اخبار داغ

اخوان‌المسلمین اردن ادعای ضدایرانی رویترز را رد کرد

اخوان‌المسلمین اردن ادعای ضدایرانی رویترز را رد کرد
سخنگوی اخوان‌المسلمین اردن ادعای خبرگزاری رویترز درباره ارسال سلاح به یک گروه وابسته به این گروه را تکذیب و آن را غیرحرفه‌ای خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «معاذ الخوالده» سخنگوی اخوان المسلمین اردن گفت «خبرگزاری رویترز روایت خود را به منابع ناشناس منسوب کرده و بدون اینکه با رهبری اخوان المسلمین ارتباط برقرار کند و از حقیقت این خبر مطمئن شود، آن را منتشر کرده است».

خبرگزاری رویترزبه نقل از منابع ناشناس مدعی شده نیروهای امنیتی اردن طرحی را که در آن «نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه قصد داشتند به یک هسته اخوان المسلمین در اردن سلاح برسانند را خنثی کرده‌اند». رویترز مدعی است این هسته اخوان المسلمین با شاخه نظامی حماس در ارتباط است.

الخوالده در ادامه تاکید کرد: سیاست ثابت اخوان المسلمین تغییر نکرده است، این گروه خواهان امنیت و ثبات اردن است. این یکی از اصول ملی و محکم ماست و اخوان المسلمین در طول تاریخ خود طی چند دهه گذشته اقدامی خلاف این نداشته است.

وی افزود: این ادعاها هیچ ارتباطی با اخوان المسلمین ندارد و استفاده از نام این گروه برای چنین اقداماتی را محکوم می‌کنیم. هرگونه اقدامی که در تضاد با سیاست‌های اخوان‌المسلمین است تنها برعهده مرتکب آن است.

سخنگوی اخوان‌المسلمین اردن خاطرنشان کرد: انتشار چنین اخباری در این مرحله زمانی با اهداف مشخصی انجام می‌شود و عاملان آن خیرخواه اردن نیستند بلکه باهدف تفرقه‌افکنی انجام می‌شود درحالی که نوار غزه با جنگ نسل‌کشی مواجه است و رژیم صهیونیستی بیش از ۱۰۰ هزار فلسطینی را شهید و مجروح کردند. اکنون وارد هفتاد و ششمین سالگرد یوم‌النکبه شدیم و وظیفه تمام امت اسلامی این است که جهت قطب‌نما را به سمت توقف تجاوزها علیه مردم مقاوم غزه و بیرون راندن صهیونیست‌های تروریسم، فاشیست و جنایتکار قرار دهند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه