اخبار داغ

مربی و کاپیتان والیبال ایران بعد از باخت به ژاپن چه گفتند؟

عطایی: تمرکزمان بهم خورد/ موسوی: اشتباهات بچه‌گانه داشتیم

عطایی: تمرکزمان بهم خورد/ موسوی: اشتباهات بچه‌گانه داشتیم
مربی و کاپیتان والیبال ایران بعد از باخت به ژاپن در لیگ ملتهای والیبال ایران صحبت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها 2023 از امروز (سه‌شنبه 16 خرداد) با حضور 16 تیم کانادا، آمریکا، آرژانتین، ایتالیا، کوبا، آلمان، هلند، برزیل، ژاپن، فرانسه، چین، ایران، لهستان، صربستان، بلغارستان و اسلوونی در گروه مردان آغاز شد.

هفته نخست این رقابت‌ها به میزبانی دو شهر اوتاوا در کانادا و ناگویای ژاپن از 16 تا 21 خرداد پیگیری می‌شود و در دومین مسابقه روز نخست شهر ناگویا، تیم‌های ملی والیبال ایران و ژاپن (میزبان) مقابل یکدیگر صف‌آرایی کردند و ملی‌پوشان کشورمان سه بر صفر مغلوب حریف شدند.

در پایان این بازی سرمربی و کاپیتان تیم ایران صحبت کردند.

 

عطایی: تمرکزمان بهم خورد

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال بعد از پایان بازی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کردیم بازی سختی داشته باشیم. با توجه به این که ژاپن در خانه خودش بازی می‌کرد، عملکرد قابل قبولی ارائه داد. هیچ چیز برای تیم ملی والیبال ایران تمام نشده است. معمولا لیگ ملت‌ها را بد شروع می‌کنیم. در روزی که مخصوصا در کارهای تهاجمی خوب نبودیم، نتیجه را واگذار کردیم.

وی در ادامه گفت: ژاپن هم امروز فوق‌العاده نبود و یک بازی متوسط کم خطا را به نمایش گذاشت. سعی می‌کنیم این بازی را فراموش کنیم. حداقل یازده مسابقه دیگر پیش رو خواهیم داشت که برای آن‌ها برنامه ریزی می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران تاکید کرد: قطعا نمایشی که از بچه‌های ایران در بازی‌های بعدی خواهید دید، متفاوت از این خواهد بود. خیلی اهمیتی به این باخت نمی‌دهیم و سعی می‌کنیم مسیر پیش رو را به بهترین شکل ادامه دهیم.

عطایی درباره اشتباهات ایران در ست دوم مسابقه با ژاپن تصریح کرد: در ست دوم یک سری اشتباهات ساده و به نوعی بچگانه اتفاق افتاد. سه، چهار امتیاز جلو بودیم و می‌توانستیم شرایط را مدیریت کنیم. یک خطای ارنج بد و دو خطای حمله بدتر اتفاق افتاد. ژاپن کاملا کم خطا بود و از اشتباهات تیم ایران استفاده بهینه داشت. آن‌ها در کار توپ‌گیری فوق‌العاده بودند اما در سرویس و حمله عالی نبودند. جلوی تیمی مثل ژاپن باید با تمام قدرت، کم اشتباه و با حوصله بازی کرد.

وی در پایان گفت: ژاپن خیلی خوب توپ‌گیری می‌کند و این نباید باعث از بین رفتن تمرکز بازیکنان شود. مخصوصا در ست اول تمرکز بازیکنانم بهم خورد و نتوانستند در ادامه بازی را مدیریت کنند. قطعا در ادامه مسابقات تغییرات بیشتری در تیم ایران خواهید دید و البته لیگ ملت‌ها برای ما همچنان ادامه دارد.

 

موسوی: ژاپنی‌ها مثل ماشین، والیبال بازی کردند

سیدمحمد موسوی کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پس از این مسابقه اظهار کرد: در ابتدا به تیم ژاپن تبریک می‌گویم. بی نظیر بازی کردند. البته از پیش می‌دانستیم که شرایط سختی را برای تیم ایران ایجاد می‌کنند اما نه تا این حد، این تیم توپ‌گیری‌های فوق‌العاده‌ای داشت، سرویس‌های خوب زدند و هدفمند بازی کردند.

سیدمحمد موسوی با تاکید بر این که ژاپنی‌ها مثل یک ماشین، والیبال بازی کردند، افزود: در طول بازی تیم ایران را تحت فشار گذاشتند. یک سری بازیکن جوان در تیم کشورمان هستند که هنوز آب‌دیده نشدند و قطعا در آینده حرف‌های بیشتری برای گفتن دارند. بازیکنانی که در این شرایط و با این حجم تماشاگر ژاپنی تاکنون بازی نکرده‌اند و مسلما برایشان مسابقه در چنین شرایطی سخت است.

وی خاطرنشان کرد: قطعا در آینده تیم نتایج بهتری کسب خواهد کرد. من قبلا هم گفتم که تیم ایران تنها برای یک بازی نیامده و در مسابقات آینده به امید خدا نتایج بهتری کسب خواهیم کرد.

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در پایان گفت: یک سری اشتباهات بچه‌گانه داشتیم که احساس می‌کنم طبیعی است. بازی اول است و دو سه ماه است که از شرایط مسابقه دور بودیم. در گذشته هم در بازی اول خوب والیبال بازی نکردیم چون شرایط تمرین با بازی کاملا متفاوت است. البته این نباید بهانه باشد که سه بازی آینده را از دست بدهیم با تیم‌های خوبی مسابقه داریم و ان شاالله بتوانیم ذهن خود را ریکاوری کرده و برای مسابقه بعد آماده شویم.

 

تیم ملی والیبال ایران ساعت 12:30 دقیقه روز پنج‌شنبه 18 خرداد در دومین دیدار خود در هفته نخست لیگ ملت‌ها برابر لهستان صف‌آرایی خواهد کرد.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه