اخبار داغ

سپاهان مطلوب من است؛

تاج: برخی‌ها می‌گویند عمدا VAR را وارد نمی‌کنند/ لیگ امسال با VAR برگزار می‌شود ولی کافی نیست

تاج: برخی‌ها می‌گویند عمدا VAR را وارد نمی‌کنند/ لیگ امسال با VAR برگزار می‌شود ولی کافی نیست
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پیش‌بینی می‌کنم لیگ امسال با VAR برگزار شود ولی این موضوع به تنهایی کافی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه مجمع سالانه هیئت فوتبال استان اصفهان، در خصوص حضور «VAR» اظهار داشت: تهیه VAR از وظایف فدراسیون فوتبال نیست و باشگاه‌ها باید خودشان در ورزشگاهشان مستقر کنند، اما با توجه به اینکه به لحاظ شرایط تحریمی نمی‌توانند بنابراین فدراسیون به نیابت از آن‌ها با هزینه خودش و کمک وزارت ورزش این کار را انجام می‌دهد. پیش‌بینی می‌کنم لیگ امسال با VAR برگزار شود ولی این موضوع به تنهایی کافی نیست.

وی افزود: ورزشگاه‌ها باید نور تا هزار و ۶۰۰ لوکس داشته باشند و باید جایگاه‌های vip و vvip، چمن مطلوب و ورودی مجزا زنان و مردان فراهم شود. اصفهان جزو معدود استان‌هایی است که نمی‌توانیم زنان را به ورزشگاه بیاوریم. مشکلاتی از لحاظ ساختار ورزشگاه هست که حرف درستی است و باید برطرف شود. به هر جهت نمی‌توان مسابقات را بدون حضور بانوان در دراز مدت برگزار کرد. یک استان دیگر نیز همین مشکل را دارد که در حال پیگیری هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: بلیت الکترونیک و جانمایی با کد ملی از مهم‌های دیگر است تا تعداد بیشتر از بلیت به ورزشگاه نیایند. اگر تمام مولفه‌ها به درستی برگزار شوند، مسابقات لیگ در همان استان برگزار شوند، اما اگر هر کدام از این مولفه‌ها نباشد، باید در ورزشگاه دیگری برگزار شود.

تاج در ادامه در خصوص ضمانت اجرایی سقف بودجه، خاطر نشان کرد: خود ما در ایجاد سپاهان نقش داشتیم و سپاهان مطلوب من است. از سوی دیگر به اعتراض هواداران نیز حق می‌دهم، زیرا توضیح کافی برایشان ندادیم. رعایت عدالت مالی در برنامه هفتم امسال ارائه شده و پارسال نیز بوده است، باشگاه‌ها اگر بیش از درآمدشان هزینه کنند نمی‌توانند مجوز حرفه‌ای بگیرند. سخت‌گیری ما موجب شد ۷ باشگاه از AFC مجوز حرفه‌ای بگیرند. ایران و عربستان سقف این مجوز بودند. سپاهان تنها باشگاهی بود که تمام استانداردهای بین‌المللی امسال را کسب کرد که خود باعث افتخار است. 

او اضافه کرد: ضعف‌هایی داشته و ممکن است امسال هم داشته باشد، در همین راستا با همه مدیران عامل باشگاه‌ها جلسه داشتیم و تمام ضعف‌ها بیان شد، ضعف جدی بیان نشد ولی اگر باز هم ضعفی باشد می‌توانیم آن را برطرف کنیم. 

رئیس فدراسیون با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم باشگاه‌هایمان از جام باشگاه‌های آسیا حذف شوند، افزود: پیش از این تعلیق بودیم، اما اکنون از تنبیه به تشویق رسیده‌ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال متذکر شد: فوتبال یک رشته گسترده است و نسبت به سایر رشته‌ها فضای متفاوتی دارد و گاهی این گستردگی موجب ایجاد شائبه و ابهام می‌شود. به طور مثال می‌گویند که عمدا VAR را وارد نمی‌کنند تا نتایج به سود تیم خاصی در بیاید و همین موضوع حساسیت و تنش زیادی را ایجاد می‌کند و باید برای هر موضوعی توضیح زیادی ارائه دهیم. فوتبال حواشی زیادی دارد اما باید با این حواشی منطقی برخورد کرد و خیلی اهمیت دادن به فوتبال، می‌تواند حساسیت‌ها را دو چندان کند.

وی با تاکید بر قانون فیفا گفت: طبق قانون فیفا به زودی باید باشگاه فوتبال از سایر رشته‌های ورزشی جدا شود. طبق این قانون نمی‌توان هم‌زمان با فوتبال در سایر رشته‌ها تیم‌داری کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه