اخبار داغ

دانا گزارش می‌دهد؛

بیمه پارسیان در بلک‌لیست شرکت‌های هلدینگ تاپیکو قرار گرفت

بیمه پارسیان در بلک‌لیست شرکت‌های هلدینگ تاپیکو قرار گرفت
بیش از ۴ سال از حادثه آتش‌سوزی در یکی از زیرمجموعه‌های تاپیکو می‌گذرد؛ اما بیمه پارسیان از انجام تعهدات خود نسبت به این حادثه شانه خالی کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ امروز هلدینگ تاپیکو که از زیرمجموعه‌ها و شرکت‌های اقتصادی زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی است، بیمه پارسیان را در بلک‌لیست کلیه شرکت‌های خود گذاشت، و علت آن را این‌گونه بیان نمود که بیمه پارسیان به دلیل عدم ایفای تعهدات خود در پرداخت خسارت حادثه آتش‌سوزی یکی از پتروشیمی‌های زیرمجموعه تاپیکو، در لیست سیاه این هلدینگ قرار گرفته است.

​​​​​​    هلدینگ تاپیکو اعلام کرده با وجود گذشت بیش از ۴ سال از حادثه آتش‌سوزی، بیمه پارسیان از انجام تعهدات بیمه‌ای خود شانه خالی کرده و حقوق سهام‌داران تأمین اجتماعی را تضییع نموده است و صلاحیت و توانایی حضور در پروژه‌ها و شرکت‌های بزرگ را ندارد.

تاپیکو بیمه پارسیان را در بلک‌لیست خود قرار داد

به گزارش خبرنگار اقتصادی راه دانا، احتمالاً موضوع این اختلاف به حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینا که عصر چهارشنبه ۱۶/۴/۱۳۹۵ اتفاق افتاد و نتایج تحقیق و بررسی آن در سال ۹۸ مشخص شد بر می‌گردد. این حادثه هیچ تلفات و صدمات جانی برای پرسنل آن مجتمع یا نیروهای درگیر در مهار آتش نداشت. ولی هزینه زیادی را به این شرکت کارکنان آن و مجموعه هلدینگ وارد کرد.

در این میان مدیرعامل این مجتمع نیز پس از مدت کوتاهی از این حادثه برکنار شد تا بی‌مبالاتی و بی‌کفایتی بسیاری از افراد و سازمان‌های مسئول در آن حادثه از نظرها دور بماند. اشخاصی که وظیفه امدادرسانی و تأمین تجهیزات موردنیاز برای مهار حوادثی ازاین‌قبیل طبق قوانین و مقررات تدوین شده و قراردادهای منعقد شده چنین مسئولیتی را در مقابل شرکت‌های مستقر در این منطقه برعهده داشته و در بحبوحه مهار آتش با اعلام سوت تخلیه مجتمع، کار را به بحران کشانده بودند و در فردای مهار اولیه آتش به دلیل کم‌آوردن فوم آتش‌نشانی موجب فوران دوباره آن در ظهر فردای پس از حادثه شده بودند نیز در اینکه مهار این حادثه ۳ روز به طول انجامد بی‌تقصیر نبودند.

به گزارش راه دانا، باوجود اینکه بررسی‌های به‌ عمل‌ آمده نشان داد عوامل زیادی باعث ایجاد آتش‌ سوزی و كندی روند كار و عدم مهار بموقع حریق و افزایش خسارات مالی بوده است امروز هلدینگ تاپیکو اعلام کرد که به دلیل عدم پوشش خسارت‌ها که بخشی از آن را وظیفه بیمه گذاری پاسارگاد دانسته این شرکت را در لیست سیاه خود قرارداد.

گفتنی است؛ هلدینگ تأمین (تاپیکو) از زیرمجموعه‌ها و شرکت‌های اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی است و بسیاری از شرکت‌های باارزش پتروشیمی و پالایشی را در پرتفوی بورسی و غیر بورسی خود دارد. درصد مالکیت شرکت‌های بورسی زیرمجموعه هلدینگ تأمین به ترتیب پالایش نفت اصفهان ۱۳.۱۳، پتروشیمی مارون، پتروشیمی فناوران ۴۷.۸۱، پتروشیمی خراسان ۴۳.۹۵، پتروشیمی جم ۲۵.۸۴، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی امیرکبیر ۳۱.۹۷، هلدینگ صنایع پتروشیمی ۴۱.۲۱، پتروشیمی اراک، پتروشیمی خارک ۲۲.۱۹، نفت ایرانول ۴۸.۰۹، نفت پاسارگاد ۵۲.۵۱، پتروشیمی آبادان ۵۶.۶۳، صنایع لاستیکی کرمان ۵۱.۵۲ درصد است.

این شرکت در بسیاری از شرکت‌های غیر بورسی نیز سرمایه‌گذاری‌های زیادی را داشته است، همچنین شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، پتروشیمی مروارید، پتروشیمی برزویه و پتروشیمی مرجان، نیز از مالکیت شرکت‌های خارج از بورس زیرمجموعه هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین به شمار می‌رود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه

نظرات
امیر -> 1402/03/13
پاسخ

تاپیکو یکی از بزرگترین شرکت‌های ایرانه نباید اجازه بده شرکت های زیر مجموعه اش اسمش رو خراب کنند

نوید اسلامی -> 1402/03/13
پاسخ

بیمه پارسیان در بلک‌لیست شرکت‌های هلدینگ تاپیکو قرار گرفت. خدا رو شکر این خیلی خوبه که مدیران دارن رفتارهای مدیریتی از خودشون نشون میدن

حامد -> 1402/03/13
پاسخ

تاپیکو تازه فهمیده بیمه پارسیان چجوریه!!!