اخبار داغ

من در استقلال دشمن دارم؛

جنگ قدرت در استقلال بالاگرفت/ نکونام: من و خطیر در یک کشتی نیستیم

جنگ قدرت در استقلال بالاگرفت/ نکونام: من و خطیر در یک کشتی نیستیم
سرمربی استقلال گفت: من و خطیر در یک کشتی نیستیم اما نمی‌گذارم کسی به خاطر مشکل شخصی با من، به استقلال ضربه بزند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع‌رسانی دانا؛ جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال استقلال در ابتدا پیرامون نمایش تیم ملی در جام ملت‌های آسیا 2023 اظهار داشت: تیم ما با توجه به کیفیتی که داشت قطعا لیاقت قهرمانی را داشت. ولی به هر حال باید به آینده نگاه کنیم تا به موفقیت برسیم. شاید کیفیت تیم‌ها در مرحله گروهی پایین‌تر بود ولی هر چقدر جلوتر می‌رفتیم، اوضاع بهتر می‌شد. تیم ملی هم می‌دانست از بازی‌ها چه می‌خواهد، ولی در جاهایی نتوانست شرایط مناسب را مقابل برخی از حریفان ایجاد کند. ولی به همه اعضا تیم خسته نباشید می‌گویم. باید نگاهمان به جام جهانی و المپیک باشد چرا که زندگی و فوتبال ادامه دارد. کسی فکر نمی‌کرد که کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و ایران بین چهار تیم نباشند. باید برنامه‌ریزی ما بلندمدت باشد و بدانیم چه هدفی داریم. ببینید هدف ما جام جهانی نیست چون مدعی نیستیم و هدفمان کسب تجربه برای جام ملت‌هاست. بهتر است برای موفقیت در جام ملت‌های بعدی برنامه‌ریزی کنیم.

وی درباره شرایط تیم استقلال بیان داشت: تمریناتمان را در تعطیلات آغاز کردیم در حالی که ۲ بازیکن ما در اردو تیم ملی بودند. تعداد نفرات ما در تمرینات و بازی‌های دوستانه کم بود. حتی بازی‌هایی که برگزار کردیم با زمان کمتری بود تا بازیکنانمان مصدوم نشوند. ما لیست را به مدیریت تحویل دادیم و نقل و انتقالات را شروع کردیم و تا اینجا پیش رفتیم که سیلوا و ماشاریپوف را جذب کردیم ولی متأسفانه سعید مهری و کوین یامگا را از دست دادیم ولی به جذب بازیکن نیاز داشتیم و داریم. منتظریم ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

نکونام در ادامه گفت: مسئولیت این باشگاه را با این همه افتخار و پیشکسوت بر عهده دارم و قطعا اگر افتخاری کسب کنم خوشحال می‌شوم. پس از انتشار بیانه‌ای که به دلیل لغو اردو امارات منتشر شد نشان داد که من در استقلال دشمن دارم و آن‌ها منتظر اتفاقات هستند. زمانی که با افضلی رئیس هیئت مدیره صحبت کردم، او کاملا با آن بیانیه مخالف بود و بدون اجازه او منتشر شده بود و خودش نیز از این موضوع ناراحت شد.

وی در رابطه با لیست نقل‌وانتقالاتی باشگاه عنوان داشت: ۲ لیست را به باشگاه ارائه دادم که باید انجام می‌شد. الان صیادمنش کجا رفت؟ ما حتی با او مذاکره نکردیم. سعید عزت‌الهی هم همین‌طور، اگر آن‌ها می‌توانند از تیم‌های خود جداشوند چرا به استقلال نمی‌آیند. لااقل مذاکره کنید شاید اصلا دوست نداشته باشند. مدیریت باشگاه به من اعلام کرد که دو ستاره نیازداریم که من اسم‌های آن‌ها را نمی‌آورم. من پرسیدم که آیا برای جذب این بازیکنان پول دارید؟ گفتند بله. من هم به آن‌ها لیست را اعلام کردم وحتی راضی بودم که لااقل یکی از آن‌ها را جذب کنند. نگفتم که ۶ تا لژیونر می‌خواهم. آخرش هم گفتند لیست کهکشانی است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اختلاف با علی خطیر تأکید داشت: چرا را نمی دانم ولی شاید از من خیلی خوششان می‌آید! من روی منافع خودم و تیمم نه به کسی باج می‌دهم و نه با کسی تعارف دارم. هر تیمی که باشم، برای منافع تیمم می‌جنگم. زحمتم را در این فوتبال کشیده‌ام و عمرم را گذاشته‌ام تا به کسی باج ندهم. من اجازه نمی‌دهم بخاطر اینکه کسی از من خوشش نمی‌آید، من را زمین بزند و با تیم استقلال بازی کند. من الان سرمربی استقلال هستم و باید شرایط برای باشگاه استقلال فراهم باشد. خطیر با من مشکل دارد، ایرادی ندارد و طبیعی است که شخصیتی از من خوشش نیاید. شاید در تیم خودم، بازیکنی از من خوشش نیاید؛ ایرادی ندارد ولی نمی‌تواند بد تمرین کند. بازیکن باید خوب تمرین کند. شاید ایشان از من خوشش نیاید که ایرادی ندارد ولی باید به عنوان همکار با همدیگر کار کنیم. کارمان چیست؟ باشگاه استقلال را به جایگاهی که لایقش است برسانیم. اگر بتوانیم این کار را بکنیم، وظیفه مان را انجام داده‌ایم. اگر هم نتوانستیم، حداقل تلاشمان را کرده‌ایم. از بیانیه‌ای که دادند همه چیز مشخص است که رئیس هیئت مدیره می‌گوید خبر نداشته است.

نکونام در پایان گفت: به این هایجک‌ها عادت کرده‌ایم. ما ۲ بازیکنمان را به یک تیم کادو دادیم. قرار بود در نیم فصل یک بازیکن بگیرم، چون ارتباط تنگاتنگی با آن تیم دارند و رفیق هستند، قرار شد یک بازیکن را برای ما جذب کنند. ولی می‌گویند که آن بازیکن را به ما نمی‌دهند. در جواب می‌گویم چرا اول فصل دو بازیکن را به این تیم کادو دادید؟ که فقط می‌گویند که نمی‌توانیم و نمی‌شود همین.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه