اخبار داغ

رزرو ۶ مدال قطعی برای ووشو؛

بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| صید نخستین طلا از چنگ میزبان؛ هت‌تریک تیم ملی والیبال/ تکواندو باز هم نقره گرفت!

بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| صید نخستین طلا از چنگ میزبان؛ هت‌تریک تیم ملی والیبال/ تکواندو باز هم نقره گرفت!
روز سوم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ با پی‌گیری رقابت‌های ورزشی در هانگ‌ژوی چین آغاز شده و تا اواسط مهر ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع‌رسانی دانا به هانگ‌ژو؛ نوزدهمین دوره رویداد بازی‌های آسیایی در هانگ‌ژو از روزهای گذشته به شکل رسمی با پی‌گیری مسابقات مختلف در رشته‌های ورزشی متفاوت آغاز شده که امروز هم در روز سوم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، نمایندگان کاروان ورزشی کشورمان به رقابت با حریفان خود خواهند پرداخت.

والیبال؛ همانی شد که می‌خواستیم!

تیم ملی والیبال کشورمان در جدالی موردانتظار، امروز در دیدار پایانی رقابت‌های والیبال بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو به مصاف تیم ملی والیبال چین، میزبان این دوره از بازی‌ها رفت که با غلبه بر تیم دوم ژاپن به دیدار فینال رسیده بود.

بهروز عطایی تیمش را با ترکیب ابتدایی محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، شهروز همایون فر، امیرحسین اسفندیار، سید محمد موسوی، محمد ولی‌زاده و محمدرضا حضرت‌پور به زمین فرستاد و ایران ست اول را در عین ناباوری با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به چین باخت.

در ادامه اما ست‌های دوم و سوم با نتایج ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۲۲ به سود ملی‌پوشان ایرانی به پایان رسید تا همه‌چیز به ست چهارم کشیده شود که شاگردان عطایی با کسب برتری ۲۶ بر ۲۴ در این ست، برای سومین بار متوالی به قهرمانی بازی‌های آسیایی رسیدند و نخستین مدال طلای کاروان «ایمان، ایران و افتخار» را در هانگ‌ژو ضرب کردند.

تیم ملی والیبال ایران در این دوره از بازی‌های آسیایی یازدهمین حضور خود را تجربه کرد که سومین قهرمانی و مدال طلای متوالی را به دست آورد. مردان والیبال ایران در ۱۰ دوره قبلی، دو مدال طلا (۲۰۱۴ و ۲۰۱۸)، سه عنوان نایب قهرمانی (۱۹۵۸، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰) و یک مقام سومی (۱۹۶۶) کسب کرده بودند. 

ملی‌پوشان والیبال ایران در مرحله مقدماتی رقابت‌های این دوره نپال و بحرین را شکست دادند و در مرحله نخست حذفی نیز تایلند را از پیش رو برداشتند و مستقیم به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند. شاگردان بهروز عطایی در مرحله نیمه‌نهایی موفق به شکست قطر شدند تا در فینال حریف چین شوند و با شکست سه بر یک میزبان در دیدار نهایی به مدال طلا و عنوان قهرمانی نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی دست یافتند.

تیم ملی والیبال ایران پس از مراسم اختتامیه مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با سفری طولانی و بی‌سابقه به لحاظ مدت زمان سفر راهی برزیل می‌شود تا در مسابقات انتخابی گروه یک المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت کند.  چون کسب مدال و عنوان قهرمانی برای کاروان ورزشی ایران در هانگژو اهمیت زیادی داشت، مردان والیبال ایران قبل از انتخابی المپیک با تیم اصلی در بازی‌های آسیایی شرکت کردند.

حضور پدر معنوی کاروان در مراسم اهدای مدال والیبال

 مراسم اهدای مدال ملی‌پوشان والیبال ایران با حضور ویژه پدر شهید حججی برگزار شد و پدر معنوی کاروان باراهدای گل به ملی‌پوشان طلایی کشورمان از آن‌ها تقدیر کرد.

تنیس‌روی‌میز؛ اهدای مدال برنز تاریخی تیمی به ایران

تیم ملی تنیس روی میز کشورمان روز گذشته توانست به مدال برنز بازی های آسیایی برسد. بر همین اساس مراسم اهدای مدال ایم رقابت‌ها امروز بعد از انجام بازی فینال برگزار شد و ملی پوشان مدال تاریخی خود را دریافت کردند. این مدال پس از ۶۵ سال تکرار شده بود. نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی با هدایت جمیل لطف الله نسبی در بازی‌های آسیایی شرکت کرده اند.

ووشو؛ صعود ۶ سانداکار ایران به نیمه نهایی و قطعی شدن کسب ۶ مدال برنز

در سومین روز از مسابقات ووشو در بازی‌های آسیایی هانگژو، الهه منصوریان برای دومین مبارزه خود در وزن ۵۲- کیلوگرم به مصاف «سامرین التایف» از پاکستان رفت و با کسب برتری در این دیدار راهی مرحله نیمه نهایی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد.

در این وزن ۹ سانداکار حضور دارند که منصوریان بعد از برتری مقابل «الینا گایدری» از نپال در مبارزه نخست، با کسب دومین پیروزی راهی نیمه نهایی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد. وی برای صعود به فینال باید با «فلورنتینا» از اندونزی را پیش رو خواهد داشت.

شجاع پناهی در وزن ۶۰- کیلوگرم که در اولین مبارزه خود «یاس اسکندر» از یمن را شکست داده بود، امروز «عمرزانوف» از قرقیزستان را پیش رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد. افشین سلیمی نماینده ایارن در وزن ۶۵- کیلوگرم که دور نخست استراحت داشت، در پیکار با «ترونگ» از ویتنام صاحب پیروزی شد و راهی دیدار نهایی شد.

محسن محمد سیفی در وزن ۷۰- کیلوگرم در مبارزه امروز خود «پالتایف» از ترکمستان را شکست داد. وی دور نخست «سونگ» از کره جنوبی را از پیش رو برداشته بود. سیفی نیز با کسب دومین پیروزی به نیمه نهایی صعود کرد.

بدین ترتیب مدال برنز الهه و شهربانو منصوریان، شجاع پناهی، افشین سلیمی، محسن محمد سیفی و یوسف صبری، هر شش عضو تیم ملی ووشو در بخش ساندا قطعی شده و فردا برای صعود به فینال مبارزه خواهند کرد.

بسکتبال ۳×۳؛ پیروزی ایران در برابر مالدیو

در دومین روز از رقابت‌های بسکتبال ۳X۳ بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو، ظهر امروز (سه‌شنبه) ۴ مهر ۱۴۰۲ تیم ملی ایران در دیدار مقابل مالدیو با نتیجه ۲۲ - ۶ پیروز شد. احسان دلیرزهان، محمدمهدی رحیمی، علیرضا شریفی و امیرحسین یازرلو ترکیب تیم ملی بسکتبال سه نفره ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو را تشکیل داده‌اند. شاگردان «لوکا کاروالیو» در بازی نخست خود که روز گذشته (دوشنبه - ۳ مهر ۱۴۰۲) برگزار شد، با نتیجه ۲۱ - ۱۲ شکست خورده بودند.

تیم ملی ایران در گره B این رقابت‌ها با تیم‌های کره‌جنوبی، مالدیو، ژاپن و ترکمنستان هم‌گروه است. برنامه سایر بازی‌های ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

بازی سوم، چهارشنبه ۵ مهر : ایران - ژاپن

بازی چهارم، پنج‌شنبه ۶ مهر: ایران - ترکمنستان

ژیمناستیک؛ نمایندگان ایران بر رده هفتم و دهم

در سومین روز از بازی‌های آسیایی هانگژو مرحله قهرمان قهرمانان (شش وسیله) ژیمناستیک برگزار شد. محمدرضا خسرونژاد در پایان شش وسیله با امتیاز ۷۶.۷۳۰ در رده هفتم ایستاد. همچنین محمدرضا حمیدی نیز در پایان این بخش با امتیاز ۷۵.۵۳۲ در رده دهم قرار گرفت. در این بخش ۱۸ ژیمناست حضور داشتند.

فوتبال؛ برگزاری آخرین تمرین تیم امید قبل از جدال با تایلند

تیم فوتبال امید کشورمان تمرین سبکی را بعدازظهر امروز به وقت محلی برگزار کرد تا مهیای دیدار بعدی خود شود. در این تمرین که بیشتر به مرور کارهای تاکتیکی پرداخته شد، امیدهای کشورمان آخرین جزئیات مربوط به بازی فردا را مرور کردند.

تیم فوتبال امید فردا در چهارچوب مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو به مصاف تایلند خواهد رفت. این بازی ساعت ۱۶:۳۰ به وقت هانگژو و ۱۲ به وقت تهران برگزار می شود.

والیبال ساحلی؛ ناکامی ملی‌پوشان ایران در رسیدن به فینال

تیم ایران «ب» در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های والیبال ساحلی بازی‌های آسیایی هانگژو مقابل چین قرار گرفت و شکست خورد. تیم ایران «ب» با ترکیب عباس پورعسگری و علیرضا آقاجانی ست اول این دیدار را با حساب ۲۶ - ۲۴ واگذار کرد و در ست دوم هم  ۲۱ - ۱۶ باخت.

با این نتیجه تیم ایران از رسیدن به فینال بازماند و باید در دیدار رده‌بندی شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کند. تیم ایران ب پنجشنبه، پنجم مهر، در دیدار رده‌بندی به مصاف بازنده دیدار قطر با قزاقستان می‌رود. تیم ایران الف هم روز گذشته مقابل قطر شکست خورد و از رسیدن به نیه‌نهایی بازمانده بود.

بوکس؛ حذف تاریخ‌ساز در گام نخست، پیروزی رمضان‌پور

شکست ناباورانه شه‌بخش

در سومین روز بازی‌های آسیایی هانگژو دانیال شه‌بخش ملی‌پوش بوکس ایران به رقابت پرداخت و شکست خورد. او در دور یک شانزدهم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم مردان برابر لیو پینگ از چین قرار گرفت و مغلوب حریف خود شد و به این ترتیب از دور رقابت‌ها حذف شد. شه‌بخش که مدال نقره قهرمانی آسیا و برنز قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، از شانس‌های اصلی کسب مدال برای تیم ملی بوکس ایران به شمار می‌رفت.

پیروزی رمضان‌پور در گام نخست

ایمان رمضان پور نماینده سنگین وزن کشورمان در حالی به مصاف جونیونگ کره جنوبی رفت که پیش از این علی حبیبی نژاد و دانیال شه بخش با شکست از رقبای خود  از دور مسابقات حذف شده بودند. رمضان‌پور در مبارزه نخست خود در راند اول مسلط بر حریف بود ناگهان با حمله آسیب زای حریف مواجه شد که با اخطار داور مواجه شد و در ادامه داور دستور به قطع مبارزه و برد نماینده کشورمان داد.

بسکتبال؛ پیروزی تیم ملی مقابل حریف گم‌نام

تیم ملی بسکتبال در اولین مسابقه خود به مصاف امارات رفت و با نتیجه ۸۱ بر ۵۷ به پیروزی رسید. این در حالی بود که تیم کشورمان در کوارترهای اول و دوم نتیجه را به حریف نه‌چندان مطرح خود واگذار کرده بود. شاگردان هامان دمیر در بازی بعدی خود از ساعت ۱۳ روز پنج‌شنبه ۶ مهرماه با عربستان روبه‌رو می‌شوند.

بیش‌تر بخوانید؛
بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| کاروان ایران بر جایگاه دوازدهم قرار گرفت

جشن تاسیس شورای المپیک آسیا با حضور هاشمی

جشن یکصد و دهمین سال تاسیس شورای المپیک آسیا با حضور راجا راندیر سینک  سرپرست شواری المپیک آسیا، روسا و دبیران کل کمیته‌های المپیک ۴۵ کشور آسیایی در هتل اینتر کنتیننتال شهر هانگژو برگزار شد. در این مراسم  سیدمناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک از کشورمان حضور داشت.

شطرنج؛ ادامه کار نمایندگان ایران در دور پنجم و ششم و هفتم

تساوی طباطبایی در دور پنجم رقابت‌های شطرنج
در دور پنجم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو سوپر استاد بزرگ سید محمدامین طباطبایی مقابل نوگری بک از قزاقستان به تساوی دست یافت.

باخت مقصودلو دور پنجم
در دور پنجم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو مقابل ویدیت از هند شکست خورد.

پیروزی ارزشمند علی‌نسب در دور پنجم
در دور پنجم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو استاد بزرگ مبینا علی نسب در دیداری جذاب موفق شد مقابل مونگن تول بت خویاگ از مغولستان به یک پیروزی ارزشمند دست یابد.

برد طباطبایی در دور ششم

در دور ششم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو ملی پوشان ایران، سوپر استاد بزرگ سیدمحمدامین طباطبایی مقابل ریموند سونگ از چین تایپه به پیروزی دست یافت تا شرایط خود را در جدول بهبود ببخشد.

تساوی مقصودلو در دور ششم
در دور ششم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو، سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو مقابل پائول برسامینا از فیلیپین به تساوی رضایت داد.

تساوی علی‌نسب در دور ششم
در دور ششم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو، استاد بزرگ مبینا علی نسب مقابل ژانل فراینا از فیلپین به تساوی دست یافت.

شکست مقصودلو در دور هفتم
در دور هفتم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو، سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو متاسفانه مقابل جواهرسین دارف از ازبکستان، تن به شکست داد.

باخت مبینا علی‌نسب در دور هفتم
در دور هفتم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو، استاد بزرگ مبینا علی نسب با بی بی سارا آسابایوا از قزاقستان به رقابت پرداخت و در پایان مقابل این رقیب شکست را پذیرفت.

تساوی طباطبایی در دور هفتم
در دور هفتم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو، سوپر استاد بزرگ سید محمدامین طباطبایی مقابل بوجیانگ ذی از چین به تساوی رضایت داد.

تیراندازی؛ تيم تفنگ ١٠ متر ميكس از كسب مدال بازماند

رقابت های تیراندازی تفنگ ۱۰ متر میکس امروز سه شنبه و در چارچوب روز سوم‌ بازی های آسیایی برگزار شد. شرمینه چهل امیرانی و امیرمحمد نکونام ترکیب ایران را در این بخش از مسابقات تشکیل دادند.

در پایان مرحله مقدماتی، چهل امیرانی و نکونام با مجموع ۶۲۹ امتیاز در میان ۲۰ تیم شرکت کننده در جایگاه پنجم قرار گرفتند و برای کسب مدال برنز باید با قزاقستان رقابت داشته باشد. رقابت های تیراندازی تفنگ ۱۰ متر میکس به منظور تعيين رده بندي نهایی و مشخص شدن تيم هاي اول تا سوم برگزار شد.

شرمینه چهل امیرانی و امیرمحمد نکونام ترکیب ایران را در این بخش از مسابقات تشکیل دادند كه براي كسب مدال برنز مشترك با قزاقستان رقابت داشتند. در پايان اين مرحله تيم ايران با نتيجه ١٧ به ١١ برابر حريف خود شكست خورد و از كسب مدال بازماند.

تيم تفنگ ١٠ متر ميكس ايران در پايان مرحله مقدماتي با مجموع ٦٢٩ امتياز در جايگاه پنجم قرار گرفت.

تکواندو؛ حذف غیرمنتظره کیانی و نوراللهی؛ دومین نقره برای حسین‌پور

در ادامه مسابقات تکواندو نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی هانگژو امروز سه شنبه چهارم مهرماه در روز سوم، علیرضا حسین پور نماینده کشورمان در وزن ۶۳- کیلوگرم در اولین دیدار «محمد رایحان» از هند را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت او در ادامه و در مرحله یک هشتم نهایی نیز ۲ بر صفر نماینده پاکستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

ناهید کیانی حذف شد

در ادامه مسابقات تکواندو نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی هانگژو امروز سه شنبه چهارم مهرماه در روز سوم، در وزن ۵۳- کیلوگرم زنان، ناهید کیانی بعد از یک دور استراحت، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تکواندوکار تایلندی رفت کیانی در این مرحله نتیجه را به حریف واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

حذف نرگس میرنوراللهی

در ادامه مسابقات تکواندو نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی هانگژو امروز سه شنبه چهارم مهرماه در روز سوم، در وزن ۵۷- کیلوگرم نرگس میرنوراللهی در اولین دیدار مقابل «کیم یوجین» از کره جنوبی ۲ بر صفر شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

صعود حسین‌پور به فینال و کسب مدال نقره

علیرضا حسین پور نماینده کشورمان در وزن ۶۳- کیلوگرم در اولین دیدار «محمد رایحان» از هند را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت او در ادامه و در مرحله یک هشتم نهایی نیز ۲ بر صفر نماینده پاکستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. حسینی پور در یک چهارم نهایی هم از سد حریف کره‌ای عبور کرد تا در نیمه نهایی به مصاف زید الهلوانی از اردن برود.  تکواندو کار کشورمان در این مرحله نیز با شکست تکواندوکار اردنی که مدال برنز جهان و نقره آسیا را دارد به فینال مسابقات صعود کرد.

وی در دیدار پایانی مقابل بانلانگ از تایلند و دارنده نشان نقره جهان در سال ۲۰۲۳ به میدان رفت و راند اول ۷ بر ۶  و در راند دوم ۱۰ بر ۷ شکست خورد و صاحب دومین نشان نقره تکواندو در بازی‌ها شد.

 

رییس و دبیر انجمن سپک تاکرا در چین

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در رشته ورزشی سپک تاکرا (رگو، تیمی و کواد) در دو بخش مردان و زنان با حضور ١٣ تیم از اول تا ١۶ مهرماه در شهر هانژو چین برگزار خواهد شد.

در این دوره از مسابقات سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرا ایران به همراه نمایندگان کشورهای تایلند، هند و عربستان سعودی به عنوان ژوری حضور دارند.

همچنین علی فولادی راد دبیر انجمن سپک تاکرا ایران نیز به عنوان مدیر اجرایی بازی‌های آسیایی هانژو انجام وظیفه می‌کند.

جودو؛ حذف آخرین جودوکا، پرونده تیم ملی جودو بسته شد

سالن شیائوشان لینپو میزبان رقابتهای جودو بازیهای آسیایی بوده و امروز ۱۸ جودو کار از کشورهای ازبکستان، بحرین، کره جنوبی، ژاپن، ترکمنستان، قزاقستان،فلسطین، ایران، مغولستان، قرقیزستان، افغانستان، چین، لبنان، تایلند، تاجیکستان، چین تایپه، امارات، قطر و ویتنام در وزن منهای ۹۰ کیلو گرم مردان به مصاف هم رفتند.

تیم ملی جودو مردان و زنان کشورمان به کار خود در نخستین حضور مهم و رسمی در مسابقات بین المللی بعد از چهار سال محرومیت خاتمه داد.

تیم ملی جودو کشورمان با سه نماینده در بخش مردان ابوالفضل محمودی، مهدی فتحی پور و قاسم باغچقی و یک نماینده زن مریم بربط بعد از چهار سال تعلیق در بازیهای آسیایی هانگژو حضور یافت که در نهایت همانطور که پیش بینی می شد بدون کسب مدال به کار خود خاتمه داد.

قاسم باغچقی آخرین نماینده جودو کشورمان و جودوکار وزن منهای ۹۰ کیلوگرم کشورمان ابتدا به مصاف فاریس بدوی از کشور فلسطین رفت و با ضربه فنی راهی دور بعد شد. قاسم باغچقی در مبارزه دوم مقابل حمزه دیدار از قزاقستان در ثانیه های پایانی ایپون شد تا در نهایت پرونده تیم ملی جودو در هانگژو بسته شود.

حسین قمی هدایت تیم ملی مردان و تکتم بیدل هدایت تیم ملی زنان را بر عهده داشت.

ووشو؛ حسرت نمایندگان ایران در کسب مدال

روز‌ دوم رقابت‌های ووشو بازی‌های آسیایی هانگژو امروز هم پیگیری شد که نمایندگان کشورمان در مسابقات نوبت صبح در بخش تالو (اجرای فرم) به مصاف حریفانشان رفتند.

مینا پناهی دورچه در هنگام اجرای فرم نانچوان - نن‌دائو دچار مصدومیت شد و نتوانست کار خود را به پایان برساند. وی توسط کادر پزشکی مسابقات با برانکارد از سالن مسابقات به خارج منتقل شد. با توجه مصدومیتی که برای پناهی پیش آمد، وی ادامه مسابقات را از دست داد.

مینا پناهی برای ادامه درمان راهی بیمارستان شد

ملی‌‌پوش تالو ایران برای ادامه درمان و تشخیص دقیق میزان آسیب‌دیدگی راهی بیمارستان شد.

در فرم نان‌چوان مسابقات تالو زنان بازی‌های آسیایی هانگژو، مینا پناهی در هنگام اجرای فرم خود دچار مصدومیت شد و نتوانست کار خود را به پایان برساند. وی توسط کادر پزشکی مسابقات با برانکارد از سالن مسابقات به خارج منتقل شد.

پس از بررسی شرایط پناهی توسط پزشکان داخل سالن مسابقه وی جهت بررسی دقیق‌تر و انجام ام‌ار‌ای زانو راهی بیمارستان شد. شرایط کلی مینا پناهی مساعد است.

غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و مسئول تیم پزشکی اعزامی کاروان ورزش ایران به بازی‌های آسیایی هانگژو، در این باره گفت: بلافاصله پس از این موضوع دکتر حاکمی، دکتر سعیدی و خانم اصغری از اعضای تیم پزشکی و فیزیوتراپی فدراسیون پزشکی ورزشی پیگیر شرایط این ورزشکار ملی‌پوش شدند. در این راستا با توجه به آسیب‌دیدگی این ورزشکار از ناحیه زانو و اینکه مشکوک به پارگی رباط صلیبی بود، او جهت انجام MRI و سی تی اسکن به بیمارستان اعزام شد و با وجود اینکه در سی تی اسکن خوشبختانه شکستی رؤیت نشد، اما در MRI مشخص شد پارگی نسبی رباط صلیبی قدامی و رباط جانبی رخ داده است.

پایان کار حانیه رجبی در تالو زنان

در ادامه پیکارهای ووشو بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو، حانیه رجبی و‌‌مینا پناهی در بسته “نان چوان- نن دائو” به مصاف حریفان خود رفتند. مینا پناهی به دلیل آسیب دیدگی در فرم نان چوان نتوانست رقابت را به پایان برساند و از گردونه پیکارها کنار رفت. حانیه رجبی نیز با نمره مجموع ۱۸.۹۶۶ به کار خود پایان داد. در این فرم ورزشکارانی از چین با امتیاز ۱۹.۵۹۰، ماکائو با امتیاز ۱۹.۴۱۹ و ازبکستان با نمره ۱۹.۴۰۳  اول تا سوم شدند.

حسرت نمایندگان ایران در کسب مدال

محمدعلی مجیری و شاهین بنی‌طالبی در رقابت‌های تالو (ووشو) و در بسته  نان چوان -نن گوئن به مصاف حریفان خود رفتند. در این بسته که ۲۰ ورزشکار حضور داشتند، محمدعلی مجیری با نمره مجموع ۱۹.۳۸۰ در رده نهم ایستاد و شاهین بنی‌طالبی به امتیاز ۱۹.۳۷۹ در جایگاه دهم قرار گرفت و دست هر دو ورزشکار این فرم (بسته) کشورمان از رسیدن به مدال کوتاه ماند. در بسته نان چوان -نن گوئن نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی، نماینده اندونزی با امتیاز ۱۹.۵۰۶ قهرمان شد و ورزشکارانی از کره جنوبی و ماکائو به ترتیب با نمرات ۱۹.۴۷۲ و ۱۹.۴۶۳ دوم و سوم شدند.

۷ تیم ورزشی بعد از ظهر امروز وارد هانگ‌ژو می‌شوند

 در ادامه حضور ورزشکاران تیم های مختلف ورزشی در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگژو، مسئولین و ورزشکاران هفت تیم ورزشی ساعت ۱۴ بعد از ظهر امروز وارد هانگژو می شوند.

امروز ورزشکاران و‌ مسئولین  رشته های مختلفی همچون اسکیت ۱۵ نفر، شیرجه ۲ نفر، کوراش ۹ نفر، تیروکمان ۱۴ نفر، بدمینتون ۳ نفر، شطرنج ۲ نفر و دوومیدانی ۹ نفر در میان استقبال تشریفات کمیته ملی المپیک ساعت ۲ بعد از ظهر امروز به وقت محلی وارد هانگژو شده و سپس در محل اسکان مستقر می شوند.

بازگشت ملی‌پوشان روئینگ، دوچرخه‌سواری کوهستان و تنیس به تهران

همزمان با ورود برخی رشته های حاضر در نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی به شهر هانگژو که مسابقاتشان در روزهای آینده برگزار می شود تیم هایی که مسابقاتشان به اتمام رسیده است این شهر را به مقصد تهران ترک می کنند. به همین منظور گروه ۱۷ نفره ای متشکل از کادر فنی و ورزشکاران رشته های تنیس،دوچرخه سواری کوهستان و قایقرانی روئینک بعد از ظهر امروز از سوی واحد تشریفات کمیته ملی المپیک محل برگزاری بازیهای آسیایی را به مقصد تهران ترک کرده و فردا وارد کشور عزیزمان می شوند.

افتتاح لاین مخصوص بازی‌ها در خیابان‌های هانگ‌ژو

میزبان برای حرکت خودروهای مخصوص بازیها که ورزشکاران، کادر اجرایی، رسانه‌ها و... را به مکان برگزاری رقابتها و سالن‌ها می رساند، یک لاین حرکت مخصوص در خیابان‌های  هانگژو در نظر گرفته تا خودروهای اختصاص یافته برای بازی‌ها بدون دردسر و ترافیک از این خط ویژه حرکت کرده و سریعتر و در سر وقت برسند. این خط ویژه با خط کشی زرد و لوگو مخصوص بازیها در خیابان‌ها مشخص و جداسازی شده و از همین رو خودروها با سرعت بیشتر و حرکت در مسیر بدون ترافیک خود را به سالن‌ها، دهکده بازیها، مدیاسنتر و... می رسانند.

هندبال؛ مصاف حساس ایران با عربستان

تیم ملی هندبال در سومین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات هندبال بازی‌های آسیایی و در حساس‌ترین بازی خود رو در روی عربستان سعودی قرار می‌گیرد به گونه‌ای که پیروزی و حتی تساوی مقابل این تیم هندبالیست‌ها را راهی مرحله بعدی بازی‌های آسیایی خواهد کرد. ملی پوشان پیش از این مقابل مغولستان ۱۶-۵۰ به برتری رسیدند اما مقابل ژاپن ۲۱-۳۳ مغلوب شدند.

هم‌اکنون ایران با تفاضل گل ۲۲+ پس از ژاپن صدرنشین ۴ امتیازی در رده دوم گروه D قرار دارد و عربستان با تفاضل گل ۲۱+ در جایگاه سوم این گروه جای گرفته است. عربستان اولین بار در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۸ بانکوک شرکت کرد و اولین مدال خود را که برنز بود، در بازی‌های ۱۹۸۲ دهلی نو با تیم ملی فوتبالش کسب کرد.  بهترین رنکینگ این کشور در بازی‌های آسیایی رده ۱۱ است که در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ بوسان با ۷ مدال طلا، یک نقره و یک برنز به دست آمد. 

بهترین عملکرد عربستان در رشته هندبال به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو باز می‌گردد که در بازی رده‌بندی مقابل ژاپن قرار گرفت و با نتیجه ۲۰-۲۷ شکست خورد تا رده چهارم بازی‌های آن دوره را از آن خود کند.  عربستان همیشه یکی از جدی‌ترین رقبای هندبال ایران بوده و مسابقات قهرمانی مردان آسیا که در دمام برگزار شد، آخرین رویارویی تیم ملی هندبال بزرگسالان کشورمان با این تیم بود.

نمایندگان کاروان اعزامی ورزش ایران امروز در رشته‌های دوچرخه‌سواری، تکواندو، والیبال، شمشیربازی، تیراندازی، قایقرانی، بوکس، جودو، بسکتبال، ژیمناستیک، والیبال ساحلی، هندبال، ووشو، بسکتبال ۳×۳ و شطرنج مسابقه می‌دهند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه