اخبار داغ
 1. فتح‌الله‌زاده: ۱۴۳ میلیارد پول به استقلال آورده‌ام؛ از روز اول گفتم پرداخت بدهی استراماچونی کار من نیست!
 2. آمار پلیس راهور از سفرهای نوروزی /از هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنید
 3. حال فرش ایرانی خوب نیست/هنر فرش ایرانی باید حفظ شود
 4. کاهش تصادفات منجر به فوت در روزهای اخیر/ آغاز پیک برگشت مسافران از ۱ ۱و ۱۲ فروردین
 5. لیگ برتر فوتبال| اعلام برنامه بازی‌های هفته بیست‌وهفتم تا سی‌ام/ ۳ اردیبهشت؛ تاریخ برگزاری دربی
 6. وزنه برداری؛ ستاره ها می درخشند
 7. ۳ هزار زن سرپرست خانوار تحت نظارت بانوان کارآفرین مشغول به کار شده‌اند
 8. اصلاحات قضایی نفس رژیم صهیونیستی را به شمارش انداخت/ کِشتی صهیونیست‌ها در آستانه غرق شدن است
 9. فرار ژنرال از شکست عجیب با تعویض طلایی/ رامین؛ برگ برنده ایران مقابل رقیب گم‌نام
 10. نامه قوه قضاییه برای پرونده جنجالی؛ تخلفات مالی باشگاه استقلال رسیدگی شود
 11. جلسات فتح الله زاده با اسپانسر برای پرداخت بدهی استراماچونی/ استقلالی ها در انتظار جلسه هیات مدیره همراه اول
 12. رنکینگ جهانی شمشیربازی| سقوط دوپله ای پاکدامن/ گربه سیاه چشم بادامی در یک قدمی ایران
 13. با چنگ و دندان پیانو را یاد گرفتم/ مانی رهنما و شهاب رمضان از شاگردان من هستند
 14. اعمال تحریم‌های جدید کانادا علیه ایران
 15. باید تلاش دولت و مجلس برای بهبود معیشت مردم مضاعف شود
 16. حدود ۸۵ درصد از برنامه تحول جامع فرهنگی تحقق پیدا کرده است
 17. جزئیات مجازات و بخشش غیبت سربازی براساس قانون نظام وظیفه
 18. واترپلو قهرمانی آسیا| شاهکار سیمین واترپلوئیست‌ها/ صید نقره از آب!
 19. مدیون استاد کامبیز روشن روانم/ پیانو عشق من است
 20. ۲ جام شیرین برای پایان حسرت‌ها/ ۱۴۰۱؛ سالی که رنگ آبی داشت!

مدیرکل دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت خبرداد؛

گسترش پوشش بیمه‌ای خدمات دندانپزشکی و کاهش پرداخت از جیب مردم

news-details
مدیرکل دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گسترش پوشش بیمه‌ای خدمات دندانپزشکی و کاهش پرداخت از جیب مردم برای دریافت این خدمات خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهرا سیدمعلمی با اشاره به پیگیری‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت که منجر به دریافت مصوبه کاهش پرداخت از جیب مردم در خدمات دندان‌پزشکی از سوی هیئت وزیران شده است، گفت: بر این اساس، ارائه خدمات دندان‌پزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر برای گروه‌های هدف، شامل مادران باردار و شیرده و کودکان زیر ۳ سال، کودکان ۳ تا ۶ سال و کودکان ۶ تا ۱۴ سال رایگان بوده و برای سایر مردم تا سقف ۶۵ درصد کاهش داده شده است.

وی افزود: این خدمات، ۲۲ ردیف خدمتی در دندان‌پزشکی، شامل ترمیم یا پرکردن دندان‌های شیری و دائمی، جرم‌گیری، فلوراید درمانی و شیارپوش (فیشورسیلنت) دندان‌های دائمی، کشیدن و پالپوتومی دندان‌ها و درمان پالپ زنده است.

مدیر کل دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت همچنین با اشاره به اینکه سهم پرداختی مردم در خدمات دندان‌پزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت در شهرها تا سقف ۶۵ درصد کاهش داده شده است، ادامه داد: تعرفه منتج به کاهش پرداخت از جیب مردم در شهرها و رایگان‌ بودن خدمات در روستاها برای اجرا در سطح کشور ابلاغ شده و لازم‌الاجرا است.

وی گفت: در حال حاضر، روزانه به‌ طور متوسط ۷۰۰۰ خدمت دندان‌پزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت ارائه می‌شود که با این کاهش پرداخت از جیب، انتظار می‌رود مراجعه مردم برای دریافت خدمات دندان‌پزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت افزایش یابد.

سیدمعلمی با بیان اینکه برای تسهیل برخورداری مردم از خدمات دندان‌پزشکی، علاوه‌بر کاهش پرداخت از جیب، لازم بود آن‌دسته از خدمات این حوزه که عمده نیاز درمانی جامعه را شامل می‌شود تحت پوشش بیمه قرار گیرد، ادامه داد: به همین منظور دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت پیگیری‌های بسیاری برای گسترش پوشش بیمه‌ای خدمات دندان‌ پزشکی انجام داد و خوشبختانه با همکاری شورای عالی بیمه و بیمه‌های پایه شامل بیمه سلامت، تامین اجتماعی و خدمات درمانی نیروهای مسلح، خدمات ترمیم یا پرکردن دندان‌ها برای تمامی دندان‌های شیری و دائمی و در تمامی سنین، تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به اینکه شیارپوش (فیشورسیلنت) دندان‌های دائمی ۶ و ۷ به‌ عنوان یک اقدام ضروری برای پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها تا سن ۱۴ سالگی نیز تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار گرفته است، افزود: این موارد توسط شورای عالی بیمه برای اجرا در تمامی مراکز دندان‌پزشکی خصوصی و دولتی کشور به بیمه‌ها ابلاغ شده و لازم‌الاجرا است.

مدیرکل دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت یادآور شد: پیش از این نیز تعدادی از خدمات دندان‌پزشکی تحت پوشش بیمه‌های پایه بود که با اضافه‌شدن موارد جدید، خدماتی شامل معاینه دندان‌پزشکی، رادیوگرافی دهان و دندان، آموزش بهداشت دهان، پروفیلاکسی دندان‌های کودک، شیارپوش یا فیشورسیلنت دندان‌های دائمی، وارنیش فلوراید و فلورایددرمانی، ترمیم دندان‌های شیری و دائمی خلفی با آمالگام و کامپوزیت برای تمامی سنین، کشیدن دندان‌های شیری و دائمی و جرم‌گیری با پوشش بیمه‌های پایه، به مردم ارائه می‌شود.

بنابر اعلام روابط‌عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی در پایان با بیان اینکه این خدمات بیمه‌ شده بخش عمده‌ای از نیازهای دندان‌پزشکی مردم را پوشش می‌دهد، اظهار کرد: امیدواریم در آینده بتوان بخش بیشتری از خدمات این حوزه را تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار داد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه