اخبار داغ

برگزاری مراسم گردهمایی نوآوری‌های ورزشی؛

تاج: کارخانه توسعه بازیکن نیمه‌تعطیل است/ توسعه VAR داخلی اهمیت دارد

تاج: کارخانه توسعه بازیکن نیمه‌تعطیل است/ توسعه VAR داخلی اهمیت دارد
برگزاری مراسم گردهمایی نوآوری‌های ورزشی با مشارکت فدراسیون فوتبال و ووشو برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم گردهمایی نوآوری‌های ورزشی با حضور مهدی تاج رئیس، هدایت‌الله ممبینی دبیر کل و مسئولانی دیگر از فدراسیون فوتبال، امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو، مهدی گودرزی عضو هیات‌اجرایی کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان مدیرکل فدراسیون‌ها، مجید جلالی مربی فوتبال و مسئولان دیگر ورزش ایران در مرکز ملی فوتبال ایران برگزار شد.

تاج: کارخانه توسعه بازیکن الان نیمه‌تعطیل است

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ضمن تسلیت فوت ناگهانی مرحومه ملیکا محمدی اظهار داشت: همه از این بابت متاثر هستیم، در هیات‌رئیسه AFC هم رئیس فدراسیون فلسطین یک گزارش داد که بیش از ۶۴ بازیکن فوتبال در غزه شامل ۱۰ بازیکن نونهال و نوجوان شهید شده‌اند که این‌ها هم تاثربرانگیز است و نگران‌کننده.

وی در ادامه به بحث نوآوری‌های ورزشی پرداخت و گفت: به دنبال بهینه‌سازی و سازگاری توسعه مدرن ورزش هستیم. در حوزه صنعت تجربه‌ای دارم که در فولاد مبارکه تقریباً بیلت یا STC7 تولید می‌کردیم؛ جمع‌بندی این بود که باید سمت نوآوری و رشد برویم. الان ورق قندود در کشورمان تولید می‌شود و بسیاری از محصولا پرکیفیت دیگر. تکنولوژی و نوآوری موجب افزایش درآمد مجموعه مبارکه شده و اگر همه جهات را داشته باشیم، می‌شویم توسعه‌یافته. در حوزه ورزش کرواسی کشور کوچکی است ولی توسعه‌یافته؛ چون نیروی انسانی ماهر زیادی تولید کرده. این کار وظیفه ماست تا توسعه را در ورزش نهادینه کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره استعدادیابی گفت: در توسعه استعدادهای ورزشی، باید حلقه اتصال آموزشگاه‌ها را وصل کنیم. در این بحث ما زمانی در آموزش‌وپرورش مدارس فوتبال مسابقه می‌دادند و منتخب مناطق و نواحی و استان‌ها داشتیم. این کارخانه توسعه بازیکن الان نیمه‌تعطیل است. ورزش محلات را هم با زمین‌خاکی داشتیم که مرکز اصلی توسعه ورزش بود و خیلی هم خرج نبود اما بازیکن از آن در می‌آوردیم که تعطیل شده. صحبت کردیم تا این حلقه‌ها را به هم اتصال بدهیم چون کشور ۸۰ میلیون نفری هستیم.

وی افزود: خیلی‌ها را ندیده‌ایم و فقط بازیکنان ملی را می‌بینیم. به‌وسیله توسعه و نوآوری این امر را انجام می‌دهیم. توسعه VAR داخلی هم خیلی مهم است و می‌تواند ما را کمک کند. می‌شود این را رشد داد و رویش کار کنیم. یک شرکت ایرانی در قطر یک بخش فن‌آوری خیلی گسترده دارد به نحوی که در یک بازی فوتبال، یک تبلیغات دور زمین می‌بینید اما از دفاتر برای هر شهری تبلیغات خودشان را می‌گذارند؛ مثلا یک برند در اصفهان یا حتی روسیه روی آنتن برود.

توضیحات رئیس فدراسیون ووشو

امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو نیز در این نشست به ارائه توضیحاتی درباره علم ورزش، تکنولوژی ورزشی و توسعه آن در سطح ورزش همگانی و حرفه‌ای پرداخت.

ممبینی: هوش مصنوعی مکمل ضروری برای ورزش است

هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال در ابتدا درگذشت ملیکا محمدی، فوتبالیست ارزنده با اخلاق تیم ملی فوتبال زنان را به جامعه فوتبال، خانواده و همه کسانی که در این مدت در کنار او بودند تسلیت گفت و ادامه داد: برای جلسه امروز تشکر ویژه ای از مسئولین فدراسیون ووشو دارم. برای توسعه ورزش باید فناوری علم را جدی بگیریم. هوش مصنوعی مکمل ضروری برای ورزش است. ورزش قهرمانی و حرفه ای بدون استفاده از علم نوین امکان پذیر نخواهد بود. کشورهای دنیا با سرعت بالا از این فناوری استفاده می کنند. هوش مصنوعی و فناوری می تواند در تحلیل، بررسی از ورزشکار تیم حریف، آنالیز کمک کند. هر چقدر مربی خوبی داشته باشیم اما اگر فناوری را نداشته باشیم، با مشکل مواجه می شویم.

وی گفت:  تاکنون در پلت فرم فیفا، ایران با همه مشکلاتی که داشت توانست این کار مهم را انجام دهد و برای توسعه در آینده نزدیک بیشتر گام خواهیم برداشت. بر همین اساس دو فدراسیون در کنار هم قرار گرفتیم تا کار علمی را در دست بگیریم. این امر نشان می دهد در حوزه علمی برای پیشرفت کشور گام برمی داریم. فدراسیون فوتبال پیش قدم خواهد بود و در کنار وزارت ورزش و سایر فدراسیون ها گام برخواهیم داشت تا در امر توسعه در مسیر موفقیت گام برداریم.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه