اخبار داغ

سفیر ایران در باکو:

اگر سپاه نبود،اروپایی‌ها در خیابان‌های خود جنازه جمع می‌کردند

اگر سپاه نبود،اروپایی‌ها در خیابان‌های خود جنازه جمع می‌کردند
سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با اشاره به حملاتی که سازمان‌های تروریستی از ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۷ از شمال تا جنوب اروپا طراحی و اجرا کردند، گفت: اگر ⁧سپاه پاسداران⁩ نبود، اروپایی‌ها هنوز باید در خیابان‌های خود جنازه جمع می‌کردند.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در پی صدور قطعنامه در پارلمان اروپا که خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی شده است، امروز (شنبه) اول بهمن ماه در توئیتی نوشت: سازمان‌های تروریستی از ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۷ به ویژه بازه زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ که داعش بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه را تحت کنترل داشت، حملات زیادی را از شمال تا جنوب اروپا طراحی و اجرا کردند.

وی یادآور شد: اگر ⁧سپاه پاسداران⁩ ایران نبود، آنها هنوز -ژانویه ۲۰۲۳- باید در خیابان‌های خود جنازه جمع می‌کردند.

روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه پارلمان اروپا پیش‌نویس قطعنامه‌ای که خواستار قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «گروه‌های تروریستی» اتحادیه اروپا است را به تصویب رساند. اقدامی که مقارن اغتشاشات در ایران از سوی برخی مقامات اروپایی و به ویژه وزیر خارجه آلمان مطرح و در نهایت این قطعنامه تصویب شد. البته قطعنامه مذکور الزام‌آور نیست و بایستی در شورای اروپا بررسی شده و درباره آن تصمیم گیری شود.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این نسبت به تبعات چنین اقدامی از سوی اتحادیه اروپا هشدار داده بود.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا,
,
,
,
,
,
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه