اخبار داغ

بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های جهان؛

رویترز: ایرانیان در سالگرد پیروزی انقلاب شعار «مرگ بر اسرائیل» سر دادند

رویترز: ایرانیان در سالگرد پیروزی انقلاب شعار «مرگ بر اسرائیل» سر دادند
رسانه انگلیسی نوشته مردم ایران در راهپیمایی گرامیداشت چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حمایت خود را از فلسطین ابراز کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ راهپیمایی چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران روز یکشنبه در سراسر کشور برگزار شد؛ رویدادی که در رسانه‌های جهان بازتاب داشت.

خبرگزاری رویترز در روایت خود از راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشته «صدها هزار نفر از مردم در راهپیمایی‌هایی در سراسر ایران به مناسب چهل‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در میانه جنگ میان اسرائیل و حماس، شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند و پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را نیز آتش زدند».

این رسانه به سخنرانی «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور اسلامی ایران نیز در این راهپیمایی اشاره کرد و نوشت، رئیسی گفت «آمریکا و برخی کشورهای غربی از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه حمایت می‌کنند».

رویترز در گزارش خود آورده که مسئله فلسطین یکی از ارکان جمهوری اسلامی از زمان پیروزی بوده است؛ انقلابی که با سرنگونی حکومت شاه که تحت حمایت آمریکا بود، به وقوع پیوست.

این خبرگزاری همچنین به حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی امروز اشاره کرد و نوشت بسیاری از افراد شرکت‌کننده در راهپیمایی، تصاویری از آیت‌الله «سید علی خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب را در دست داشتند.

رسانه‌هایی جمله آسوشیتدپرس، پرس آسوسیشن، بلومبرگ، الجزیره و خبرگزاری فرانسه نیز راهپیمایی امروز را پوشش خبری دادند.

خبرگزاری فرانسه بخشی از سخنان رئیس‌جمهور را که خواستار «اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان ملل متحد» شده بود، برجسته کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه