اخبار داغ

امیرعبداللهیان:

توسعه عمیق جنگ در منطقه کاملا متصور است

 توسعه عمیق جنگ در منطقه کاملا متصور است
وزیر امور خارجه با بیان اینکه از رهبران مقاومت شنیدیم که در صورت ادامه این وضعیت منطقه از طریق مقاومت وارد مرحله جدیدی خواهد شد.، گفت که توسعه عمیق جنگ در منطقه کاملا متصور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان که امشب (یکشنبه) ۱۲ آذر ماه در محل وزارت امور خارجه میزبان وزیر خارجه سلطنت عمان بدر البوسعیدی بود، پس از دیدار و گفت‌وگو با وی در جمع خبرنگاران به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداخت.

وی ضمن خیرمقدم به همتای عمانی گفت: ما و همکاران در وزارت امور خارجه و همچنین سایر همتایان در منطقه و کشورهای اسلامی در بیش از ۵۰ روز گذشته به صورت شبانه روزی مشغول پیگیری تحولات مربوط به فلسطین برای بازگشت ثبات و امنیت به منطقه و توقف جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم اسرائیل هستیم.

وزیر خارجه بیان کرد: امشب فرصتی شد تا با وزیر خارجه سلطنت عمان درباره مناسبات دوجانبه گفت‌وگو کنیم. بخشی از گفت‌وگوها بعد از این نشست خبری ادامه خواهد یافت.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد:‌  فردا بیستمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عمان در تهران به میزبانی وزیر صمت برگزار خواهد شد. اسناد مهمی بین دو کشور در جریان دیدار رئیس جمهور ایران و سلطان عمان به امضا رسیده است. این کمیسیون فرصتی است تا پیگیری دقیقی در بخش اقتصادی برای انجام دقیق نیات و دستورات روسای دو کشور صورت بگیرد.

وزیر خارجه بیان کرد: وزیر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بزودی برای امضای موافقتنامه گمرکی وپیگیری توسعه هر چه بیشتر مناسبات اقتصادی به مسقط سفر می‌کند. امشب همکاری‌های رو به توسعه اقتصادی، تجاری و فرهنگی، گردشگری، علمی و فناوری و ورزشی بین دو کشور را مرور کردیم.

امیرعبداللهیان بیان کرد: خرسندیم ارزیابی مشترکی از پیشرفت خوب مناسبات فراروی ما قرار دارد و همه بخش‌ها در دو دولت ایران و سلطنت عمان به خوبی توافقات به عمل آمده در دیدارهای روسای دو کشور را پیگیری می‌کنند.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم گفت‌وگوهای ما به مسأله تحولات در غزه و کرانه باختری فلسطین بازمی‌گردد. دوستان ما و مقامات سلطنت عمان همواره نقش منطقه‌ای و بین‌المللی فعالی را برای کمک به حل و فصل مناقشات در منطقه به عمل آورده‌اند و امشب نیز در این خصوص گفت‌وگوهای مهمی را با آقای بدرالبوسعیدی همتای عمانی خواهیم داشت.

وزیر خارجه با ذکر این نکته که مرحله جدید حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه و کرانه باختری با حضور وزیر خارجه آمریکا در نشست کابینه جنگی رژیم صهیونیستی آغاز شد، اظهار داشت: آمریکا از یک طرف در رسانه سخن از توصیه به اسرائیل برای عدم کشتار زنان و کودکان و غیرنظامیان می‌گوید اما در عمل با دادن چراغ سبز به تل‌آویو از نسل‌کشی در غزه حمایت می‌کند.

وی گفت:‌مایلم با صدای بلند اعلام کنم که آمریکا باید تبعات این رفتار ریاکارانه خود در همراهی و مشارکت و حمایت از اسرائیل برای نسل‌کشی و جنایات جنگی در غزه و کرانه باختری را تحمل کند.

وزیر خارجه بیان کرد: از رهبران مقاومت در روز گذشته شنیدیم که در صورت ادامه این وضعیت منطقه از طریق مقاومت وارد یک مرحله جدیدی خواهد شد. توسعه عمیق جنگ در منطقه کاملا متصور است و هشدار داده می‌شود به همه طرف‌هایی که دنبال جنگ افروزی هستند که تا دیر نشده کشتار زنان و کودکان را متوقف کنند. از همه دولت‌های اسلامی و جهان می‌‌خواهیم برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی و بازگشایی معابر برای رساندن سوخت و مواد غذایی به غزه و مقابله با کوچ اجباری ساکنان غزه و کرانه اقدام کنند.

وی گفت: امیدواریم برادران در مصر نسبت به بازگشایی مرز رفح اقدام کنند و مانع تحقق توطئه اسرائیلی علیه تمامیت ارضی اردن و مصر شوند.

وزیر خارجه بیان کرد: تشکیل دادگاه جنایت جنگی و محاکمه جنایتکاران جنگی رژیم صهیونیستی خواست جهانی است.

وی گفت که ایران به دنبال توسعه جنگ نیست ولی به جنگ افروزان در منطقه قویا هشدار داده می‌شود تا دیر نشده آمریکا حمایت خود از جنایتکاران اسرائیلی را فورا متوقف کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه