اخبار داغ

مربی و بازیکنان والیبال ایران پس از باخت به لهستان چه گفتند؟

عطایی: یک توپ سرنوشت را تعیین کرد/ اسفندیار: ورق بازی برگشت

عطایی: یک توپ سرنوشت را تعیین کرد/ اسفندیار: ورق بازی برگشت
مربی و بازیکنان والیبال ایران پس از باخت به لهستان در لیگ ملت‌های والیبال صحبت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در سومین روز رقابت‌های هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال دو تیم ایران و لهستان امروز پنج‌شنبه 18 خرداد در سالن گایشی ناگویای ژاپن به مصاف هم رفتند و والیبالیست‌های ایران در یک بازی نزدیک و نفسگیر ۳ بر ۲ مغلوب حریف شدند.

پس از پایان بازی مربی و بازیکنان تیم ملی والیبال ایران صحبت کردند.

 

عطایی: یک توپ سرنوشت ست پنجم را تعیین کرد

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال پس از شکست برابر لهستان اظهار داشت: ایران امروز عملکرد خیلی خوبی را به نمایش گذاشت. در مسابقه اول برابر ژاپن شروع خوبی نداشتیم و عملکردمان قابل قبول نبود ولی ملی‌پوشان مقابل لهستان بازی فوق‌العاده‌ای انجام دادند و تیم بزرگ لهستان را به چالش کشیدند.

عطایی در ادامه تاکید کرد: علی‌رغم پیروزی در دو ست اول، تجربه و سرویس‌های لهستانی‌ها کار را برای ایران سخت کرد. در کل شاهد دیداری نزدیک بودیم و همه یک بازی با کیفیت را تماشا کردند و هر دو تیم تمام تلاش خود را برای پیروز شدن به کار گرفتند. ایران نسبت به دیدار قبل عملکرد خیلی بهتری داشت و امیدوارم که این روند رو به رشد در مسابقات آینده نیز ادامه داشته باشد تا به اهداف مد نظرمان دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی درباره تغییر انجام شده در ست پنجم و جایگزینی محمدطاهر وادی به جای جواد کریمی تصریح کرد: ست سوم و چهارم را واگذار کرده بودیم و ساختار بازی تیم به تغییر نیاز داشت. ضعفی از سمت جواد کریمی اتفاق نیفتاده بود. برای ایجاد ابهام بیشتر در لهستانی‌ها به تغییر احتیاج داشتیم. محمد وادی و مرتضی شریفی وارد بازی شدند و عملکرد خوبی به نمایش گذاشتند.

عطایی در پایان افزود: برای تغییر سیستم بازی تلاش کردیم و اطلاعاتی که لهستانی‌ها در طول بازی از ما به دست آورده بودند را تغییر دادیم اما در نهایت یک توپ سرنوشت ست پنجم را تعیین کرد.

 

اسفندیار: تحلیل رفتیم و ورق بازی برگشت

امیر اسفندیار دریافت‌کننده قدرتی تیم ملب والیبال، پس از این دیدار اظهار داشت: دو ست اول و دوم از لهستان پیش بودیم اما این ورزش والیبال است و تا زمانی که داور سوت نزده بازی تمام نشده است. ست سوم آن‌ها بهتر کار کردند و بازیکنان ایران کمی تحلیل رفتند.

وی ادامه داد: ورق بازی برگشت و نتیجه مسابقه را واگذار کردیم. امیدوارم در مسابقات بعدی جبران کنیم و نتیجه‌ای درست به دست آوریم.

بازیکن تیم ملی والیبال ایران با اشاره به جوان بودن برخی از ملی‌پوشان، تصریح کرد: امسال 60 درصد بازیکنان اولین تورنمنت بین‌المللی‌ بزرگسالانشان را تجربه می‌کنند و این کار را کمی برای تیم سخت می‌کند، اما انگیزه زیادی دارند و می‌توانند خوب بازی کنند، قطعا بازی به بازی شرایطمان بهتر می‌شود و امیدوارم بتوانیم در مسابقه بعدی نتیجه خوبی بگیریم.

 

وادی: در ۲ مسابقه آینده محکوم به بردیم

محمدطاهر وادی پاسور تیم ملی والیبال پس از این دیدار اظهار کرد: دو ست ابتدایی را خیلی خوب شروع کردیم و به بازی تسلط داشتیم اما اتفاقاتی رخ داد که ست سوم نتوانستیم عملکرد دو گیم قبل را داشته باشیم و در ادامه افت کردیم.

وی ادامه داد: عملکرد تیم ایران از مسابقه اول مقابل ژاپن خیلی بهتر بود و بازیکنان تمام تلاش کردند. با یک ریکاوری خوب برای مسابقات بعدی آماده می‌شویم و امیدوارم برد به همراه داشته باشد.

پاسور تیم ملی والیبال ایران با تاکید بر این که مقداری زمان می‎‌برد تا بازیکنان جوان با تیم هماهنگ شوند، تصریح کرد: بزرگترهای تیم به این بازیکنان کمک می‌کنند تا رفته رفته هماهنگی لازم را به دست آورند.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به ۲ شکستی که داشتیم، در ۲ مسابقه آینده محکوم به برد هستیم و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا پیروز میدان باشیم.

 

تیم ملی والیبال ایران ساعت 10:10 دقیقه روز شنبه 20 خردادماه در سومین مسابقه هفته نخست خود به مصاف چین می‌رود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه