اخبار داغ

گرد و غبار در تهران تا سه شنبه/ پاییز پُرباران در انتظار تهرانی ها

گرد و غبار در تهران تا سه شنبه/ پاییز پُرباران در انتظار تهرانی ها
مدیر کل هواشناسی استان تهران به بیان توضیحاتی درباره وقوع پدیده گرد و غبار در تهران تا سه شنبه پرداخت و گفت: پیش بینی ها نشان می دهد پایی  پر بارشی در انتظار تهرانی ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مازیار غلامی مدیر کل هواشناسی استان تهران در برنامه تهران بیست گفت: تا سه شنبه سرعت وزش باد مخصوصا در عصر و شب افزایش می یابد و این شرایط باعث می شود  در برخی نقاط با خیزش گرد و خاک در نواحی غربی و جنوبی استان مواجه شویم. 

وی در ادامه بیان کرد: سایر نقاط استان تهران خیلی تحت تاثیر قرار نمی گیرند و برخی شهرستان های استان تهران مثل شهریار، رباط کریم، قم، اسلامشهر، غرب تهران، نواحی جنوبی مثل پاکدشت، ورامین، پیشوا، قرچک هم تحت تاثیر  قرار می گیرند.
 
وی با بیان اینکه  سرعت وزش باد در عصو و شب نسبتا شدید خواهد بود گفت: استان های همجوار و برخی نقاط استان تهران عامل به وجود آمدن گرد و غبار است زیرا با افزایش سرعت وزش باد، آسمان تهران  با گرد و غبار مواجه می شود. 

وی گفت: از ابتدای سال زراعی تا امروز تقریبا ۴۱ درصد کاهش بارش در تهران و یک درجه افزایش دما نسبت به دوره آماری بلند مدت است و در حال سپری کردن یک دوره خشکسالی هستیم. امیدواریم با شروع بارش ها در فصل پاییز بر مقدار بارش ها افزوده شود و کانون های گرد و خاک در استان تهران کمتر شوند و کمتر با وقوع پدیده گرد و غبار در تهران رو به رو باشیم. 

غلامی گفت: پیش بینی ها نشان می دهد بارش باران در فصل پاییز مخصوصا آبان و آذر بارش های زیادی را  خواهیم داشت. تا ۱۵ مهر بارش قوی برای تهران نداریم و هر چه به سمت روزهای آخر مهر پیش برویم بر میزان بارش ها افزوده می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه