اخبار داغ

گزارش دانا از نشست خبری رئیس ستاد انتفاضه و قدس؛

تشریح جزئیات برنامه‌های روز قدس/ پیکر شهدای کنسولگری ایران در سوریه، روز قدس از میدان فردوسی تشیع خواهد شد

تشریح جزئیات برنامه‌های روز قدس/ پیکر شهدای کنسولگری ایران در سوریه، روز قدس از میدان فردوسی تشیع خواهد شد
رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با اشاره به اینکه با عملیات طوفان الاقصی، موضوع فلسطین جهانی شد، گفت: روز قدس اجازه نمی‌دهد موضوع فلسطین فراموش شود.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ سردار رمضان شریف، رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس امروز، چهارشنبه ۱۵ فروردین‌ماه در نشست خبری ستاد مرکزی انتفاضه و قدس درباره وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی گفت: عدم موفقیت این رژیم در پیشبرد اهداف خود در طول ۶ ماه گذشته نشان می‌دهد وضعیت این رژیم به شرایط قبل از عملیات طوفان الاقصی بازنخواند گشت.

گزارش تصویری/ نشست خبری روز جهانی قدس

وی ادامه داد: در چند روز گذشته شاهد حضور نیم‌میلیون جمعیت در لندن بودیم که حمایت از مردم مظلوم فلسطین را فریاد زدند و از حکامشان خواستند که در پشتیبانی از رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کنند همین وضعیت را در آمریکا و در سایر نقاط جهان و شهرهای مختلف تداوم داشته و دارد و در بین کشورهای اسلامی این موضوع در بالاترین سطح بوده است؛ چیزی که امام (ره) و رهبر معظم انقلاب در طول این سال‌ها به آن اشاره کردند امروز موردتوجه و تصدیق افکار عمومی جهان قرار گرفته است.

رسوایی رژیم صهیونیستی عالم‌گیر شده است

دبیر ستاد انتفاضه و روز قدس در نشست خبری: اطلاعات میدانی می‌گوید رزمندگان مقاومت همچنان باانگیزه حاضر در میدان هستند فقط ۱۵۰۰ نفر از ۷۰ هزار رزمنده مقاومت به شهادت رسیده‌اند کشورهای اسلامی باید صهیونیست‌ها را مورد تحریم شدید قرار بدهند.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در ادامه به عملیات طوفان‌الاقصی پرداخت و با بیان اینکه این عملیات موجب شد افکار عمومی جهان راه و مسیر جمهوری اسلامی را بشناسد و به چرایی نام‌گذاری روز قدس پی بردند، گفت: روز قدس یک روز مهم است که ماهیت نژادپرستانه رژیم صهیونیستی را برای افکار عمومی تبیین می‌کند تا ظلمی که در طول ۷۵ سال گذشته صورت‌گرفته برای نسل جدید تشریح شود.

امسال روز قدس از همیشه جهانی‌تر است

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس تأکید کرد: با کمال افتخار می‌توانیم این را اعلام کنیم که امسال روز جهانی قدس واقعاً یک روز جهانی به برکت استقامت، پایمردی، شجاعت و تدبیر رزمندگان حاضر در میدان مبارزه با صهیونیست‌ها به‌ویژه رزمندگان حماس و جهاد اسلامی است که شجاعانه پای آرمان فلسطین ایستادند و عملیات طوفان الاقصی را رقم زدند و ۶ ماه از این دستاورد خود دفاع کردند و صهیونیست‌ها بعد از ۶ ماه همچنان دست‌خالی دست به رفتارهای جنون‌آمیز می‌زنند.

سردار شریف با بیان اینکه آرزوی صهیونیست‌ها بود که مردم را در مقابل رزمندگان قرار دهند اما نتوانستند، اظهار کرد: امروز تحلیلگران آنها اعلام کردند که غزه ازبین‌رفتنی نیست. هجمه به بیمارستان‌ها زبانزد عام و خاص شده و رفتارهای غیرحقوقی و غیردیپلماتیک از آنها سر می‌زند. رفتارهای جنون‌آمیز صهیونیست‌ها نه از سر قدرت، بلکه از سر استیصال است.

وی گفت: امیدواریم خداوند به‌زودی پیروزی فلسطینی‌ها را رقم بزند و ما شاهد خفت و خواری بیشتر صهیونیست‌ها باشیم. مردم ایران همواره فریاد آزادی‌خواهی فلسطین را سر داده‌اند و به‌عنوان مردم بافرهنگ و آبرومند شناخته می‌شوند.

برگزاری راهپیمایی روز قدس در بیش از ۲ هزار نقطه

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با اعلام اینکه راهپیمایی روز قدس امسال را صبح روز جمعه از مساجد و میدان‌های اصلی شهرها و روستاهای سراسر کشور به سمت محل برگزاری نمازجمعه خواهیم داشت، افزود: راهپیمایی در بیش از ۲ هزار نقطه و با بیش از ۵۰۰ عنوان برنامه برگزار می‌شود. برای هر ۳۱ استان سخنران مشخص شده و بیش از ۱۵۰۰ مبلغ به سراسر کشور اعزام می‌شوند.

سردار شریف خاطرنشان کرد: پیام وحدت ملت ما پیرامون موضوع حمایت از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی در جهان نهادینه شده است و در این زمینه در کشور وحدت رویه وجود دارد که قابل‌تقدیر است و به امنیت و اقتدار کشور ما کمک می‌کند.

وی یادآور شد: در این مدت موج مبارزه با رژیم صهیونیستی و حمایت از رزمندگان مقاومت از سوی مردم ما افزایش‌یافته است.

بخشی از سخنان سردار رمضان شریف در نشست خبری روز قدس

امروز نشست «منبر مقاومت» با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود

سردار شریف افزود: امروز بعدازظهر نشست مهمی تحت عنوان «منبر مقاومت» برگزار خواهد شد و شاهد سخنرانی آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور، دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، رئیس‌دفتر سیاسی حماس، رهبر انصارالله یمن و رهبرانی از مقاومت عراق در یک نشست واحد خواهیم بود.

وی یادآور شد: پیام شخصیت‌ها و مقاومت به‌صورت مجازی پخش خواهد شد.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس اظهار کرد: پیکر مطهر شهدای عزیزمان در کنسولگری ایران در دمشق، در روز قدس در تهران تشییع می‌شود و پس از آن پیکرهای مطهر شهدا به زادگاه‌های خودشان منتقل می‌شود. روز شنبه نیز پیکر مطهر شهید «محمدرضا زاهدی» در اصفهان تشییع می‌شود.

سردار شریف با بیان اینکه مراسم تشییع در تهران از ۱۰ صبح و هم‌زمان با شروع راهپیمایی روز جهانی قدس خواهد بود، اعلام کرد: این مراسم از میدان فردوسی آغاز می‌شود. سخنران این مراسم در تهران، سردار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره واکنش ایران به حمله تروریستی اخیر تأکید کرد: همان‌طور که رهبر انقلاب و سایر مسئولان در پیام تسلیت خود اعلام کردند، انتقام شهدای دفتر کنسولگری ایران در سوریه قطعی است.

مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس به شرح زیر اعلام شد:

۱. مسجد امام حسین (ع): میدان امام حسین (ع) خیابان انقلاب اسلامی دانشگاه تهران
۲. مسجد جامع ابوذر: میدان ابوذر خیابان ابوذر خیابان شهید برادران، حسنی خیابان قزوین خیابان کارگر میدان انقلاب اسلامی دانشگاه تهران
۳. مسجد مظهری: خیابان قزوین میدان قزوین خیابان کارگر جنوبی میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران
۴. مسجد امام‌زمان (عج): خیابان آزادی تقاطع خیابان بهبودی میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران
۵. مسجد ابوالصدق: خیابان امام خمینی (ره) - خیابان کارون - خیابان آزادی میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران
۶. مسجد حضرت مهدی (عج): خیابان ستارخان میدان توحید خیابان توحید خیابان آزادی میدان انقلاب اسلامی دانشگاه تهران
۷. مسجدالجواد (ع): میدان هفتم تیر خیابان کریم‌خان میدان ولی‌عصر (عین‌الله تعالی فرجه الشریف) بلوار کشاورز، دانشگاه تهران
۸. مسجد امام جعفر صادق (ع): فلکه اول صادقیه خیابان ستارخان خیابان توحید خیابان آزادی میدان انقلاب اسلامی دانشگاه تهران
۹. مسجد حضرت امیر (ع): خیابان کارگر شمالی میدان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران
۱۰. مسجد جامع رسول اکرم (ص):  تهرانسر، بلوار شاهد بلوار تهرانسر میدان کمال‌الملک بزرگراه شهید لشگری، خیابان آزادی خیابان انقلاب اسلامی، دانشگاه تهران

گزارش تصویری/ نشست خبری روز جهانی قدس

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه