اخبار داغ

گزارش دانا از پدیده‌های فصل اول سریال «زخم کاری»؛

در جمع ستارگان؛ بازیگرانی که خوش درخشیدند

در جمع ستارگان؛ بازیگرانی که خوش درخشیدند
پخش فصل اول سریال «زخم کاری» باعث شد مخاطبان بسیاری به تماشای اولین تجربه سریال‌سازی مهدویان در نمایش خانگی بنشینند و حالا به زودی فصل دوم این سریال آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پخش فصل اول سریال «زخم کاری» در تابستان سال ۱۴۰۰ باعث شد مخاطبان بسیاری به تماشای اولین تجربه سریال‌سازی محمدحسین مهدویان در نمایش خانگی بنشینند. سریال «زخم کاری» با فیلمنامه‌ای اقتباسی از رمان بیست زخم کاری نوشته محمود حسینی‌زاد و با نگاهی به نمایشنامه مکبث اثر ماندگار شکسپیر یکی از سریال‌های مطرح نمایش خانگی بود که حالا قرار است فصل دوم آن از روز جمعه 17 شهریور از فیلیمو پخش شود.

در فصل اول این سریال مهدویان سعی کرده بود در کنار استفاده از چهره‌های مطرح سینما از برخی بازیگران جوان استفاده کند و حتی در برخی موارد نقش‌های متفاوتی به برخی بازیگران بسپرد که باعث شد عنوان پدیده‌های فصل اول سریال زخم کاری را یدک بکشند.

سارا حاتمی

سارا حاتمی یکی از کشف‌های مهدویان در زخم کاری بود. دختر نوجوانی که در سریال نقش مائده ریزآبادی دختر ناصر را بازی می‌کرد که پایان تلخی نیز داشت. بازی حاتمی در این سریال باعث شد او مورد توجه بسیاری از کارگردانان قرار بگیرد و در یک اتفاق حاتمی به فاصله یک سال از پخش زخم کاری در فیلم «کت چرمی» در کنار بازیگرانی چون جواد عزتی و صابر ابر حضور پیدا کرد و بازی درخشانش باعث شد سیمرغ بلورین بازیگر نقش مکمل زن را کسب کند. شاید بعد از ترانه علیدوستی که در همان اولین حضورش سیمرغ بلورین را برای فیلم من ترانه ۱۵ سال دارم به دست آورد حاتمی تنها بازیگری باشد که این اتفاق برایش افتاده و با اولین فیلمش درخشیده است.

مرتضی امینی‌تبار

میثم مالکی سریال زخم کاری هم مانند سارا حاتمی یکی از کشف‌های مهدویان به حساب می‌آید. امینی‌تبار که سابقه بازی در تئاتر را دارد در اولین حضورش جلوی دوربین به عنوان پارتنر حاتمی حضور موفقی را پشت سر گذاشت. امینی‌تبار بعد از پخش فصل اول زخم کاری پیشنهادهای زیادی برای بازی داشت که ترجیح داد تجربه حضور در فصل دوم را با چیز دیگری عوض نکند و حضور پررنگی در فصل دوم سریال زخم کاری داشته باشد.

عباس جمشیدی‌فر

عباس جمشیدی‌فر بازیگر مطرح عرصه طنز بود که سال‌ها در نقش‌های کمدی خوش درخشیده است. همکاری او در سریال‌های موفق تلویزیونی از او چهره‌ای مطرح در عرصه کمدی ساخت که شکستن این عادت تصویری یکی از ریسک‌های مهدویان بود. ریسکی که به خوبی جواب داد و جمشیدی‌فر در اولین حضورش در یک نقش جدی خوش درخشید و باعث شد نگاه فیلمسازان به او در فیلم‌های بعدی هم تغییر کند و جمشیدی‌فر بعد از زخم کاری در دو سریال دیگر نمایش خانگی یعنی یاغی و سقوط نیز نقش‌های متفاوتی را بازی کرد.

سجاد پهلوان‌زاده

تدوینگر خوش ذوق آثار محمدحسین مهدویان بعد از چند تجربه موفق همکاری با او که آخرین آن سریال زخم کاری بود به سراغ فیلمسازی رفت و یکی از خروجی‌های پروژه زخم کاری به حساب می‌آید که به جمع فیلمسازان جوان اضافه شد.

پهلوان‌زاده با ساخت دو سریال در عرض دو سال نشان داد توانایی ساخت آثار پرلوکیشن و سخت را دارد و از نظر کارگردانی پله به پله پخته‌تر می‌شود. سریال سقوط با موضوع داعش یک سریال سیاسی – پلیسی بود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و پهلوان‌زاده با ساخت دومین سریالش که این روزها در حال پخش است نشان داد مسیر درستی را برای کار حرفه‌ای انتخاب کرده است. حیثیت گمشده جزو آثار محبوب این روزهای نمایش خانگی است که از فیلیمو پخش می‌شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه