اخبار داغ

دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان به همراه ترجمه و تفسیر

دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان به همراه ترجمه و تفسیر
دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان به همراه ترجمه و تفسیرتقدیم مخاطبان می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان به همراه ترجمه و تفسیر تقدیم مخاطبان می‌شود.

اَللّـهُمَّ اجْعَلْ لى فیهِ اِلى مَرْضاتِکَ دَلیلاً وَلا تَجْعَلْ لِلشَّیْطانِ فیهِ عَلَى سَبیلاً وَاجْعَلِ الْجَنَّةَ لى مَنْزِلاً وَمَقیلاً یا قاضِى حَوآئِـجِ الطّالِبینَ

خداوندا در این روز مرا به سوی رضا وخشنودی خود راهنمایی کن وشیطان را بر من مسلط مگردان وبهشت را منزل ومقامم قرار ده, ای برآورنده حاجات معرفت ومشتاقان حق وحقیقت.

تفسیر دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان به این شرح است:

در دعای روز بیست و یکم این درخواست را از خدا داریم که خدایا شیطان را بر من مسلط نکن؛ راه شیطان را بر من باز نگذار. بد نیست بدانیم که چگونه شیطان بر ما راه پیدا کند. آنچه که اهل عرفان و بزرگان دین فرمودند و در آیات و روایات هم ذکر شده، این است که ابلیس نمی تواند بر هیچ کس، مسلط شود، به جز این که خود شخص در ها را به روی شیطان باز کن.

به عبارت بهتر، اگر فرد به شیطان های درونی، غرایض و هوای نفسش توجه کند، ابلیس هم طمع می کند و وارد می شود. هیچ وقت دزدی وارد خانه نمی شود، مگر اینکه ما، در خانه را باز گذاشته، کم دقتی کنیم. وقتی حصار نگذاریم، دزد به خود اجازه ورود به حریم ما را می دهند. وقتی دزد ببیند در باز است، وارد می شود. بنابراین وقتی ابلیس ببیند طمع، حسادت و دنیا دوستی انسان زیاد شده او هم به خود اجازه می دهد که از انسان استفاده کند. به این ترتیب به انسان وارد می شود و بر او حکومت می کند. راه مقابله با شیطان بیرونی مقابله با شیطان درونی است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه