اخبار داغ

سال 1402 به روایت رئیس فدراسیون هاکی؛

قدیمی: سال پرباری را در هاکی پشت سر گذاشتیم/ امیدواریم تیم زنان با مربی آمریکایی مجوز جام جهانی را کسب کند

قدیمی: سال پرباری را در هاکی پشت سر گذاشتیم/ امیدواریم تیم زنان با مربی آمریکایی مجوز جام جهانی را کسب کند
رئیس فدراسیون هاکی گفت: که سال ۱۴۰۲ سال بسیار پرباری برای فدراسیون هاکی در همه بخش ها و رده های سنی بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهرام قدیمی رئیس فدراسیون هاکی درباره فعالیت های این فدراسیون در سال 1402 اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که سال ۱۴۰۲ سال بسیار پرباری برای فدراسیون هاکی در همه بخش ها و رده های سنی چه تورنمنت های بین المللی و چه رقابت ها و اردوهای داخلی بود.

وی ادامه داد: تمدید ۴ ساله ریاست هاکی داخل سالن آسیا، کسب کرسی عضویت هیات اجرایی کنفدراسیون هاکی آسیا برای نخستین بار، برگزاری مسابقات قهرمانی هاکی ۵ چمنی زنان و مردان و پیرو آن برگزاری اردوهای متعدد جهت حضور در مسابقات آسیایی عمان، اعزام تیم های ملی هاکی چمنی زنان و مردان به رقابت های آسیایی عمان و قرار گرفتن تیم ملی آقایان در گروه ۶ تیم برتر آسیا برای نخستین بار، کسب جایگاه نهمی زنان برای نخستین بار که پیش از این در رنکینگ نبودند، حضور یک سرمربی چینی – آمریکایی سطح اول جهان برای تیم ملی هاکی سالنی زنان برای نخستین بار و برگزاری ۴ اردو زیر نظر این سرمربی، برگزاری المپیاد استعدادهای برتر هاکی چمنی زیر ۱۶ سال پسران و دختران در تبریز، برگزاری مسابقات قهرمانی هاکی سالنی زنان، لیگ برتر هاکی سالنی آقایان، ۳ اردوی تیم هاکی چمنی امید، اولین اردوی تیم هاکی چمنی زیر ۱۶ سال دختران جهت آمادگی رقابت های انتخابی المپیک جوانان ۲۰۲۶ سنگال، واردات بیش از ۲۵۰۰ چوب و ۲۰۰۰ توپ و ۳۰ لباس دروازبانی از پاکستان و توزیع بین هیات های استانی، انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش شهر تهران از جمله فعالیت‌های صورت گرفته است.

رئیس فدراسیون هاکی عنوان کرد: اکنون که در روزهای آخر سال هستیم باز هم ترافیک کاری در این رشته را داریم. از جمله باید به برگزاری اولین اردوی تیم ملی هاکی سالنی جهت آمادگی برای حضور در رقابت های آسیایی خرداد سال آینده در قزاقستان اشاره کنم که انتخابی جام جهانی است و تیم کشورمان که عنوان سومی جهان را کسب کرده، امید اول قهرمانی در این رقابت هاست. این اردو از ۱۲ تا ۲۱ اسفند در شهرستان اسکوی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

قدیمی با اشاره به هاکی چمنی زنان بیان کرد: در بخش چمنی نیز اولین اردوی هاکی چمنی دختران زیر ۱۶ سال انتخابی تیم ملی به میزبانی شهرستان تفت استان یزد از ۱۳ لغایت ۱۹ اسفند برگزار شد که استارت آمادگی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک نوجوانان ۲۰۲۶ سنگال به شمار می‌رود. همچنین سومین اردوی تیم امید هاکی چمنی به میزبانی شهرستان جهرم در حال برگزاری است و نفرات تیم برای حضور در مسابقات آسیایی سنگاپور کسب سهمیه جهانی آماده می‌شوند.

وی در پایان گفت: از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۶ اسفند پنجمین اردوی تیم ملی هاکی سالنی زنان را در تهران به میزبانی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات برگزار کردیم و امیدواریم با بهره مندی از سرمربی چینی – آمریکایی تیم زنان برای نخستین بار در مسابقات آسیایی اردیبهشت سال آینده به میزبانی تایلند روی سکو رفته و مجوز حضور در جام جهانی را کسب کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه