اخبار داغ

برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری؛

از پرونده باز و ساختمان نیمه کاره تا جعل نامه و واریز پول به حساب همسر خزانه دار!/ بدهی دوچرخه سواری ۸ میلیارد شد

از پرونده باز و ساختمان نیمه کاره تا جعل نامه و واریز پول به حساب همسر خزانه دار!/ بدهی دوچرخه سواری ۸ میلیارد شد
مجمع سالیانه فدراسیون دوچرخه‌سواری با حضور معاون وزیر برگزار شد و در آن مباحث مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

مجمع سالیانه فدراسیون دوچرخه‌سواری در آکادمی ملی المپیک با حضور اعضای مجمع و فدراسیون برگزار شد. در این مجمع محمدشروین اسبقیان به عنوان نماینده وزارت ورزش و مهین فرهادی زاد به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک حضور داشتند و رسول اسدی رئیس فدراسیون نیز حضور داشت و گزارش عملکرد داد.

اسدی: اساسنامه نداشتیم، بدهکار بودیم و پرونده باز داشتیم

رسول اسدی رییس فدراسیون دوچرخه سواری در مجمع بیان کرد: مجمع فدراسیون دو سال بود به دلیل مشکلاتی که وجود داشت، نتوانستیم برگزار ‌کنیم. ما فدراسیون را با پرونده دوپینگ سازمان یافته تحویل گرفتیم و ریاست قبلی فدراسیون به دلیل این پرونده محروم بود. میلیاردها بدهی داخلی و ۴۰ هزار یورو بدهی خارجی داشتیم. ما فدراسیون را با انبوهی از ایمیل‌های سیاه که به اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری ارسال شده بود و پرونده باز دخالت دولت، تحویل گرفتیم.

وی ادامه داد: شبانه‌روزی کار کردیم و این فدراسیون قابل مقایسه با گذشته نیست. ما اساسنامه قابل تصویب نداشتیم و بعد از کار کردن زیاد توانستیم اساسنامه را به انتخابات برسانیم. بدهی‌ها قسط‌بندی کردیم و ۳۰ هزار یورو بدهی خارجی پرداخت شد و مبلغ اندکی مانده و آن را هم در موعد مقرر پرداخت خواهیم کرد.

اسدی در مورد ساختمان فدراسیون گفت: دو واحد فدراسیون در خیابان ورزنده به فروش رساندند و در زمین استیجاری مجموعه آزادی یک ساختمان نیمه کاره تحویل فدراسیون‌های بعدی دادند. ما متوجه شدیم ۸ میلیارد تومان بدهی برای همین ساختمان نیمه کاره داریم و ۱۰ میلیارد تومان هم نیاز داریم تا ساختمان تکمیل شود.

رییس فدراسیون در مورد خزانه‌دار فدراسیون گفت: به دلیل عدم وجود مدیریت ثابت، سو استفاده‌هایی در خزانه‌داری فدراسیون شاهد بودیم که به مراجع قضایی اعلام شد و پرونده در حال پیگیری است. ‌در حال  حاضر از لحاظ مالی در ثبات خوبی داریم. یکی از معضلات فدراسیون بحث دوپینگ بود و حتی پرونده در اتحادیه جهانی داشتیم و توانستیم با این معضل مبارزه کنیم.

او با اشاره به حضور علی لبیب در المپیک پاریس گفت: رکابزنان ما در المپیک‌ها به آخر خط نمی رسند و این بازتاب بدی در رسانه‌ها دارد. تمرکز ما این است در این دوره این اتفاق نیفتد و نتیجه خوبی توسط علی لبیب به دست آید. ما تلاش کردیم موانع را برداریم و سال نوید بخشی را پیش‌بینی می‌کنم.

ساختمان نیمه کاره بلای جان دوچرخه سواری

در ادامه این مجمع حسابرس فدراسیون گزارشی از وضعیت ساختمان و شکایت پیمانکار برای دریافت طلب خود ارائه کرد. وی گفت که قراردادی با شرکت توسعه و تجهیز که در آن مدت و نوع استفاده از زمین استیجاری مجموعه ورزشی آزادی برای احداث ساختمان باشد، ارائه نشده است.

در این باره اسبقیان تأکید کرد: موضوع ساختمان باید تعیین تکلیف شود. پروژه از سال 98 آغاز و 9 ماه بعد قرارداد تمام شده است. در واقع تعیین تکلیف ساختمان انجام نشده و شرکت پیمانکار هم شکایت کرده و ببینید که الان پرونده در چه وضعیتی است.

اسبقیان: ورزشکاران روستاها کتانی ندارند اما فدراسیون باید ۸ میلیارد جریمه بپردازد

اسبقیان معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در این خصوص در  مجمع اظهار داشت: موضوع ساختمان باید تعیین تکلیف شود. پروژه از سال ۹۸ آغاز شده و ۹ ماه بعد قرارداد تمام شده و تعیین تکلیف ساختمان انجام نشده و شرکت پیمانکار هم شکایت کرده و الان پرونده در چه وضعیتی است؟

اسدی در پاسخ به اسبقیان عنوان کرد: بدهی یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده اما مبلغ بدهی به ۸ میلیارد شده است.

اسبقیان در میان گفت: چرا بدهی به پیمانکار پرداخت نشده که شکایت کند؟

اسدی پاسخ داد: در آن تاریخ که این اتفاق افتاده زمان ریاست خسرو قمری بود و پول بوده و پرداخت نکرده است. بعد از آن داوری سرپرست شد. رشیدی  هم ۶ ماه رییس بود و من هم که آمدم ۱۶ ماه سرپرست بودم. براساس اولویت منطقی، الان زمانی است ساختمان تعیین تکلیف کنیم و برای ساخت آن اقدامات جزیی شده است.

اسبقیان در ادامه گفت: ۱۶ ماه سرپرست بودید چرا پرداخت نکردید که اسدی اعلام کرد: نقدینگی فدراسیون اجازه نمی‌داد. آن زمان بدهی ۴ میلیارد تومان شده بود.

اسبقیان به این صحبت ها واکنش نشان داد و گفت: بدهی الان افزایش پیدا کرده و ایراد اساسی است و حتما تشریف بیاورید در مورد آن صحبت کنیم و پیگیری کنید تا تعیین تکلیف شود. خیلی بد است بدهی یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی، ۸ میلیارد شده است و ما باید مدیریت کنیم که این اتفاقات نیفتد. این آسیب زننده است. ورزشکاران ما در روستاها کتانی ورزشی ندارند اما الان فدراسیون باید ۸ میلیارد جریمه بپردازد.

وی ادامه داد: ایراد اساسی این است کسی که سرپرست می شود فکر می کند نباید دنبال پرداخت بدهی باشد. سرپرست هم مسئول است باید تلاش کند این موضوع را حل کند. ما هم کمک می‌کنیم حل شود. انتظارم این است برای پرداخت بدهی فشار به اعتبارات دولتی نیاورید که وزارت ورزش و کمیته کلی المپیک بپردازد بلکه باید ازطریق اسپانسر تامین شود.

اعتبارات دولتی برای ورزشکاران است و نباید با آن، جریمه پیمانکار داده شود و ظلم است.‌ حتما امسال بدهی را تعیین تکلیف کنید و کم‌کم شروع کنید ساختمان هم ساخته شود.

جعل نامه و واریز پول به حساب همسر در خزانه داری!

همچنین در این مجمع خزانه‌دار فدراسیون اعلام کرد: من شهریور 1402 این سمت را تحویل گرفتم و هیچ سند خزانه‌داری وجود نداشت. طلبکارها با مستندات جدید به فدراسیون می‌آمدند، اما سندی در فدراسیون موجود نبود. جایی را تحویل گرفتم که هیچ چیزی نبود و همه چیز پاک شده بود.

اسبقیان در مورد خزانه‌دار قبلی سؤال کرد و اسدی رئیس فدراسیون پاسخ داد: خزانه‌داری 9 سال کارمند فدراسیون بود. ما به او مشکوک شدیم و حراست مستقر شد و از اسلامی خزانه‌دار فدراسیون والیبال کمک گرفتیم. در حالی که من در اجلاس کنفدراسیون آسیا بود، از طریق اسلامی متوجه شدم که از حساب فدراسیون برداشت شده و متوجه شدیم جعل نامه کرده است.

وی ادامه داد: از طریق مراجع قضایی اقدام کردیم و گردش مالی از سال 1400 گرفته شد و متوجه شدیم با پول‌ها قبل از پرداخت به طلبکارها بازی می‌کرد و وارد حساب‌های مختلف از جمله همسر خود می‌کرد. در حال حاضر هم پرونده او در حال جریان است. البته سال‌های قبل 1400 را هم اگر گردش حساب می‌گرفتیم، باز هم مشکل وجود داشت، اما چون در آن سال‌ها مجمع برگزار شده بود، امکان بررسی حساب‌ها را نداشتیم. خزانه‌دار پول را در نهایت به طلبکار پرداخت می‌کرد، اما قبل از آن به حساب‌های مختلف واریز می‌کرد.

نایب رییس بانوان انتخاب شد

در مجمع، انتخابات نایب رییس بانوان فدراسیون هم برگزار شد و سمیه موسوی که پیش از این سرپرست فدراسیون بود با کسب رای ۳۸ به عنوان نایب رییس انتخاب شد. ۶ رای هم سفید بود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه