اخبار داغ

با اعلام قیمت جهانی؛

افزایش ۰.۳۰ درصدی قیمت اونس طلا؛ نفت برنت هم بالا رفت

افزایش ۰.۳۰ درصدی قیمت اونس طلا؛ نفت برنت هم بالا رفت
قیمت جهانی هر اونس طلا و هر بشکه نفت امروز مشخص شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قیمت طلا به دنبال انتشار اطلاعات اقتصادی جدید آمریکا که احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را بالا برده، در آستانه بهترین عملکرد هفتگی از پنجم آوریل قرار دارد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۲۳۵۳ دلار و ۴۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۸۷ درصدی به ۲۳۶۰ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز پنجشنبه نشان داد تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست مزایای بیکاری را پر کرده‌اند بیش از حد انتظار در هفته گذشته افزایش داشته است.

تاجران انتظار دارند فدرال رزرو روند کاهش نرخ بهره را در ماه سپتامبر آغاز کند. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

اطلاعات تورم آمریکا می‌تواند تعیین‌کننده سیاست پولی آمریکا باشد. اگر تورم روند نزولی داشته باشد به نفع طلا خواهد بود. اطلاعات مربوط به شاخص قیمت تولیدکننده و مصرف‌کننده در آمریکا هفته آینده منتشر خواهد شد.

مری دالی رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در روز گذشته گفت بی‌ثباتی قابل توجهی در مورد روند تورم در ماه‌های آینده وجود دارد. از طرف دیگر، یکی از مقامات ارشد رژیم صهیونیستی اعلام کرده آخرین دور مذاکرات غیر مستقیم در قاهره برای توقف جنگ در غزه بدون هیچ نتیجه‌ای پایان یافته و این رژیم به عملیات خود در رفح ادامه خواهد داد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۹۵ درصد افزایش به ۲۸ دلار و ۶۴ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۷ درصدی ۹۸۶ دلار و ۱۲ سنت معامله می‌شود.

قیمت نفت در روز جمعه به دنبال نشانه‌های بهبود اقتصاد چین و بی‌نتیجه ماندن مذاکرات برای آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و حماس افزایش یافته است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۸ سنت معادل ۰.۵۷ افزایش به ۸۴ دلار و ۳۶ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۵۲ سنت معادل ۰.۶۶ درصد افزایش ۷۹ دلار و ۷۸ سنت معامله می‌شود.

قیمت نفت در روز گذشته به خاطر انتشار اطلاعات مربوط به افزایش واردات نفت خام چین در ماه آوریل و همچنین بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو به دنبال ضعف بازار اشتغال آمریکا، به بالاترین رقم طی یک هفته گذشته رسید. صادرات و واردات چین در آوریل رشد داشته که نشان دهنده بهبود تقاضا در این کشور است و از بازار کالا حمایت می‌کند.

در آمریکا، مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در روز پنجشنبه گفت هنوز مشخص نیست روند تورم در ماه‌های آینده به چه سمتی پیش رود، اما این امید وجود دارد که فشار قیمت‌ها رو به کاهش باشد. وی هیچ اشاره‌ای به احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری میلادی نکرد. بازارهای مالی انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا روند کاهش نرخ بهره را از ماه سپتامبر آغاز کند.

رژیم صهیونیستی علی رغم هشدار رئیس جمهور آمریکا مبنی بر توقف ارسال سلاح در صورت حمله به جنوب غزه، بخش‌هایی از رفح را در روز پنجشنبه بمباران کرد. یکی از مقامات ارشد رژیم صهیونیستی گفت آخرین دور مذاکرات غیر مستقیم در قاهره برای توقف جنگ در غزه پایان یافته و این رژیم عملیات خود در رفح و سایر مناطق نوار غزه را طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی ادامه می‌دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه