اخبار داغ

دستیار ویژه رییس جمعیت هلال احمر عنوان کرد؛

برپایی ۱۰۰۰ پایگاه کمک به مردم غزه در روز قدس

برپایی ۱۰۰۰ پایگاه کمک به مردم غزه در روز قدس
دستیار ویژه رییس جمعیت هلال احمر، به فعالیت های هلال احمر در ماه‌های اخیر در راستای کمک رسانی به جنگ زدگان غزه اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید اوحدی دستیار ویژه رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت‌های هلال احمر در ماه‌های اخیر در راستای کمک رسانی به جنگ زدگان غزه اظهار داشت: جمع آوری ۱۰ هزار تن اقلام درمانی و زیستی برای کمک به مردم غزه با مشارکت مردم و داوطلبان میسر شد و روند جمع آوری کمک‌ها ادامه دارد.

وی افزود: در روز جهانی‌قدس داوطلبان و اعضای جمعیت هلال احمر دوشادوش سایر مردم در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند کرد و ۱۰۰۰ پایگاه جمعیت هلال احمر نیز در این روز فعال خواهد بود تا هم به راهپیمایان خدمات رسانی و هم کمک‌های مردمی را جمع آوری کنند.

اوحدی خاطرنشان کرد: برگزاری دو همایش بین المللی و ایجاد اجماع جهانی علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی از دیگر اقدامات انجام شده از سوی هلال احمر است که سبب شد تا رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر برای اولین بار بعد از برگزاری این همایش‌ها از هلال احمر ایران قدردانی و اسرائیل را قدرت اشغالگر بنامد.

وی ادامه داد: به شهادت رساندن ۲۶ امدادگر هلال احمر فلسطین در جریان این جنگ تنها گوشه‌ای از جنایت‌های رژیم صهیونیستی است که برخلاف قوانین بین المللی رخ داده است. امروز جان مجروحین و زنان باردار نیز در غزه در حال خطر است و این رژیم اجازه کمک رسانی به آن‌ها را نمی‌دهد و مرزها را به روی نهادهای بشردوستانه بسته است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه