اخبار داغ

آخرین وضعیت تیم ملی بوکس به روایت مدیر تیم‌های ملی؛

رحمتی: حضور مربیان کوبایی تاثیرگذار بوده/ اردوی مشترک بوکسورها با برزیل، مکزیک، کلمبیا و تایلند برگزار می‌شود

رحمتی: حضور مربیان کوبایی تاثیرگذار بوده/ اردوی مشترک بوکسورها با برزیل، مکزیک، کلمبیا و تایلند برگزار می‌شود
مدیر تیم‌های ملی بوکس گفت: تلاش ما این است که سیستم بوکس خود را به سمت کوبایی‌ها ببریم و نیاز به زمان داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، حسین رحمتی مدیر تیم‌های ملی بوکس ایران درخصوص اردوی ملی‌پوشان بوکس ایران با تیم ملی روسیه اظهار کرد: باتوجه به توافقاتی بین وزارت ورزش و ایران و روسیه صورت گرفته است، تعاملاتی با فدراسیون بوکس روسیه انجام دادیم و 2 دیدار دوستانه با تیم ملی بوکس برگزار کردیم تا خود را برای مسابقات انتخابی المپیک آماده کنیم. بعد از این اردو، در تورنمنت قرقیزستان حضور پیدا خواهیم که آخرین محک ملی‌پوشان برای ترکیب نهایی 7 نفره مسابقات انتخابی المپیک خواهد بود.

او ادامه داد:‌ سرمربی تیم ملی بوکس خواستند 11 روز زودتر به تایلند برویم و اردوی مشترکی با تیم‌های ملی برزیل، مکزیک، کلمبیا و تایلند خواهیم داشت و امیدواریم که بتوانیم سهمیه مسابقات انتخابی المپیک را به دست بیاوریم. ما نمی‌توانیم دقیق درباره سهمیه‌های المپیک صحبت کنیم اما با توجه به نفراتی که در دو مرحله قبلی کسب سهمیه کردند، احتمال دارد بین 2 تا 4 وزن در مسابقات تایلند کسب سهمیه کنیم و اگر قرعه خوبی به نام ما بیافتد، می‌توانیم نتایج خوبی به دست بیاوریم.

سرپرست تیم ملی بوکس ایران در خصوص نتایج بوکس ایران در سال‌های گذشته گفت: باتوجه به اینکه در 2 سال گذشته، مشکلاتی برای فدراسیون بوکس به وجود آمد، شرایط مالی این فدراسیون کفاف آماده‌سازی را نمی‌داد. همه دنیا دارند روی بوکس سرمایه‌گذاری می‌کنند اما ما از آسیا عقب ماندیم و امیدوارم وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک درخصوص بودجه فدراسیون تغییراتی را در نظر بگیرند تا فدراسیون بوکس برای رقابت‌های پیش‌رو در سال‌های آینده برنامه‌ریزی کند.

رحمتی درخصوص حضور مربیان کوبایی در کادرفنی تیم ملی بوکس گفت:‌ در حال حاضر ما 2 مربی کوبایی داریم و مربی سوم کوبایی هم به جمع ما اضافه خواهد شد و تلاش ما این است که سیستم بوکس خود را به سمت کوبایی‌ها ببریم و نیاز به زمان داریم تا آن اعتماد شکل بگیرد و نتیجه مد نظر را به دست بیاوریم.

او در پایان گفت: پس از اینکه ما در 2 دوره بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی نتوانستیم نتایج لازم را به دست بیاوریم، دست به تغییر زدیم و ما از آقای فونتانا که از 5 مربی مطرح بوکس دنیا است و سابقه خوبی در بوکس آسیا داشته، دعوت کردیم که هدایت تیم ملی بزرگسالان را بر عهده بگیرد. ما باید به سرمربی کوبایی زمان دهیم و شرایط را مهیا کنیم تا در یک برنامه 2 ساله بتوانیم در رقابت‌‌‌های پیش رو نتایج لازم را به دست بیاوریم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه