اخبار داغ

سال تحصیلی جدید؛ سالی سرشار از امید و امنیت

سال تحصیلی جدید؛ سالی سرشار از امید و امنیت
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس در یادداشتی سال تحصیلی جدید را به اهالی علم و فرهنگ، دانش آموزان، دانشجویان و اساتید گرانقدر تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار "سعید منتظر المهدی" در یادداشتی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید نوشت:

  اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ انتظامی کشور، آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به جمعیت چند میلیونیِ علم و فرهنگ، اعم از معلمان و فرهنگیان گرانمایه، دانش آموزان عزیز، اساتید گرانقدر و دانشجویان معرفت جو، صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم و در این مجال فرصت را غنیمت می شمارم تا در آغاز بهار تعلیم و تربیت، نکاتی چند را محضر جامعه بزرگ فرهنگی کشورمان یادآور شوم.

 ما به عنوانِ پلیس کشور قدردان معلمان و دیگر فرهنگیان فرهیخته هستیم چرا که آنان،  نه تنها برای افزایش دانش و آگاهی خیل عظیم فراگیران و ارتقای تراز علمی کشور  از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند بلکه برای پرورش نسلی برخوردار از مشی و منش سالم و دارای شخصیت پویا و بالنده و سرشار از ایمان و معنویت و حس میهن دوستی و مسئولیت پذیریِ اجتماعی، اهتمام تام می ورزند.

مطمئنا نونهالان و جوانانی که امروزه توسط معلمان فرزانه و اساتید فرهیخته تربیت می شوند، در آینده می توانند موجب رشد و توسعه و اعتلای شگرف و همه جانبه کشورمان شوند و آینده علمی کشور را تضمین نمایند.

 بی تردید همه معلمان و اساتید  بر این واقعیت واقفند که اولا: «احساسِ امنیتِ روانیِ » دانش آموزان و دانشجویان سهم سترگی در یادگیری، دانش اندوزی و سلامت  ذهنی، خُلقی، اجتماعی و حتی جسمانی آنان دارد .ثانیا: این احساس دلپذیر و خرسندساز بیش از هر چیز متاثر از حرف، سخن و ایده و اندیشه ای است که بر زبان و قلم تعلیم دهندگان جاری می شود. از همین رو،  انتظار می رود همه ما آنگونه سخن بگوییم  ‌و آنسان بنگاریم که ذهن و ضمیر متعلمان خویش را سرشار از آرامش و امنیت و امید و شادابی سازیم و آنان را از آینده روشن و افتخار آمیز کشور مطمئن سازیم.

ثالثا: ما بر این واقعیت اذعان داریم که یادگیری دقیق و کامل تنها در محیط امن و عاری از عوامل مُخل نظم و امنیت رخ می دهد. به همین سبب پلیس در سرتاسرِ کشور تمام توان و تلاش خویش را بکار می بندد تا محیط را مهیای اینگونه یادگیری و آموزش بسازد و عوامل برهم زننده نظم و امنیت را در جای جای کشور از میان براند. شکی نیست که تحقق کامل این هدف مستلزم همراهی و همگامی همه فرهنگیان کشور و البته اولیای گرامی دانش آموزان و دانشجویان عزیز است( سامانه های ارتباطی ما در سراسر کشور نیز به بهترین شکل ممکن زمینه و بستر این همراهی و همکاری را مهیا می نمایند).

رابعا و از هم اکنون، به همه فرهنگیان عزیز کشور  و شهروندان گرامی، اطمینان می دهیم که سال تحصیلی پیش رو، سالی سرشار از امنیت و آرامش خواهد بود و فراگیران عزیز با فراغ بال  و در محیط و فضایی مملو از آرامش به فراگیری علم و دانش و تعالیِ روح و ذهن خویش خواهند پرداخت.

 ما همانگونه که همواره تاکید کرده ایم حافظ امنیت آنان و جامعه خویش هستیم و در تحقق این هدفِ استراتژیک به فضل و کرم الهی از هیچ تلاشی فر‌وگذار نخواهیم کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه