اخبار داغ

رئیس جمهور در دیدار با خانواده شهدای مازندران؛

حق‌طلبی و عدالت‌خواهی به برکت خون شهداست/ اقدامات انجام‌شده برای اقتصاد دریامحور کافی نیست

حق‌طلبی و عدالت‌خواهی به برکت خون شهداست/ اقدامات انجام‌شده برای اقتصاد دریامحور کافی نیست
رئیس‌جمهور پس از در دیدار با تعدادی از خانواده شهدای استان مازندران در مصلی جمعه نوشهر گفت: اقدامات انجام‌شده برای اقتصاد دریامحور کافی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی روز جمعه در دیدار با مردم غرب مازندران در مصلی جمعه نوشهر اظهار کرد: برخی کشورها با وجود برخورداری از ساحل کم، تولید ناخالص زیادی از این قابلیت دارند اما ما با پنج هزار کیلومتر نوار ساحلی در سراسر کشور درآمد سه تا چهار درصدی داریم در حالی که این رقم در برخی کشورها حدود ۵۰ درصد است.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند امسال سال جهش تولید با مشارکت مردم است یعنی مشکلات باید با حضور و مشارکت مردم حل شود. حل مسائل استان به مشارکت مردم در بخش‌های مختلف نیاز دارد.

رئیس جمهور ادامه داد: صبح امروز در جلسه حل مساله مازندران گفتم مشکل آشوراده بیش از ۲۵ سال است که مطرح است. منطقه‌ای که می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصاد گردشگری داشته باشد. میانکاله هم تهدید نیست بلکه فرصتی برای گردشگری منطقه است.

آیت‌الله رئیسی گفت: با حفظ محیط زیست و گردشگری می‌توان اقتصاد را نیز در میانکاله فعال کرد. این امکانات در این استان فراوان است. از رامسر و تنکابن گرفته تا شرق استان این ظرفیت‌ها وجود دارد. خداوند به این استان ثروت داده و بهترین استفاده را باید از این ثروت کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با خانواده شهدا گفت: حفظ یاد، نام و مسیر نورانی شهدا را برای آینده کشور، نظام اسلامی و نسل جوان راهگشا دانست و افزود: بقا و تاثیرگذاری خون مطهر شهدای ما از آنجا که متصل به خون حضرت ثارالله و شهدای کربلاست از سوی خدای متعال تضمین شده است.

وی در ادامه جهل‌زدایی از جامعه بشری و پیدایش موج بیداری و خیزش ملت‌های آزاده در سراسر عالم علیه ظلم نظام سلطه را از جمله آثار و برکات خون مطهر شهدا عنوان کرد و افزود: امروز به برکت خون شهدا دانشگاه‌های سراسر عالم و خیابان‌های کشورهای مختلف عرصه عدالت‌خواهی، حق‌طلبی و مقابله با ظلم و جنایتگری رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آن شده و این بیداری خاموش شدنی نیست.

رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت معرفی و شناساندن هر چه بیشتر فرهنگ دفاع مقدس به ویژه در میان نسل جوان، ایجاد پارک موزه دفاع مقدس در شهر ساری را از جمله اقدامات قابل تقدیر در جهت به تصویر کشیدن رشادت‌ها و پایمردی شهدا عنوان کرد و افزود: از آنجا که فرهنگ شهادت جزو لاینفک فرهنگ مردم استان مازندران است، مکان‌هایی مانند پارک موزه دفاع مقدس ساری می‌تواند به عنوان یکی از مراکز گردشگردی استان برای بازدید عموم مردم با هر نوع سلیقه‌ای تبدیل شود.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه خانواده معظم شهدا پرچم‌های برافراشته ایثار و شهادت، چشم و چراغ ملت و پشتوانه‌های محکم و استوار برای کشور و نظام اسلامی هستند، بر اهتمام ویژه دولت به پیگیری مطالبات مردمی به عنوان مهمترین دغدغه خانواده‌های شهید و ایثارگر استان تاکید کرد.

وی تحقق خواست شهیدان در ایستادگی، مقاومت، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی و توجه به مردم را در ارتقای سلامت اجتماعی و نظام اداری و اجرایی کشور اثربخش دانست و تاکید کرد: عزت و قدرتی که امروز به برکت خون شهدا و پس از عملیات وعده صادق برای کشور ایجاد شده است صرف تامین منافع ملت ایران، دیگر ملت‌های مسلمان و صیانت از ارزش‌های اسلامی خواهد شد.

رئیس جمهور همچنین در حاشیه دیدار با خانواده معظم شهدا از پارک موزه دفاع مقدس ساری که در آن مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس بازسازی و به معرض دید عموم گذاشته شده است، بازدید کرد.

رئیسی بر مزار هشت شهید گمنام آرمیده در پارک موزه دفاع مقدس ساری نیز حاضر شد و ضمن قرائت فاتحه به مقام والای این شهیدان ادای احترام کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه