اخبار داغ

پاسداشت ادبیات، شعر و موسیقی اصیل ایرانی در شبکه آموزش

پاسداشت ادبیات، شعر و موسیقی اصیل ایرانی در شبکه آموزش
مدیر شبکه آموزش سیما در دیدار با مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود به اهمیت پرداختن تخصصی به ادبیات فارسی، شعر و موسیقی تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  محمد مهدی قاسمی، مدیر شبکه آموزش سیما و علیرضا قزوه، مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود با هم دیدار و گفتگو کردند. در این نشست به جایگاه ویژه میراث پرشکوه شعر فارسی که گنجینه بی نظیر معرفت واخلاق و زیبایی و معنویت است، جایگاه شایسته شعر در بخش‌های گوناگون، موسیقی ملی و آیینی و انقلابی در برابر ابتذال اشاره و در جهت تولید و ارتقاء آثار مرتبط و همکاری گسترده‌تر فی مابین بحث و گفتگو شد.

 قاسمی گفت: با عنایت به اهمیت زبان و ادبیات فارسی و ضرورت سیاست گذاری و برنامه ریزی در این خصوص و با توجه به اهداف، ماموریت‌ها و اولویت‌ها، شبکه آموزش سیما آمادگی دارد تا در خصوص ادبیات فارسی، شعر و موسیقی اصیل ایرانی هر گونه همکاری لازم با دفتر شعر و موسیقی و سرود و دیگر مجموعه‌ها و نهاد‌ها را به عمل آورد.

همچنین گسترش فرهنگ و ادبیات فارسی، بهره گیری از ظرفیت اقوام و موسیقی فولکلور و محلی، آواز، تصنیف و مناجات خوانی، ارتباط و تعامل با شبکه نوای موسیقی و شعر اداره کل، پایش و تولید برنامه‌های جدید، تخصصی و فاخر در این حوزه‌ها و آموزش صحیح و تخصصی شاعری، نویسندگی و برنامه ریزی برای تولید مشترک برنامه شیر و شکر از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و گفتگو و در دستور کار طرفین قرار گرفت.
 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه