اخبار داغ

ستاره پورتو و مشتریان هیجان انگیز؛

بهترین فصل فوتبالی طارمی/ در انتظار یک تابستان داغ

بهترین فصل فوتبالی طارمی/ در انتظار یک تابستان داغ
مهدی طارمی بهترین فصل دوران حرفه‌ای‌اش را با پورتوی پرتغال به ثبت رساند تا در انتظار یک تابستان داغ و هیجان انگیز باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی طارمی ستاره پورتو توانست در هفته پایانی لیگ پرتغال برابر ویتوریاگیمارش گلزنی کند. به این ترتیب طارمی شمار گل‌های خود را در این فصل در لیگ پرتغال به ۲۲ گل رساند تا عنوان آقای گلی این فصل رقابت‌های لیگ پرتغال را به دست بیاورد. در این دیدار پورتو 3 بر صفر برابر حریف خود به برتری رسید و طارمی یک گل به ثمر رساند و یک پاس گل داد ولی تیمش از رسیدن به عنوان قهرمانی بازماند و در نهایت بنفیکا عنوان نخست را به دست آورد.

طارمی در تمام رقابت‌ها در این فصل در ۵۰ بازی توانست ۳۱ گل به ثمر برساند تا بهترین فصل فوتبالی خود را از حیث گلزنی ثبت کند.

مهاجم اف سی پورتو 22 گل در لیگ برتر پرتغال به ثمر رساند که 3 گل بیشتر از گونسالو راموس مهاجم پرتغالی بنفیکا در رده‌بندی گلزنان مسابقات بود.

طارمی 30 ساله در تمام طول فصل جاری لیگ برتر پرتغال در فهرست برترین گلزنان عقب‌تر از رقبایش بود، اما روند خوب پورتو در هفته‌های پایانی مهاجم ایرانی این تیم را در صدر این فهرست قرار داد. طارمی با گلی که در بازی هفته پایانی لیگ برتر پرتغال برابر گویمارش زد، فصل را با 22 گل زده به پایان رساند.

مهاجم پورتو بهترین فصل دوران حرفه‌ای خود را پشت سر گذاشت و نخستین بازیکنی بود که 30 گل در تمامی رقابت‌های مختلف باشگاهی پس از زدن 26 گل در فصل 22-2021 و 21-2020 به ثمر رساند. طارمی هنوز هم می‌تواند عملکردش در این فصل را ارتقا ببخشد و باز هم برای پورتو گلزنی کند.

او تا به اینجا 22 گل در لیگ برتر پرتغال، 5 گل در لیگ قهرمانان اروپا، 2 گل در جام اتحادیه و 2 گل در سوپرکاپ به ثمر رسانده. تنها جامی که برای پورتو و طارمی باقی مانده، جام حذفی پرتغال است که پورتو در فینال آن مقابل براگا قرار خواهد گرفت. طارمی می‌تواند با گلزنی در آن بازی عملکرد فردی خود را ارتقا ببخشد و به تیمش برای رسیدن به قهرمانی کمک کند.

گونسالو راموس از بنفیکا در طول فصل بهترین گلزن بود، اما با زدن تنها 4 گل در 10 بازی اخیر لیگ از فرم خوب خود خارج شده بود. در مجموع، ملی‌پوش پرتغالی 19 گل به ثمر رساند.

زدن ضربه‌های پنالتی عاملی بود که به طارمی با 7 گل از روی نقطه 11 متر کمک کرد تا جایزه آقای گلی را به دست آورد، در حالی که گونسالو راموس هیچ گلی را از روی نقطه پنالتی نزد، زیرا این ژوائو ماریو بود که بیشتر پنالتی‌ها را در جمع عقاب‌ها می‌زد.

بیشتر بخوانید:

طارمی: آقای گلی؟ برایم مهم نیست!/ وقتی قهرمان نشوید، کفش طلا معنی ندارد

 

در انتظار یک تابستان داغ؟

چهارمین فصل حضور طارمی در لیگ برتر پرتغال بهرتین فصل فوتبالی او بود. ستاره ای که سریال گلزنی هایش در این طول این فصل هرگز متوقف نشد و اخبار گلزنی اش با پیراهن پرتغال بدل به یک خبر کلیشه ای شده بود. طارمی حتی در یک جام جهانی نحس و سیاه برای فوتبال ایران، بهترین بازیکن ایران بود که در کلونی بازنده تیم کی روش بهترین عملکرد را داشت و باز هم درخشید. 2 گل در بازی نخست برابر انگلیس و پاس گل در بازی برابر ولز او را بدل به موفقترین بازیکن ایران در جام کرد. اتفاقات این فصل سبب شد تا طارمی به طور متوالی سرتیتر خبرهای رسانه های اروپایی باشد. بخشی از این اخبار مربوط به گمانه زنی های مقصد آتی این ستاره پرتغالی است. از جمله اخبار هیجان انگیز در این بخش، لینک شدن مهدی به منچستریونایتد و آرسنال دو غول بزرگ جزیره بود. احتمال اینکه طارمی بخواهد به یکی از این دو تیم بپیوندد، چیزی در حد صفر است چرا که ورای بحث سن که یکی از المان های کلیدی برای باشگاه های اروپایی محسوب می شود، مشکل ملیت و پاسپورت نیز برای طارمی وجود دارد. با این وجود با همین شرایط طارمی به اندازه ای درخشیده که بتوان انتظار حضور او را در یکی از تیم های متوسط لیگ برتر جزیره را داشت. از سوی دیگر زمزمه هایی مبنی بر حضور او در لالیگا نیز شنیده می شود. بسیاری اعتقاد دارند سبک بازی طارمی و تکنیک او منطبق بر فوتبال اسپانیاست و لالیگا برای او مقصد بهتری است و او در صورت ترانسفر به لالیگا قطع به یقین موفق خواهد شد.

از سوی دیگر در اواخر فصلی که گذشت، خبر پیشنهاد وسوسه برانگیز الهلال غول آسیایی نیز مطرح شد که البته بسیار جدی بود اما بسیار بعید است که طارمی فوتبال اروپا را در اوج رها کند و بواسطه دلارهای نفتی راهی صحرای حجاز شود.

هر چه باشد، طارمی به عنوان بهترین ستاره لیگ پرتغال پس از یک فصل درخشان مشتریان دست به نقدی خواهد داشت و همین یک تابستان داغ را برای ستاره ایرانی رقم خواهد زد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه