اخبار داغ

نباید به مهاجرت ورزشکاران به صورت منفی نگاه کرد؛

اسبقیان: واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی از طریق سازمان خصوصی‌سازی است

اسبقیان: واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی از طریق سازمان خصوصی‌سازی است
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: خصوص‌سازی سرخابی‌ها از طریق سازمان خصوصی‌سازی دنبال می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا سیدمحمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی جودو اظهار داشت: شرایط، شرایط خوبی بود که رئیس فدراسیون جودو برای تیم ملی فراهم آورده  و بچه ها با نشاط هستند. فدراسیون جودو در حال پوست اندازی است. یک‌دوره ای را طی کرده و مطمن هستم با این جوانانی که در واقع تازه وارد عرصه های ملی شده اند و برای مبارزات ملی و مسابقات برون انشالله می روند، قطعا این یک مسیر صعودی را طی می کند. ما هم به عنوان مسولان وزارت ورزش و جوانان وظیفه داریم که از همه فدراسیون ها حمایت کنیم. دیدگاه شخص وزیر ورزش این است که در خدمت ورزشکاران عزیز که افتخار آفرینان ایران عزیز اسلامی هستند باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: روی هم رفته وضعیت آرامی را داشتند و بچه ها در آرامش به سر می برند و‌ امیدواریم که به لطف خدا و‌ تلاش مستمر بچه ها و تلاش ها و پیگیری های مستمر آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو و کادرفنی نتایج بهتری را در این مسابقات کسب کنند. امیدواریم که جودوکاران در فهرمانی آسیا کسب سهمیه هم داشته باشند.

اسبقیان درباره نحوه کسب سهمیه وایلدکارت گفت: قطعا وزارت ورزش و جوانان بر اساس درخواست رییس فدراسیون جودو هرکاری که از دست ما بربیاید برای حضور قهرمانان کشورمان در مسابقات المپیک انجام خواهیم داد.

وی در مورد مشکل اعزام تیم ملی جودو عنوان داشت: میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در این موضوعات بسیار فعال هستند و اگر مواردی باشد که نیاز. به ورود وزارت ورزش و جوانان باشد، قطعا دفتر امور مشترک فدراسیون ها و حوزه معاونت قهرمانی ورود می کند و مشکل را حل می‌کند.

معاون وزیر پیرامون واگذاری سرخابی‌ها تاکید داشت:این موضوع از طریق سازمان خصوصی سازی دنبال می شود و‌ قطعا تلاش می کنند که این اتفاق رخ دهد. تدابیر باز هم از سوی سازمان خصوصی سازی انجام می‌شود.

وی در واکنش به این سوال که قرار بود ورزشگاه آزادی بازسازی شود و قابل استفاده شود اما به گذشت 6 ماه هنوز این اتفاق رخ نداده و وضعیت آن ورزشگاه ۱۲۰ هزارنفری به کجا رسید، گفت: روند طبیعی خود را پیگیری میکند، دیمانکار مشخص شده است، جلسه شورای معاونین وزارت ورزش و جوانان را طی چند روز گرشته داشتیم، وزیر ورزش و جوانان عنوان کردند که به زودی شاهد شروع آن مجموعه بزرگ خواهیم بود که. افتخاری برای ایران عزیز اسلامی خواهد بود.

اسبقیان در خصوص مهاجرت فرزان عاشورزاده تصریح داشت: در خصوص ورزشکاران، باید این طور بگویم که آنها زندگی حرفه ای دارند. اینکه هر ورزشکاری امروز به یک کشوری برود به عنوان مربی، لژیونر و … حضور داشته باشد، نباید به این موضوعات به صورت منفی نگاه کرد. بنابراین ورزشکاران ما عزیزان ما هستند، دریک دوره های مختلفی در کشورهای دیگر حضور پیدا می کنند و قرارداد می بندند و این به نظرم مانعی ندارد اما چیزی که مشخص است، ما به عنوان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ها، هم مربیان خودمان و ورزشکاران را حمایت می کنیم و مسیری را که در واقع ما انتخاب کردیم به ویژه در دوره فعلی؛ ما دو برنامه ویژه ای را در وزارت ورزش دنبال می کنیم، یکی آمایش سرزمینی و یکی سند ملی پیشرفت ورزش ایران.

وی در پایان گفت: این برنامه ملی پیشرفت ورزش کشور توجه ویژه به مربیان، ورزشکاران و پیشکسوتان مدنظر قرار گرفته که در شورای عالی ورزش کشور به تصویب رسید و قطعا با اجرایی شدن و‌ عملیاتی شدن این برنامه یسیاری از مشکلات ورزش کشور حل خواهد شد به ویژه دغدغه هایی که مقام معظم رهبری در این خصوص دارند، در خصوص معیشت ورزشکاران، مسکن و اشتغال ورزشکاران دارند. همه این مسایل به صورت حدی از سوی وزیر ورزش و جوانان پیگیری می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه