اخبار داغ
 1. گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و سوریه
 2. فوتبال ساحلی قهرمانی آسیا| قهرمانی تیم ملی ایران با گل‌باران چشم‌بادامی‌ها!
 3. انیمیشن های پرفروش سینمای ایران/ سایه پر مهر شعر و ادب
 4. فوتبال؛ ستاره های سربی
 5. کمک ۱۵ میلیارد ریالی رهبر انقلاب به جشن گلریزان ستاد دیه
 6. امروز وظیفه ماست که مردم را پای‌کار علم و فناوری بیاوریم
 7. انسان در زندگی خود نباید تسلیم محدودیت‌ها شود
 8. هیچ کدام از راه‌های کشور مسدود نیست/ترافیک سنگین در محورهای شمالی
 9. جزئیات و شرایط جذب سرباز معلم براساس سازمان نظام وظیفه
 10. فیلم‌های سینمایی که امروز از تلویزیون پخش می‌شود
 11. جام ملت‌های فوتبال ساحلی آسیا| پرواز ساحلی بازان به فینال با کشتن گربه سیاه
 12. وضعیت شاخص بورس در اولین روز کاری سال ۱۴۰۲/ عیدی بورس به سهامداران
 13. کشتی؛ پرچم بالاست
 14. اصول تغذیه مناسب در ماه مبارک رمضان/ چه غذاهایی برای سحر و افطار باید خورد؟
 15. اولویت مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۲ برنامه هفتم توسعه است
 16. سند تحول سازمان صداوسیما در سال ۱۴۰۲ به شکل موثرتر و کارآمدتر دنبال خواهد شد
 17. بررسی بازار مسکن در ۱۴۰۱/ چشم‌انداز روند بازار در سال جاری
 18. حمله به پایگاه‌های آمریکا در سوریه با پهپاد و راکت انجام گرفت
 19. بی‌نصیب از لمس جام؛ عقب‌گرد پرسپولیس در سال حسرت!
 20. عشق به موسیقی مرا زنده نگه داشته/ همیشه از دبیرستان فراری بودم

در نشست خبری فیلم «کت چرمی» مطرح شد؛

جواد عزتی انتخاب اول ما بود/ بین مردم وبازیگران خط کشی نکنیم

news-details
نشست مطبوعاتیِ فیلم سینمایی «کت چرمی» در سینمای رسانه (پردیس سینمایی ملت) با حضور عوامل فیلم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در نشست خبری فیلم سینمایی «کت چرمی»، حسین میرزامحمدی (کارگردان)، کامران حجازی (تهیه‌کننده)، سارا حاتمی (بازیگر)، مسعود هاشمی نژاد (نویسنده)، آرمان فیاض (مدیر فیلمبرداری) حضور داشتند.

کامران حجازی تهیه کننده در ابتدا بیان کرد: ضمن همدردی با مردم عزیز ایران و مردم شریف خوی باید بگویم این تیم به نمایندگی از کل تیم سازنده کت چرمی در اینجا حضور دارند.

حسین میرزامحمدی کارگردان اثر  نیز در سخنانی درباره دلیل ساخت این فیلم اظهار کرد: سال ۹۹ من فیلم کوتاهی داشتم که موضوع آن به پسربچه های بدسرپرست و بی سرپرست می پرداخت و در ادامه مستند خارج از محدوده را ساختم و رگه های کت چرمی از آنجا شکل گرفت. من با نویسنده سه فیلم کوتاه دیگر هم کار کردیم و ماحصل آنها به این کار بدل شد.

وی اضافه کرد: من در فیلم کوتاه هم که کار می کردم روایتگری و قصه گویی برایم مهم بود و تلاش داشتم تصویر را در درام مورد نظرم شکل دهم. نمی شود گفت ما به ازا ندارد و همه تحقیقات ما را در برمی گیرد.

وی درباره انتخاب جواد عزتی و اینکه چقدر نقش او از فیلم خورشید مجیدی گرفته شده است توضیح داد: زمانی که ما به چنین فیلمی پرداختیم یعنی سال ۹۹ فیلم خورشید ساخته نشده بود و جواد عزتی گزینه اول ما بود.

هاشمی نژاد نویسنده در توضیحاتی از فیلم بیان کرد: تصمیم داشتیم قصه ای اجتماعی را برپایه عکس العمل ها بسازیم. عقیده من این است که فیلم درباره اندوه عیسی و مسائل اجتماعی است. باند مواد مخدر در فیلم بال هایی است که فیلم ما را کامل می کند وگرنه فیلم بیشتر درباره اندوه عیسی برای از دست دادن دخترش است. او قهرمان بزن بهادری نیست مثل خیلی از کلیشه ها بلکه قهرمانی مثل خیلی از افراد جامعه است که عمل قهرمانانه انجام می دهد.

سارا حاتمی بازیگر نیز درباره همکاری با این فیلم  عنوان کرد: اولین تجربه بازیگری من سریال زخم کاری بود و این دومین تجربه کاری من است. وی درباره رسیدن به نقش گفت: ما در پیش تولید تمرین های مختلفی داشتیم تا این نقش باورپذیر شکل بگیرد. به کمپ های ترک اعتیاد می رفتیم. پرس و جو کردیم و تحقیقات مختلفی داشتیم.

کارگردان درباره انتخاب بازیگران تصریح کرد: ما جلسات مختلفی با تهیه کننده و نویسنده برای بازیگران داشتیم. وقتی مشغول نگارش فیلمنامه بودیم ناخودآگاه برخی بازیگران را تصور کردیم و اکثر نقش ها را با همان انتخاب اول سراغشان رفتیم. جواد عزتی هم برای من فراتر از یک بازیگر است و مثل برادر کنار من بود خیلی در این مسیر کمک کرد.

هاشمی نژاد درباره الگوی سفر قهرمان در این فیلم اظهار کرد: قهرمان نوآر قهرمانی است که یا به دنبال عدالت است یا انتقام و در مسیر او موانعی هم وجود دارد که جزو ویژگی های ژانری چنین فیلم هایی است بنابراین داستان های فرعی فیلم هم جزو قواعد ژانر بود.

تهیه کننده در پاسخ به سوالی درباره شباهت جواد عزتی در این فیلم با کاراکتر مرد بازنده گفت: به نظرم هیچ شباهتی ندارند و متفاوت هستند. شاید فضای قصه شبیه باشد ولی آقای عزتی بسیار متفاوت است آنجا نقش مرد ۶۰ ساله را دارد و اینجا ۴۵ ساله است. 

وی درباره اینکه این فیلم رپورتاژی برای بهزیستی شده بود گفت: دغدغه ما آسیب های اجتماعی و مردم است. ما از بهزیستی کمک نخواستیم و آنها هم کمک نکردند ولی هر موضوعی درباره جایی یا نهادی ساخته می شود دلیل نیست که آنها کمک کرده باشند.

حجازی در ادامه درباره نقش مبارز در فیلم عنوان کرد: من در پروژه مرد بازنده هم تلاش کردم در فیلمم چشم بیداری وجود داشته باشد که درنهایت ماجرا حل شود. من به فساد سیستماتیک اعتقاد ندارم. ما قصه را مطرح کردیم قهرمان مسأله را حل کرده و به سمت روشنی رفته است.

کارگردان درباره شباهت قهرمان فیلم با قهرمان های مسعود کیمیایی توضیح داد: کیمیایی بسیار استاد محترمی است ولی من وامداری از او نداشتم فیلم های ایشان را دیدم ولی قهرمان ما با قهرمان هایی که آقای کیمیایی می سازند فاصله دارد.

کارگردان در پاسخ به حضور مهدویان در فیلم عنوان کرد: روحیه ای در پروژه ما وجود دارد که هرکسی که به تیم ما اضافه شد برای ما آورده ای داشت. مهدویان شاید زبان روایتگری و تصویری اش با فیلم من متفاوت باشد اما به شدت نکته های درستی را در زمان فیلمبرداری و در مرحله تدوین به ما گفت. او سینما را می شناسد و من حتما می خواستم از کمکش استفاده کنم و در پست پروداکشن ایده های خوبی داد.

نویسنده درباره محافظه کاری فیلم و شباهت با کارهای مهدویان گفت: اینکه شباهتی با فیلم و آثار مهدویان دیده شود برای ما مسرت بخش است او ایستاده در غبار و ماجرای نیمروز یک و دو را ساخته است که در تاریخ سینما ماندگار است. با این حال به نظرم از حیث شباهت، کار ما با کارهای او متفاوت است. در مرد بازنده درام سیاسی است و اینجا سفر درونی و درون مایه اجتماعی است.

تهیه کننده درباره اینکه چالشی برای دریافت پروانه ساخت داشته است یا خیر گفت: پروسه پروانه ساخت ما طولانی شد چون موضوعات این چنینی دستخوش تغییرات می شود و شاید در چنین مواردی فیلمنامه اولیه را نتوان ساخت. پروسه ای که طی کردیم اما اینگونه نبود که از چیزی که می خواستیم صرف نظر کنیم. یک تعامل دو طرفه بین ما و شورای پروانه ساخت وجود داشت. اینکه بگوییم فیلمی برای دریافت پروانه ساخت چالش ندارد شاید درست نباشد اما مهم تعاملی است که بین گروه ما و شورا شکل گرفت و در نهایت فیلم ساخته شد.

کامران حجازی در پایان درباره حضور نیافتن برخی بازیگران در نشست های خبری تصریح کرد: اتفاقی اخیرا رخ داده که خوشایند نیست باید تلاش کنیم با خط کشی بین مردم و بازیگران باعث انشقاق نشویم‌ ما تیم پربازیگری داشتیم و علاوه بر این همه ما به دموکراسی معتقدیم. علاوه بر اینها بازیگران ما سر پروژه های دیگری هم بوده اند . بازیگران تصمیم گرفته اند که بیایند یا نیایند‌. بازیگران پروژه ما و همه کارها به سینما کمک کرده اند‌ آنها باعث شدند ما فیلم بسازیم و به نظرم بین مردم و بازیگران خط کشی نکنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه