اخبار داغ

قاضی زاده هاشمی در نشست خبری:

تعهد دولت من تک رقمی کردن تورم است/ نگاه جنسیتی به پست‌های مدیریتی نداریم

تعهد دولت من تک رقمی کردن تورم است/ نگاه جنسیتی به پست‌های مدیریتی نداریم
کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهور گفت: تعهد دولت من تک رقمی کردن تورم است و ۱۳ برنامه برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست خبری امیر حسین قاضی زاده هاشمی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اصحاب رسانه صبح امروز (شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳) به میزبانی خبرگزاری فارس برگزار شد.

در ابتدای برنامه قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه تمامی عزیزانی که وارد عرصه ریاست جمهوری شدند، بدون پیش فرض کوتاه‌مدتی وارد انتخابات شدند، اظهار کرد: به‌طور کلی این فضای این انتخابات چون سریع اتفاق افتاده، فرصت پاسخ‌گویی و آشنایی کمتر شده و به‌همین دلیل ممکن است انتخابات را دچار آسیب کند.

وی با اشاره به اینکه در طی سال‌های بعد از انقلاب در انتخابات ریاست‌جمهوری از یک چیز آسیب دیدیم، خاطر نشان کرد: در نبود احزاب برای معرفیِ افراد شایسته و اصلح برای ادارۀ کشور امواج سیاسی، دوقطبی‌سازی‌ها و هیاهوها بوده که امواج اجتماعی را به حرکت در آورده و منجر به انتخاب افراد می‌شد که بعد از مدتی معلوم شده دولت آن فرد اساسا وعده‌هایی که ارائه می‌کرده خیلی قابل انجام نیست.

کسی که رئیس جمهور می شود باید جامعیت داشته باشد

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه شهید رئیسی بیشتر از آنکه شخص باشد شخصیت است، اظهار کرد: کسی که رئیس جمهور می شود باید جامعیت داشته باشد یعنی تمام نقاط قوت مورد نیاز برای کشور را داشته باشد و شهید رئیسی جامعیت داشت، رییس جمهور باید خودش را در چارچوب قانون اساسی و نظریه ولی فقیه تعریف کرده باشد.

وی افزود: دولت باید مکتبی باشد، دولت شهید رئیسی دولت مکتبی بود، دولت های غیرمکتبی جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را قبول ندارند که بخواهند رئیس جمهور آن باشند. رییس جمهور باید مکتب فکری و برنامه ریزی روشن برای اداره کشور داشته باشد و سیاست های کلان برای حل مسائل کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: رییس جمهور باید یک منظومه فکری منسجم برای حل مشکلات کشور داشته باشد و رؤس برنامه های اجرایی خود را باید به مردم ارائه دهد.

نامزد انتخاب ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید دوگانه کارنامه - سلامت ایجاد کنیم چون مردم را دچار استیصال می کند، تأکید کرد: دست انقلاب پر است و چهره های زیادی قابل عرضه در عرصه ریاست جمهوری هستند. وجود یک نقطه ضعف در فردی که در تراز ریاست جمهوری از او فردی مانند بنی صدر می‌سازد.

دست انقلاب پر است و چهره‌های حائز اهمیت در انتخابات کم نیست

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه‌ با اشاره به اینکه «دست انقلاب پر است و چهره‌های حائز اهمیت در انتخابات کم نیست» تأکید کرد: تلاش برای انتخاب فرد اصلح باید در اولیت مردم و رسانه‌ها باشد. تلاش کردم تا کمک به مردم را تبیین کنم. از دعواهای بی‌دلیل و بی ‌خلاقی‌ها در انتخابات قبل جلوگیری کردم و این موضوع در این انتخابات یک گفتمان شده است.

وی افزود: شهید رئیسی بعد از شهید رجایی توانست یک تغییر مسیری در نظام حکمرانی کشور ایجاد کند. لازم است تا آرمان‌ها و برنامه‌های ایشان ادامه پیدا کند. برنامه تحول دولت سیزدهم تولید شده، به رهبر انقلاب عرضه شده و ایشان این برنامه را تایید کرده‌اند. از تک تک افراد کابینه دولت حمایت نمی‌کنم اما از کلیت دولت سیزدهم دفاع می‌کنم.

قاضی‌زاده هاشمی ضمن اشاره به اینکه شخصیت شهید رئیسی ایشان را ممتاز کرده است، تصریح کرد: مسئله شهید رئیسی حل مسائل مردم بود. ایشان به من بارها گفتند مدیران خوب را از جناح‌ها جدا کنیم و مدیران خوب را همچنان نگه داریم.

نماینده گفتمان دولت شهید رئیسی هستم

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: فکر نمی‌کردم مجدد در انتخابات کاندید ریاست‌جمهوری شوم و فکر می‌کردم تا هشت سال در خدمت شهید رئیسی خواهیم بود. بعد از شهادت ایشان، برخی از دوستان از بنده برای حضور در انتخابات دعوت کردند. البته برخی از دوستان نیز از بنده خواستند تا کاندیدا نشوم. چرا که بنده را نخبه می‌دانستند و من را اهل دعواهای سیاسی نمی‌دانستند. ابتدا تلاش کردیم تا آقای مخبر به عنوان نامزد در انتخابات حضور پیدا کنند. اما، حضور نیافتند. بنابراین؛ نگران شدم تا نماینده‌ای از دولت در انتخابات نماند و خواستم تا نماینده گفتمان ایشان باشم.

شعار من با دوستان مروت و با دشمنان مداراست

قاضی‌زاده هاشمی گفت: شعار من با دوستان مروت و با دشمنان مداراست. یعنی همان کار که شهید رییسی مطابق قانون اساسی کشور انجام دادند. سعی دارم بدون وارد شدن به تنش و با مذاکره رهبرد ایرانی - اسلامی را پیش ببریم. شهید امیرعبداللهیان نماد روشن این موضوع بودند.

همه به نفع کاندیدای اصلح کنار خواهند رفت

وی گفت: ان‌شالله همه عزیزان به نفع کاندیدای  اصلح کنار خواهند رفت.

لازم است تا در باشگاه حکمرانی اینترنت جهان وارد شویم

وی در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا گفت: اینترنت یک کالای اساسی است و خیلی از مشاغلی که با زیست مادرانه همراه است نیاز به اینترنت دارد. لازم است تا در باشگاه حکمرانی اینترنت جهان وارد شویم. زیر ساخت ‌های این موضوع در دولت سیزدهم فراهم شده است و درآمدزایی بالایی نیز دارد، اما لازم است برای کنترل فضای مجازی برای سنین مختلف گروهی از مردم جایگزین گروهی از دولتمردان شوند.

کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی درباره وعده ای که پیش از این برای بورس داده بود، اظهار کرد: کسانی که به اقتصاد کلان آشنا هستند متوجه وعده بنده بر اصلاح فوری بورس هستند. اما متاسفانه برخی افراد با بازگویی این وعده قصد تخریب بنده را داشته‌اند. بازار سرمایه و بورس ارتباط مستقیم با انتظارات و اعتماد دارد. وقتی فعلان سرمایه به آینده امیدوار باشند در آن حضور پیدا خواهند کرد. همان‌طور که کوچکترین خبر سیاسی و اقتصادی در بازار بوس اثر دارد. وقتی یک دولت با سیاست ‌های غلط می‌تواند یک روزه بازار سرمایه را به نابودی ببرد آیا سه روزه نمی‌تواند آن را اصلاح کند؟ البته دوره گذشته اصلاح بورس راحت‌تر بود؛ چراکه اعتماد مردم به بورس بیشتر بود. از سوی دیگر رییس‌جمهور می‌تواند شرکت‌های خصولتی را موظف کند تا منابع خود را از بازار سرمایه خارج نکنند و از محل صندوق تثبیت بازار شروع به تثبیت بازار کنند.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون برنامه هفتم‌، دولت مکلف است در طی ۴ تا ۵ سال تورم را تک رقمی کند، گفت: تعهد دولت من تک رقمی کردن تورم است و ۱۳ برنامه برای این موضوع در نظر گرفته شده است که با جزئیات در کتاب دولت مردم چاپ شده و می‌خواهیم به عنوان مثال در حوزه اصلاح نظام بانکی چه کنیم.

نماد بانک دی ما بسته و در شرف انحلال بود و با یک بسته نجات رشد خوبی پیدا کرد و در حال حاضر بهترین نماد بانکی را دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری اظهار کرد:  ایران، ترکیه، عراق و سوریه می‌توانند خودروی مشترک تولید کنند دلیلی ندارد خودرو را فقط ایران تولید کند؛ در برخی کشورها مشترک تولید می‌شود.

در دولت آینده من بنا به تغییر وزیر و مدیری نخواهد بود

قاضی‌زاده هاشمی گفت: در دولت آینده من بنا به تغییر وزیر و مدیری نخواهد بود؛ چراکه عدم ثبات مشکل بزرگ کشور است. مگر اینکه شخصی خودش نخواهد در دولت حضور داشته باشد یا جامعه مدنی آن دستگاه ، فرد مورد نظر را نپذیرد. آقایان محرابیان و اوجی یکی از مدیران موفق دولت سیزدهم هستند؛ چرا که ارتباط خوبی با جوانان و اعضای صنایع مختص به خود دارند.

وی هم‌چنین گفت: کارت اعتباری و تسهیلات برای جهیزیه و مشاغل مختلف در دولت من در نظر گرفته شده است و میزان وام قرض‌الحسنه قابل توجهی نیز به زوج ‌های جوان ارائه خواهد شد.

نگاه جنسیتی به پست‌های مدیریتی نداریم

وی با بیان این‌که «۶۳ درصد آرای ریاست جمهوری زنان هستند و زنان نقش تاثیرگذاری در راه دهی همسران و مردان خانواده خود دارند» ادامه داد:  اکثر نهضت های بزرگ ایران با حضور زنان انجام شده است.  ملاک انتخاب وزرای دولت صلاحیت‌هاست. نگاه جنسیتی به پست‌های مدیریتی نداریم و اولویتمان استفاده از جوانان است. زنان قابل اعتماد تر هستند و فساد در آنان کمتر است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه