اخبار داغ

ایری در گفتگو با دانا:

ایجاد سامانه‌ متمرکز مانع افزایش قیمت بلیط هواپیما در بازه پیک سفر خواهد شد

ایجاد سامانه‌ متمرکز مانع افزایش قیمت بلیط هواپیما در بازه پیک سفر خواهد شد
سخنگو کمیسیون عمران با اشاره به‌ضرورت ایجاد سامانه‌ متمرکز گفت: وجود چنین سامانه‌هایی مانع افزایش قیمت بلیط هواپیما در بازه پیک سفر (عید و تعطیلات) می‌شود.

عبدالجلال ایری، سخنگو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ درباره ضرورت ساماندهی عرضه بلیط هواپیما برای جلوگیری از تخلفات قیمتی ایرلاین‌ها، اظهار کرد: همواره در ایام پیک سفرهای هوایی، همانند مناسبت‌های مذهبی و تعطیلات نوروزی شاهد نوسانات قیمتی در بلیط هواپیما هستیم به‌نحوی‌که با وجود نرخ مصوب پروازی، در برخی از مسیرهای پر تردد افزایش قیمت چشمگیری اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: در همین راستا بارها نسبت به‌ضرورت ساماندهی عرضه بلیط هواپیما و کنترل قیمت‌ها توسط سازمان هواپیمایی کشوری تذکر دادیم. اخیراً هم وزیر راه و شهرسازی وعده ایجاد سامانه‌ای متمرکز برای عرضه بلیط هواپیما داده‌اند که امیدواریم اجرایی شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: شرایط ایرلاین‌ها در حوزه هزینه‌ها و دشواری نگهداری هواپیماها و رعایت استاندارها کاملاً قابل‌درک است اما نمی‌توانیم چشمانمان را بر روی تخلف‌ها و افزایش قیمت‌های بی‌رویه و خارج از قانون و ضابطه را بپذیریم.

بیشتر بخوانید:

دریافت ۱۰۰۰ یورو بعد از گیت پرواز/ اعطای ارز به متقاضیان سفرهای هوایی

وی در ادامه گفت: مردم انتظارات به حقی از مجموعه‌های هواپیمایی و ایرلاین‌های کشور دارند. رعایت حقوق مسافران در خصوص زمان‌بندی پروازها، ارائه خدمات در مسیرهای پروازی و از همه مهم‌تر قیمت مناسب و کاهش نوسانات قیمتی در ایام پیک از جمله این انتظارات است که در برخی از شرکت‌های هواپیمایی رعایت نشده و موجب گلایه‌مندی مردم است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وجود سامانه‌ای واحد و شفاف برای فروش بلیط هواپیما نقش مؤثری در ساماندهی عرضه بلیط‌ها خواهد داشت که امیدواریم پیش از رسیدن ایام نوروز، چنین سامانه‌ای توسط وزارت راه رونمایی شود و مردم در عید امسال که مصادف با ایام ماه مبارک رمضان هم هست با شرایط مناسبی اقدام به خرید بلیط کنند و رضایت‌مندی مناسبی را شاهد باشیم.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از سامانه فروش بلیت هواپیما طی چند روز آینده

 

خبرنگار : امیر طاهری

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه