اخبار داغ

دانا گزارش می‌دهد؛

پایان غم انگیز پیروز بعد ۶ روزجدال مرگ و زندگی/ پیروز تلف شد

پایان غم انگیز پیروز بعد ۶ روزجدال مرگ و زندگی/ پیروز تلف شد
تلاش پزشکان در اتاق عمل بیمارستان دامپزشکی بی‌نتیجه ماند و پیروز در ۱۰ ماهگی بر اثر نارسایی کلیوی تلف شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی چند روز گذشته خبرهایی مبنی بر بیمار شدن پیروز یوزپلنگ ایرانی  به گوش می‌رسد که بسیار غم انگیز است. متاسفانه پیروز از پنجشنبه (چهارم اسفند) حال خوبی نداشت و این امر سبب شد تا دو بار راهی بیمارستان شد.

در ساعات اولیه پیروز مشکوک به انسداد روده بود که پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد که خوشبختانه انسداد روده وجود ندارد اما پیروز با یک نارسایی حاد کلیوی طرف است. این امر سبب شد تا پزشکان تصمیم گرفتند تا پیروز دیالیز شود.

در واقع باتوجه به وخیم‌ترشدن اوضاع جسمی پیروز، علی‌رغم اینکه او ممکن است حین دیالیز تلف شود، قرار شد دیالیز صفاقی رویش انجام شود. متاسفانه به خاطر شرایط وخیم کلیه‌ها نتوانستند پیروز را بیهوش کنند بنابراین دیالیز با استفاده از بی حسی موضعی انجام شد و توانستند «کتتر دیالیز» را در بدن حیوان کار گذاشته شود. این کار از ساعت ۱۷ تا ۲۰ انجام شد.

علیرضا شهرداری در صفحه خود در فضای مجازی نوشت: دیالیز پیروز در بیمارستان مرکزی تهران با همکاری مسئولان کنسرسیوم دیالیز ایران شروع شد و پیروز داخل اتاق جراحی رفت.

به گزارش دانا؛ شنیده ها حاکی از آن است که یوزپلنگ ایرانی بعد از ۶ روز جدال مرگ و زندگی  نتوانست دوام بیاورد و خبر رسید که پیروز در ۱۰ ماهگی بر اثر نارسایی کلیوی تلف شد.

بیشتر بخوانید:
حال پیروز چطور است؟

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه