اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

انتخابات؛ عیار سنجش مردمی بودن نظام/مشارکت و اقتدار دو بال برای پرواز

انتخابات؛ عیار سنجش مردمی بودن نظام/مشارکت و اقتدار دو بال برای پرواز
مشارکت در انتخابات دستاوردش اقتدار نظام در منطقه و عرصه بین الملل است به طوری که می توان مشارکت و اقتدار را دو بال برای پرواز نظام و دستیابی به قله های پیشرفت دانست.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالی روزهای منتهی به دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری را پشت سر می گذاریم که مردم برای انتخاب افراد اصلح و راهی کردن آنها به خانه ملت در حال بررسی سوابق داوطلبان هستند.

انتخاب افراد اصلح، برای ورود به قوه مقننه شاید به ظاهر تصمیمی برای یک دوره 4 ساله باشد، اما در حقیقت امری سرنوشت ساز است که می تواند برای ده های آینده اثرگذاری داشته باشد.

وظیفه نمایندگی مجلس، قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای آن است، حال اگر قانونی به دست منتخبان ملت تصویب شده و به یک سند اجرایی تبدیل شود، می تواند دست کم 4 سال و گاهی تا دهه ها بر سرنوشت کشور اثرگذار باشد.

انتخاب اصلح و سرنوشت دهه های آینده

آیت الله رجبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این باره در گفتگو با راه دانا عنوان کرد: همانطور که مردم نسبت به رای ندان و سهل انگاری در مشارکت انتخاباتی مسئول هستند و آثار این عمل آنها تا سالها برای کشور باقی خواهد ماند، مشارکت در انتخابات و انتخاب افراد اصلح نیز می تواند برای دهه های آینده بر سرنوشت کشور اثرگذار باشد.

شاید بتوان اهمیت مسئله مشارکت در انتخابات را از تلاش دشمنان و رسانه های غربی برای بی اهمیت جلوه دادن حضور مردم در این مانور قدرت نظام، دریافت کرد.

از اواخر دهه 80 یعنی همزمان با دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، جریان ضد انقلاب، سلطنت طلبان، اپوزیسیون، استکبار جهانی و بازوهای جاسوسی آنها تلاش کردن تا با چیدن سناریوهای فتنه در کشور، از انتخابات پرشور در کشور به نفع اهداف ضد انقلابی بهره برداری کنند.

خاطره تلخ فتنه 88 در کشور و پس از آن اغتشاشات سال 96 و سرانجام آشوب های سال 1400 همگی نشان از برنامه ریزی دشمنان برای ایجاد ناامنی و از بین بردن آرامش در کشور بود، تلاشی که در هر دوره از برگزاری انتخابات ها با انگیزه ای بیشتر از سوی دشمنان دنبال می شود تا به بهانه دلسرد کردن مردم از حضور در انتخابات به دستاوردهای سیاسی خود دست پیدا کنند.

دشمن زخم خورده و طمع انتخابات ایران

حالا اما انتخابات 11 اسفند همزمان است با شکست مفتضحانه اصلی ترین دشمن مسلمانان و جبهه مقاومت در منطقه. دشمنی که از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین حامی جریان مقاومت فروگذار نمی کند.

حجت الاسلام ادیب یزدی در گفتگو با راه دانا در این باره عنوان کرد: دشمنان همواره آروز داشتند تا از رهگذر انتخابات به اقتدار نظام اسلامی ایران ضربه بزنند و حالا که رژیم صهیونیستی مراتب نابودی خود را به چشم می بینددر تلاش است تا با شیطنت در انتخابات ایران، برای خود دستاوردی به ارمغان بیاورد چرا که جنگ غزه برای رژیم صهیونیستی و حامیان اروپایی و آمریکایی آن دستاورد نظامی به دنبال نداشت.

حالا، اما دشمن زخم خورده به طمع انتخابات ایران، در حال چیدن سناریو تازه است تا پیش از هر چیز یاس و ناامیدی را در بین مردم تقویت کند.

رهبر فرزانه انقلاب نیز در لزوم مشارکت در انتخابات فرمودند: «بنده گفته‌ام و باز هم می‌گویم که آن کسانی که حتی نظام را قبول ندارند بیایند در انتخابات شرکت کنند، رأی بدهند»

مشارکت در انتخابات دستاوردش اقتدار نظام در منطقه و عرصه بین الملل است به طوری که می توان مشارکت و اقتدار را دو بال برای پرواز نظام و دستیابی به قله های پیشرفت دانست.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه