اخبار داغ

تکواندو آزاد صربستان| پایان رقابتها با طلای کیانی و برنز نصیری

تکواندو آزاد صربستان| پایان رقابتها با طلای کیانی و برنز نصیری
تیم ملی تکواندو کشورمان در رقابت های آزاد صربستان موفق به کسب 2 مدال طلا و برنز توسط کیانی و نصیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و یکمین دوره رقابت های آزاد صربستان (20 امتیاز المپیکی/G2) که از روز جمعه 24 فروردین در سالن «رانکو زراویکا» شهر بلگراد آغاز شده بود امروز یکشنبه 26 فروردین ماه با شناخت برترین های تمامی اوزان رده سنی بزرگسالان به پایان رسید.
تیم ملی تکواندو بانوان در این رویداد 6 نماینده داشت که رهاورد آن 2 نشان ارزشمند طلا و برنز توسط ناهید کیانی و سعیده نصیری بود.
سعیده نصبری در وزن ۴۹- کیلوگرم  بعد از یک دور استراحت  «سوفرادا کیسکالت» از آلمان را 2 بر یک شکست داد و در دیدار بعدی مقابل «لنا استاکوویچ» حریف عنوانداری از کرواسی مبارزه کرد و در یک دیداری حساب شده 2 بر یک پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصیری در این مرحله برابر «آدریانا سروزو ایگلسیاس» از کشور اسپانیا رو به رو شد و نهایتا با وجود ارائه نمایشی قابل قبول برابر نایب قهرمان المپیک توکیو  و دارنده مدال برنز ۲۰۲۳ جهان با نتیجه 2 بر یک باخت و به نشان برنز بسنده کرد.
ناهید کیانی دختر المپیکی کشورمان، در وزن ۵۳- کیلوگرم بعد از یک دور استراحت، «چوتیکان» از تایلند را 2 بر یک پیروز شد. وی در ادامه  «سارا الهلوانی» از ایتالیا را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نماینده ایران در این مبارزه مقابل «آوداگیج» از بوسنی و هرزگوین با نتیجه 2 بر یک به برتری دست یافت و تنها فینالیست ایران در این رویداد شد. کیانی  در دیدار نهایی «هرونووا» از جمهوری چک  با نمایشی دیدنی دو بر صفر و با نتایج ۱۸ بر صفر و ۲۰ بر صفر شکست داد و نشان طلا را با اقتدار بر گردن آویخت.
اما در سایر اوزان و در وزن ۶۲- کیلوگرم الهام حقیقی ابتدا برابر «کریستینا گاسپا» از ایتالیا پیروز شد سپس  «آتناسوا» از بلغارستان را شکست داد اما برابر «میلانا» نماینده مقدونیه ناکام ماند و در 2 راند باخت و حذف شد. ساغر مرادی دیگر نماینده ایران در همین وزن با واگذاری نتیجه برابر حریفی از کرواسی از دور رقابت ها کنار رفت.
 در وزن ۴۶- کیلوگرم معصومه رنجبر دیدار اول خود مقابل نماینده جمهوری آذربایجان را با پیروزی پشت سر گذاشت اما مقابل نماینده تایلند شکست خورد و حذف شد.   
در وزن ۶۷- کیلوگرم یلدا ولی نژاد پس از پیروزی مقابل «لوکیجا هرباچ» از کرواسی، برابر «الکساندرا پرشیچ» حریف عنواندار صربستانی مبارزه کرد و با وجود ارائه نمایشی قابل قبول با واگذاری نتیجه 2 بر یک از ادامه رقابت ها بازماند.
هدایت تیم ملی در این رویداد برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی است؛ مهروز ساعی نیز به عنوان مربی وی را همراهی می کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه