اخبار داغ

فرنگی بدون صدرنشین، آزاد یک صدرنشین؛

رنکینگ جهانی کشتی| سقوط یزدانی، صدرنشینی رحمان، صعود ساروی و میرزازاده

رنکینگ جهانی کشتی| سقوط یزدانی، صدرنشینی رحمان، صعود ساروی و میرزازاده
در جدیدترین رنکینگ جهانی کشتی آزاد و فرنگی کشتی ایران تنها یک صدرنشین دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از برگزاری رقابتهای رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در قرقیزستان و زاگرب رنکینگ جدید کشتی آزاد و فرنگی جهان اعلام شد.

در پایان مسابقات رنکینگ‌دار بیشکک در قرقیزستان، رده‌بندی انفرادی فرنگی‌گیران تغییراتی کرد کشتی‌گیران ایران با چند پله صعود مواجه شدند، اما با وجود کسب 5 طلا در این رقابت‌ها و قهرمانی در مسابقات رنکینگ‌دار بیشکک و زاگرب (اولین تورنمنت اتحادیه جهانی)، باتوجه به نتایج مسابقات جهانی 2022 بلگراد و همچنین عدم حضور تعدادی از کشتی‌گیران شاخص ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که از رنک بالایی برخوردار بود، هیچ کدام از شاگردان حسن رنگرز رنک یک اوزان دهگانه را ندارند.

بالاترین رنک مربوط به امین میرزازاده است که بعد از طلای قرقیزستان، از جایگاه سومی به دومی صعود کرد. هادی ساروی هم که در رده چهارم وزن 97 کیلوگرم قرار داشت، با کسب مدال طلای اخیرش، در رده سوم قرار گرفت.

علی ارسلان که پیش از این رنک یک وزن 72 کیلوگرم را به خود اختصاص داده بود باتوجه به غیبت در مسابقات رنکینگ‌دار، به جایگاه دوم سقوط کرده است.

محمدرضا گرایی هم جایی بهتر از رده پنجمی وزن خود را در اختیار ندارد، او در دو مسابقه رنکینگ‌دار در وزن 68 کیلوگرم کشتی گرفته  و برادرش علی نیز باتوجه به ناکامی در مسابقات جهانی بلگراد و با وجود کسب دو نشان طلای مسابقات رنکینگ‌دار، در جایگاه دهمی است.

 

رنکینگ اوزان دهگانه کشتی فرنگی به این شرح است:

55 کیلوگرم: 1- الدانیز عزیزلی (آذربایجان)، 2- نوگزاری تسوریتسوما (گرجستان)، 3- آمانگالی بکبلاتوف (قزاقستان)، ...5- پویا دادمرز (ایران)

60 کیلوگرم: 1- ژولمان شارشنبیکوف (قرقیزستان)، 2- ادموند نازاریان (بلغارستان)، 3- لی گواُ سااُ (چین)، ...5- مهدی محسن‌نژاد (ایران)

63 کیلوگرم: 1- لری ابولادزه (گرجستان)، 2- طالح ممدوف (آذربایجان)، 3- سباستین ناد (صربستان)،... 7- علیرضا نجاتی (ایران)، ...9- ایمان محمدی (ایران)

67 کیلوگرم: 1- جانی ختسوریانی (گرجستان)، 2- هیوسی یوتو (چین)، 3- حسرت جعفروف (آذربایجان)، 4- ماته نمس (صربستان) 5- محمدرضا گرایی (ایران)

72 کیلوگرم: 1- سلکوک جان (ترکیه)، 2- علی ارسلان (ایران)، 3- الوا غنی‎‎زاده (آذربایجان)، نماینده ایران رنک ندارد.

77 کیلوگرم: 1- زلاتان لوای (مجارستان)، 2-یونس باشار (ترکیه)، 3-آکژول محموداف (قرقیزستان)...10-محمدعلی گرایی (ایران)

ا82 کیلوگرم: 1- بورهان آکبوداک (ترکیه)، 2- گلا بولکاوادزه (گرجستان)، 3- یاروسلاو فیلچاکوف (اوکراین)...9- علیرضا مُهمدی (ایران) نام مُهمدی به تازگی وارد رنک شده است.

87 کیلوگرم: 1- علی چنگیز (ترکیه)، 2- تورپال بیسلطانوف (دانمارک)، 3- ناصر علیزاده (ایران)

97 کیلوگرم: 1- میلِنوف میلوف (بلغارستان)، 2- آرتور الکسانیان (ارمنستان)، 3- محمدهادی ساروی (ایران)

130 کیلوگرم: 1-رضا کایالپ (ترکیه)، 2- امین میرزازاده (ایران)، 3- الکسوز آلین (رومانی)

 

در کشتی آزاد در پایان تورنمنت رنکینگ‌دار سوم اتحادیه جهانی که در غیاب دو تیم کشتی آزاد ایران و آمریکا طی روزهای 11 تا 14 خرداد در بیشکک برگزار شد، جایگاه کشتی‌گیران در اوزان دهگانه با تغییراتی مواجه شد که براساس آن، تنها کسی که همچنان به واسطه امتیاز بالای مدال طلای جهانی‌اش، رنک یک را در وزن خود در اختیار دارد، رحمان عموزاد است که البته با توجه به فاصله امتیازی‌اش با نفر دوم که دیاکو میهالیس است.

براین‌اساس آزادکاران ایران به واسطه عملکردشان در مسابقات جهانی قبلی،  در دو وزن 57 و 70 کیلوگرم نماینده‌ای در جمع 10 نفر برتر ندارند.

همچنین باتوجه به غیبت حسن یزدانی و دیوید تیلور در مسابقات، 2 کشتی‌گیر تا اینجای کار به رده‌های چهارم و پنجم وزن 86 کیلوگرم سقوط کرده‌اند.

امیرحسین زارع هم یک پله سقوط در رنک داشته و در جایگاه چهارمی قرار گرفته. گنو پتریاشویلی باقهرمانی در بیشکک، به رده دوم صعود کرده است.

کامران قاسم‌پور هم که بعد از کسب مدال طلای جهانی در همه مسابقات رنکینگ‌دار غیبت داشته، جایگاه دوم 92 کیلوگرم را از آن خود دارد.

رنکینگ آزادکاران بعد از سومین مسابقه رنکینگ‌دار به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- توماس گیلمان (آمریکا)، 2- وان هائو زو (چین)، زلیم‌خان آباکاروف (آلبانی)، نماینده ایران رنک ندارد.

61 کیلوگرم: 1-آرسن هاراتونیان (ارمنستان)، 2-ری هیگوچی (ژاپن)، 3- رضا اطری (ایران)

65 کیلوگرم: 1- رحمان عموزاد (ایران)، 2- دیاکو میهالیس (آمریکا)، 3- سباستین ریورا (پورتوریکو)

70 کیلوگرم: 1-اِرنازار آکماتعلیف (قرقیزستان)، زین رتفورد (آمریکا)، تائیشی ناریکانی (ژاپن)، ... کشتی‌گیر ایران به واسطه غیبت در مسابقات جهانی بلگراد، جایی در رنکینگ ندارد.

74 کیلوگرم: 1- سونور دمیرتاش (ترکیه)، 2- کایل دِیک (آمریکا)، 3- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی)، 4- یونس امامی (ایران)

79 کیلوگرم: 1- جردن باروز (آمریکا)، 2- واسیلی میخائیلوف (اوکراین)، بکزاد عبدالرخمانوف (ازبکستان)، 4- محمد نخودی (ایران)

86 کیلوگرم: 1- بوریس ماکائف (اسلواکی)، 2- سباستین جزیرزانسکی (لهستان)، 3-عظمت دولتبیکوف (قزاقستان)، 4- حسن یزدانی (ایران)، 5- دیوید تیلور (آمریکا)

92 کیلوگرم: 1- میرانی میسورادزه (گرجستان)، 2-کامران قاسم‌پور (ایران)، 3- عثمان نورماگمادوف (آذربایجان)

97 کیلوگرم: 1-کایل اسنایدر (آمریکا)،2- باتیربک تساکولوف (اسلواکی)، 3-ولادیسلاو باتسایف (مجارستان)،...9-محمدحسین محمدیان (ایران)

125 کیلوگرم: 1-طاها آکگول (ترکیه)، 2- گنو پتریاشویلی (گرجستان)، 3-مونختور (مغولستان)، 4- امیرحسین زارع (ایران) در این وزن گیبل استیوسون رنک ندارد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه