اخبار داغ

نگرانی «هرتزوگ» از تشدید اختلافات داخلی صهیونیستها/ ضربه «طوفان الاقصی» به عادی سازی روابط

نگرانی «هرتزوگ» از تشدید اختلافات داخلی صهیونیستها/ ضربه «طوفان الاقصی» به عادی سازی روابط
رئیس رژیم صهیونیستی درباره تشدید اختلافات داخلی بین سران و توده صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی ابراز نگرانی و اعتراف کرد که عملیات طوفان الاقصی موجب انزوای این رژیم شد و به روند عادی سازی روابط تل آویو با حکومت های عربی ضربه سختی وارد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت»، «اسحاق هرتزوگ» در یک کنفرانس محلی در سرزمین‌های اشغالی، درباره تشدید تنش بین سران رژیم اشغالگر هشدار داد و خواستار حفظ انسجام بین صهیونیست ها و مدیریت اختلافات شد.

وی، وجود اختلافات داخلی بین سران رژیم صهیونیستی را زمینه‌ساز وقوع عملیات طوفان الاقصی دانست.

این مقام صهیونیست در بخش دیگری از سخنانش درباره روند سازش در منطقه مدعی شد که باوجود جنگ علیه نوار غزه، هنوز امکان عادی سازی روابط با حکومت های عربی از جمله عربستان وجود دارد.

در شرایطی که عربستان شرایطی بسیار پیچیده برای عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر تعیین کرده و آن را مشروط به حل مسئله فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطینی کرده است، رئیس این رژیم مدعی شد که عادی سازی با ریاض می تواند قواعد بازی را در منطقه غرب آسیا تغییر دهد.

هرتزوگ، از بین بردن پروژه عادی سازی رژیم صهیونیستی با حکومت های عربی و منزوی کردن این رژیم را مهمترین هدف عملیات طوفان الاقصی اعلام کرد و گفت: باید برای تحقق عادی سازی، هر کاری که می توانیم انجام دهیم.

وی به موثر بودن تحریم جهانی علیه رژیم صهیونیستی و فشار اقتصادی ناشی از این تحریم ها اعتراف کرد و گفت که در ماه های اخیر با روسای بسیاری از شرکت های بین المللی دیدار کرده تا مانع از تحریم تل‌آویو توسط آنها شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه