اخبار داغ

آیت‌الله رمضانی:

نباید در تبلیغ فقط خود را در نظر بگیریم

 نباید در تبلیغ فقط خود را در نظر بگیریم
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه در تبلیغ نباید فقط خود را در نظر بگیریم، بلکه باید نگاه به هدف والا داشته باشیم، گفت: هر مسئولی شامل رئیس‌ جمهور، وزیر، وکیل و غیره باید از قدم صدق، صداقت و راستی برخوردار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آیت‌الله رضا رمضانی امروز در مراسم عزاداری روز سوم ماه محرم در شبستان حرم مطهر حضرت فاطمه اخری (س) خواهر امام رشت با اشاره به اینکه نگاه ما به مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) باید عمیق باشد، اظهار داشت: حضور در مجلس روضه به تنهایی کفایت نمی‌کند، بلکه باید در کلاس درس حسینی، یاد بگیریم و یک مرحله به جلو برویم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه میزان کرامت هر انسان نسبت به معرفتی است که دارد و معرفت نسبت به خوبان و پاکان عالم باعث می‌شود انسان به کرامت برسد، گفت:  نگاه غرب به کرامت، بسیار سطحی و ناقص است، همچنین عدالتی که در غرب معنا می‌کنند با آنچه ما معرفی می‌کنیم، خیلی تفاوت دارد.  

وی با بیان اینکه در یک نظام دینی، کرامت همان شناخت و معرفت نسبت به انبیا الهی، صلحا، عرفا و حکما است. شناخت می‌تواند یک مرحله کوچک از این کرامت باشد، افزود:  اعتقاد شیعیان این است که کرامت در نظام دینی، درباره انسان جامع و معنادار است و ما معتقدیم که انسان یک موجود ابدی است.  

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان‌ها در میدان‌های خطر، آزموده و امتحان می‌شوند، گفت: انسان باید در راه خدا ثابت قدم باشد و مقام و منزلتی که به دست آورده را حفظ کند.  

رمضانی با تاکید بر اینکه بعضی افراد در ابتدا یک مسیر خوب را انتخاب می‌کنند ولی ادامه و استمرار ندارد، بیان کرد: انقلابی شدن و انقلابی ماندن و همچنین حسینی شدن و حسینی ماندن، درس عاشورا است. انسانی که کار خوب انجام می‌دهد باید آن را حفظ کند.

وی با اشاره به اینکه یک طلبه در تبلیغ و تحلیل باید قدم صدق داشته باشد، تصریح کرد: در تبلیغ نباید فقط خود را در نظر بگیریم بلکه باید نگاه به هدف والا داشته باشیم، هر مسئولی شامل رئیس‌جمهور، وزیر، وکیل و غیره باید از قدم صدق، صداقت و راستی برخوردار شود و در سوره مبارکه یونس، لازمه قدم صدق، ایمان اعلام شده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه