اخبار داغ

حمله به پایگاه‌های آمریکا در سوریه با پهپاد و راکت انجام گرفت

news-details
یک مقام آمریکایی بامداد شنبه اعلام کرد که حملات اخیر به پایگاه‌های نظامی این کشور در شرق سوریه با پهپاد و راکت انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شبکه ای بی سی آمریکا به نقل از یک مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده است، درباره حملات اخیر به ۲ پایگاه نظامی این کشور در دیرالزور سوریه گفت: یکی از پایگاه‌های آمریکایی هدف سه پهپاد قرار گرفت و پایگاه دیگر هدف پنج راکت قرار گرفت.

پیش تر یک مقام آمریکایی در گفت‌ وگو با شبکه الجزیره قطر تأیید کرده بود که دست‌کم یکی از نیروهای نظامی این کشور در حمله راکتی به پایگاه آمریکا در دیرالزور زخمی شده است.

این در حالی است که پیش تر فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) مدعی شده بود که حمله راکتی به پایگاه آمریکایی هیچ خسارت یا تلفاتی نداشته است.

منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، ۲ پایگاه آمریکا در شمال شرق سوریه هدف حملات راکتی قرار گرفت.

ساعاتی پیش نیز چند انفجار پایگاه غیرقانونی نظامیان آمریکا در میدان نفتی العمر در نزدیکی مرز سوریه با عراق را به لرزه درآورد.

بامداد جمعه رسانه‌ها از بمباران مناطقی از استان دیرالزور در شرق سوریه خبر دادند.

چند ساعت بعد، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) حمله هوایی بامداد روز جمعه به شهر دیرالزور در شرق سوریه را تأیید کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از پنتاگون گزارش داد: این حملات هوایی به سوریه در پاسخ به زخمی شدن نظامیان آمریکایی در حمله گذشته صورت گرفته است.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که فرماندهی مرکزی ارتش این کشور حملات هوایی به تأسیساتی انجام داده که به ادعای این نهاد توسط گروه‌های مقاومت در شرق دیرالزور مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

پنتاگون مدعی شده است که این حمله به دنبال کشته شدن یک نظامی آمریکایی و زخمی شدن پنج تن دیگر از نظامیان آمریکایی صورت می‌گیرد که توسط یکی از گروه‌ها به پایگاه ائتلاف بین المللی ضد داعش در نزدیکی الحسکه در شرق سوریه انجام گرفته بود.

ساعاتی پس از این اعلام، شبکه المیادین از هدف قرار گرفتن پایگاه نظامیان آمریکا در میدان نفتی العمر با چند موشک خبر داد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه