اخبار داغ

مدال تکراری در باکو

تکواندو قهرمانی جهان| سلیمی به برنز قناعت کرد


تکواندو قهرمانی جهان| سلیمی به برنز قناعت کرد
در روز سوم رقابت های قهرمانی جهان باکو، آرین سلیمی به نشان ارزشمند برنز در وزن 87- کیلوگرم دست یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و ششمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی جهان که از دوشنبه هشتم خرداد ماه در سالن 25000 نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان با حضور 949 تکواندوکار آغاز شده، امروز چهارشنبه ۱۰ خردادماه با مبارزات اوزان ۴۹- کیلوگرم بانوان و ۸۰- و -۸۷ کیلوگرم آقایان برگزار شد و ایران 3 نماینده داشت. در نهایت آرین سلیمی در وزن 87- کیلوگرم مدال برنز را تصاحب کرد.

در وزن ۸۷- کیلوگرم، «آرین سلیمی» دور نخست با «رائول گارسیا مارتینز» از اسپانیا رو به رو شد,  و توانست برابر عنواندار گرندپری به برتری با نتیجه 2 بر یک برسد و راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. در این مرحله «برایان سالازار» دارنده مدال برنز قهرمانی جهان مکزیک را در 2 راند شکست داد و حریف «مایکل رودریگز» از آمریکا شد. آرین در این مرحله نیز 2 بر صفر به پیروزی رسید تا به دور نیمه نهایی صعود کند.

در نیمه نهایی نماینده ایران با وجود پیروزی مقابل «کانگ» از کره جنوبی در رقابت های گرنداسلم ووشی چین در فروردین ماه سال جاری، این بار در یک دیداری نزدیک و نفسگیر بازی را 2 بر یک در راندشماری به حریف واگذار کرد و در اولین حضور خود در رویداد جهانی، صاحب نشان ارزشمند برنز شد.

همچنین در  وزن ۴۹- کیلوگرم «غزل سلطانی» و در وزن 80- کیلوگرم «مهران برخورداری» دیگر نمایندگان ایران بودند که به ترتیب نتیجه را به رقبای مصر و ازبکستان واگذار کردند.

گفتنی است تا به اینجا تیم ملی ایران توسط «متین رضایی و آرین سلیمی» صاحب 2 نشان برنز شده است.

هدایت تیم ملی در گروه بانوان برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی و مهروز ساعی مربی است؛ بیژن مقانلو سرمربیگری تیم آقایان را عهده دار بوده و مسعود حجی زواره به عنوان مربی وی را یاری می‌کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه