اخبار داغ

در گفت و گو با دانا مطرح شد؛

سنگ تمام رادیو گفت و گو برای دهه کرامت/ ویژه های رادیو برای ولادت حضرت رضا(ع)

سنگ تمام رادیو گفت و گو برای دهه کرامت/ ویژه های رادیو برای ولادت حضرت رضا(ع)
به بهانه دهه کرامت دو ویژه برنامه «حرم» و «بر آستان جانان» کاری از رادیو گفت و گو میهمان مخاطبانی است که عاشقانه مشتاق زیارت حرم امن رضوی هستند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دهه اول ماه ذی‌العقده، که با نام دهه كرامت معرفی می شود از ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و با ولادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) به اتمام می رسد، ازآنجایی‌كه گرامی داشتن و بزرگوار دانستن انسان‌ها هدف نام‌گذاری این ایام با عنوان دهه كرامت است، رادیو گفت‌وگو نیز تلاش دارد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نخبگانی خود، این اصل را الگوی راه برنامه سازی قرار دهد. به همین بهانه با دو تن از تهیه کنندگان این رادیو که برنامه هایشان را از مشهد مقدس به روی آنتن برده اند گفت و گو کرده ایم.

«حرم» برنامه ای نخبگانی از حرم امن رضوی

حسین روزبهانی تهیه کننده رادیو گفت وگو و ویژه برنامه «حرم» که در مشهد الرضا مستقر است، در گفت و گو با خبرنگار دانا درخصوص این برنامه که در ایام دهه کرامت هر روز از ساعت 10 تا 11 صبح بصورت زنده و مستقیم از حرم امن رضوی پخش می شود، می گوید: دهه کرامت یادآور رافت، مهربانی، دعا و قرآن در آستان امام رضا (ع) و خواهرش حضرت فاطمه معصومه (س) است و همچنین مهر و وفایی كه خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نمود و غربت، بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان كرد، لذا این دهه تداعی كننده عزم، قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان است.

وی افزود: پرداختن به زوایای پیدا و پنهان زندگی با عظمت آن دو بزرگوار از آن جهت حائز اهمیت است كه بشر امروز در باتلاق پستی و فرومایگی اسیر شده و به دور از شرافت و كرامت انسانی در ذلت دست و پا می‌زند، در این شرایط نیاز به ارائه‌ی الگوهای عملیِ انسان‌های كامل و متعالی به شدت احساس می‌شود. گرامیداشت دهه كرامت نیز از این لحاظ اهمیت دارد كه نویددهنده‌ی ادامه حیات اسلام در چارچوب دستورات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و نجات ارزش‌های انسانی در سایه‌ی آموزه‌های دینی است. به همین دلیل برنامه حرم تلاش دارد با تمرکز ویژه روی این مفاهیم در قالب برنامه ای ترکیبی به گفت و گو با کارشناسان، صاحب نظران و البته مدیحه سرایان بپردازد تا اهمیت این گزاره های معرفتی را در بالابردن سطح فکر و اندیشه بیش از پیش نمایان کند.

روزبهانی تاکید کرد: تیم برنامه ساز رادیو گفت و گو با استقرار در مشهد مقدس در دهه کرامت هر روز از ساعت 10 تا 11 ویژه برنامه«حرم» را با اجرای قاسمپور و آرزو جوادی تقدیم مخاطبان می کند.

«بر آستانِ جانان» ویژه کرامات حضرت رضا(ع)

«بر آستانِ جانان» عنوان ویژه برنامه دیگر ولادت امام رضا (ع) از رادیو گفت و گو است كه از ساعت ۲۴ تا ۲ بامداد به صورت زنده از حرم امام رضا علیه السلام به روی آنتن می رود. این برنامه که به تهیه کنندگی نادر بنی صفار پخش می شود به  زوایای مختلف کرامت امام رضا (ع) و بهره مندی از فکر و اندیشه رضوی برای الگوگیری در جامعه می پردازد.

نادر بنی صفار تهیه کننده این برنامه در گفت و گو با دانا می گوید: «بر آستانِ جانان» برنامه زنده رادیو گفت وگو ویژه کرامات حضرت رضا (ع) است که این روزها از استودیو شهید سلیمانی حرم مطهر امام رضا (ع) پخش می شود.

وی ادامه داد: در این برنامه که با اجرای آرزو جوادی به روی آنتن می رود، مبانی کرامت در اسلام، دیدگاه امام رضا علیه السلام پیرامون بخشش و کرامت، جامعه شناسی بخشش، رویکرد های سیاسی و اجتماعی کرامت، بررسی ویژگی های دوران حیات حضرت، جلوه های کرامت در سیره امام رضا علیه السلام، اهمیت پرداختن به کرامت و بخشش با توجه ضرورت های اجتماعی و نقش امام در گسترش حقیقت اسلام  مورد توجه ویژه قرار می گیرد.

بنی صفار خاطرنشان کرد: از دیگر آیتم های محوری این برنامه ارتباط زنده با حرم حضرت معصومه سلام الله علیها است که فصل تکمیلی برنامه در بیان کرامات و وفاداری را نشان می دهد، در این برنامه همچنین با گزارش های مردمی حضور مخاطبان در برنامه را پررنگ تر می کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه