اخبار داغ

امیرعبداللهیان:

سفر رئیس‌جمهور به سریلانکا در زمان مناسب در دستور کار قرار می‌گیرد

سفر رئیس‌جمهور به سریلانکا در زمان مناسب در دستور کار قرار می‌گیرد
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان که به دعوت رسمی وزیر امور خارجه سریلانکا به این کشور سفر کرده، با علی صبری، وزیر امور خارجه سریلانکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط خوب و دوستانه دو کشور و رایزنی‌های مستمر فی مابین پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، ابراز امیدواری نمود با انجام این سفر، مناسبات دو کشور در همهِ زمینه‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی، تجاری و گردشگری گسترش یابد.

وی همچنین موضوعات علمی و فناوری را از حوزه‌هایی دانست که دو کشور برای همکاری به آن توجه دارند.

امیرعبداللهیان از دعوت رئیس‌جمهور سریلانکا از سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران برای سفر به این کشور قدردانی نمود و اظهارداشت، امیدواریم این سفر در زمان مناسب در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین از مواضع سریلانکا در حمایت از مردم فلسطین و غزه در مجامع بین‌المللی از جمله در سازمان ملل متحد قدردانی کرد.

علی صبری، وزیر امور خارجه سریلانکا نیز در این دیدار با خوش‌آمدگوی صمیمانه به وزیر امور خارجه کشورمان ، سفر تابستان گذشته خود به کشورمان را خاطره انگیز توصیف کرد و تصریح کرد، من در سفر به ایران شاهد روحیه بالای  مردم ایران در  عرصه اجتماع، تولید و زندگی بودم .

وزیر امور خارجه سریلانکا تاکیدکرد، دو کشور دارای روابط خوب با زمینه‌های مشترک و ارزش‌های مشترک هستند.

علی صبری با اشاره به گذر سریلانکا از شرایط  اقتصادی قبلی و رشد و شکوفائی اقتصادی دراین کشور، ابراز امیدواری کرد در دوره جدید مناسبات دو کشور بیش از پیش گسترش یابد .

وزیر امور خارجه سریلانکا با اشاره به توانائیهای صنعتی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کشورش برای اجرای پروژه‌های اقتصادی از سوی کشورمان در سریلانکا تاکید کرد .
 
موضوع توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه گردشگری از دیگر موضوعات مورد مذاکرات وزرای امور خارجه دو کشور بود و طرفین ابراز امیدواری کردند که گردشگران  ایرانی و سریلانکایی دو کشور را به صورت متقابل بیش از پیش به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نمایند. در این رابطه طرفین بر ضرورت برقراری پروازهای مستقیم بین دو کشور تاکید کردند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه