اخبار داغ

در آخرین روز از تعطیلات؛

سردار رادان: بیش از ۹۳ هزار تصادف در نوروز ثبت شده/ بازگشت به پایان هفته موکول نشود

سردار رادان: بیش از ۹۳ هزار تصادف در نوروز ثبت شده/ بازگشت به پایان هفته موکول نشود
فرمانده کل انتظامی کشور گفت: در ایام نوروز بیش از ۷۴۰ نفر در تصادفات جان باخته و بیش از ۱۹ هزار نفر مصدوم شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار احمدرضا رادان ظهر دوشنبه در بازدید از راه‌های مازندران با بیان اینکه آمار تردد روزانه در برخی روزها از مرز ۲۹ میلیون تردد عبور می‌کرد افزود ماحصل این تردد ثبت بیش از ۹۳ هزار فقره تصادف در بین شهرها و جاده‌های کشور بوده است.

وی با بیان اینکه این تصادفات بیش از ۷۴۰ جان باخته بر جای گذاشته است، ادامه داد: همچنین بیش از ۱۰ هزار مصدوم و مجروح بر اثر این تصادفات بر جای مانده است.

وی از مردم و مسافران خواست که موضوع سفر را در جاده هم ببینند و شتاب زدگی را از خود دور کنند.

سردار رادان با بیان که بخش عمده‌ای از تصادفات ناشی از سرعت غیر مجاز بوده است، گفت: عدم توجه به جلو انحراف به چپ و عدم رعایت مقررات از جمله دلایل بوده است.

فرمانده فراجا از مردم خواست تا سفرهای خود را مدیریت کنند و افزود: در برخی از استان‌ها نصیر مازندران هنوز بیش از ۲۰۰ هزار خودرو مانده است و اگر مسافرین بخواهند بازگشت خود را به روزهای پایانی هفته موکول کنند با با ترافیک شدید روبرو خواهند شد و ممکن است مدت‌ها در مسیر باقی بمانند.

سردار رادان با بیان اینکه در طول سفرهای نوروزی بیش از ۴۷۹ میلیون تردد بین استانی و بین شهری در کشور ثبت شد گفت آمار تردد روزانه از مرز ۲۹ میلیون فقره نیز در برخی روزها عبور کرده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه