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر معتقد نبودم که مشکلات امروز مانند معیشت، کاهش قدرت خرید، محرومیت‌، فقر و تبعیض و نابرابری، هزینه های کمرشکن مسکن، گرانی ها و بازار نابه سامان خودرو، یا وضعیت اینترنت و عبور از تحریم ها  قابل حل است، هرگز پا به عرصه رقابت‌ نمی‌گذاشتم، گفت: من هم مانند همه بدون اشکال نیستم، تنها دیکته نانوشته است که غلط ندارد. ولی با درس گرفتن از گذشته و شناختی که از امکانات کشور و توانایی‌های موجود دارم، می‌دانم که می‌توانیم به کمک هم، با یک مدیریت مسئولیت‌پذیر و انقلابی دولتی کارآمد را ایجاد کنیم تا شما در دنیا احساس سربلندی کنید و برای این امر با برنامه‌ای مشخص مبتنی بر برنامه هفتم پیشرفت کشور وارد کارزار انتخابات شده‌ام.

وی ادامه داد: بنده معتقدم تفکر انقلابی شهید حاج‌قاسم و شهید رئیسی همچنان راهگشاست. تفکری که برای تأمین امنیت و آرامش مردم خطرها می‌کند. کشور ما امروز به همان تفکر انقلابی نیاز دارد که 80 میلیون ایرانی را سیاه و سفید نمی‌بیند و از هر ظرفیتی، ایرانی پیشرفته می سازد که در آن همۀ مردم ایران فرصت رشد برابر داشته باشند.

قالیباف در پایان گفت: عزیزان! خواهران! برادران! ملت شریف ایران! باید کاری کرد تا همان‌گونه که مردم دیگر کشورها حسرت اقتدار ایران را می‌خورند، از پیشرفت این کشور نیز دچار شگفتی شوند. می شود، می توانیم.            

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه