اخبار داغ

ترازِ مثبت نقدینگی بانک ملی ایران

ترازِ مثبت نقدینگی بانک ملی ایران
بانک ملی ایران در ماه‌های پایانی سال ، حاصل مدیریت کارآمد خود بر منابع و مصارف را برداشت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، ابوالفضل  نجارزاده سرپرست این بانک در آخرین روز کاری سال به همراه عباس شفیعی رئیس هیات مدیره، حسن مونسان عضو  هیات مدیره، امیر مسعود رزازان معاون مالی و تعدادی از اعضای هیات عامل و مدیران بانک، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف ادارات کل "خزانه" و "حسابداری مالی"، از زحمات همکاران پرتلاش این دو اداره طی سال 1401 قدردانی کردند.

در  این بازدید امیر مسعود رزازان معاون مالی بانک  ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این دو اداره با بیان این نکته که اضافه برداشت از حساب بانک مرکزی که در مقطع آغاز سال، بالغ بر 30 هزارمیلیارد ریال و میانگین آن در ماه آغازین سال قریب به 70 هزار میلیارد ریال بوده است، در یک روند رو به بهبود طی سال ۱۴۰۱، در اسفند ماه به صفر رسید و  این مهم علیرغم فشار شدید تقاضا، در بخش مصارف بانک حاصل شده است که باید آن را به عنوان یکی از دستاوردهای مهم سال جاری بانک ملی ایران دانست.

وی در همین زمینه گفت: تعداد روزهای اضافه‌برداشت، از 195 روز در سال 1400، به 103 روز در سال 1401 کاهش یافته که عمده‌ آن نیز مربوط به ماه‌های ابتدایی و میانی سال بوده‌است. 

رزازان در ادامه با اشاره به بهبود چشمگیر وضعیت بانک در بازار بین بانکی و همچنین سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه‌ دولتی افزود: طبق گزارش‌های  اولیه، سایر شاخص‌های مالی و درآمد – هزینه‌ای بانک نیز نسبت به سال 1400 بهبود قابل ملاحظه یافته‌است که گزارشات دقیق آن بعد از عملیات بستن حساب‌ها ارائه خواهد شد.

معاون مالی در انتهای گزارش خود این توفیقات را حاصل زحمات خالصانه همه همکاران از یک سو و سیاست‌گذاری و ترسیم خط‌ مشی صحیح و مناسب توسط مدیریت ارشد بانک از سوی دیگر دانست.

در پایان این بازدید نجارزاده سرپرست بانک از تلاش‌های مسئولانه تمامی همکاران به ویژه در بخش صف قدردانی و ابراز امیدواری کرد در سال آینده با تلاش بیشتر و هوشمندانه‌تر کارکنان و کارآمدتر بودن   سیاست‌گذاری‌ها، بانک ملی ایران با شتاب بیشتری بتواند  در مسیر تعالی  و موفقیت گام  بردارد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه