اخبار داغ

تیراندازی در دانشگاهی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا

تیراندازی در دانشگاهی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا
پلیس کارولینای شمالی اعلام کرد که در یک دانشگاه در این ایالت یک تیراندازی به وقوع پیوسته است و افسران پلیس برای انجام تحقیقات به محل اعزام شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گزارش تیراندازی در دانشگاه فناوری فورسیت Forsyth در شهر وینستون باعث شد افسران پلیس به سرعت به محل حادثه برسند.

اداره پلیس محلی در رسانه های اجتماعی اعلام کرد که "هیچ تیراندازی در محوطه دانشگاه فناوری فورسیت وجود ندارد و هنوز تحقیقات در محوطه دانشگاه در جریان است."

سخنگوی این دانشگاه همچنین گفت که محوطه دانشگاه قرنطینه شده است و گزارش هایی از دو مظنون به تیراندازی وجود دارد.

هفتم فروردین ماه نیز در تداوم خشونت های مسلحانه بی پایان در آمریکا، مقامات آمریکایی اعلام کردند که بر اثر تیراندازی در مدرسه ای در نشویل در ایالت تنسی هفت نفر کشته شدند.

مقامات آمریکایی ابتدا فقط از کشته شدن فرد مظنون و مجروح شدن چندین نفر خبر داده بودند. اما پس از ساعاتی اعلام کردند سه کودک و سه کارمند در این مدرسه مسیحی خصوصی در تنسی روز دوشنبه به وقت محلی کشته شدند.

سخنگوی این مدرسه گفت که تیرانداز که یک دختر نوجوان بود که در طبقه دوم مدرسه در درگیری با پلیس کشته شد. به گفته این مقام، او دو " اسلحه تهاجمی و یک کلت" همراه خود داشت.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد تعداد تیراندازی‌های جمعی مرگبار که از ابتدای سال جاری میلادی در آمریکا رخ داده، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته (۲۰۲۲) افزایش یافته است.

سازمان غیرانتفاعی موسوم به آرشیو خشونت اسلحه اعلام کرد از ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی تاکنون دست کم ۱۲۸ فقره تیراندازی جمعی در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است.

این ۱۲۸ فقره تیراندازی درباره ۸۹ روز از سال جاری ۲۰۲۳ میلادی است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته (۲۰۲۲) افزایش نشان می‌دهد. این آمار شامل تیراندازی‌های انفرادی یا مواردی نمی‌شود که فقط یک کشته دارند.

تیراندازی‌های جمعی مانند حوادثی که در شهر بوفالو نیویورک و یوالدی ایالت تگزاس رخ داد، باعث شده است درخواست‌ها برای تشدید مقررات حمل و نگهداری سلاح گرم در آمریکا بیشتر شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه