اخبار داغ

روز قدس امسال پرشورتر از هر سال در تمام جهان برگزار خواهد شد

روز قدس امسال پرشورتر از هر سال در تمام جهان برگزار خواهد شد
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای تاکید کرد که روز قدس امسال به یاد شهدای گرانقدر جبهه مقاومت و مردم مظلوم و مقاوم فلسطین پرشورتر از هر سال در تمام جهان برگزار خواهد شد و مردم ایران نیز مانند تمام آزادگان جهان در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در این بیانیه آمده است:

روز قدس یادگار ماندگار بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است. این ابتکار ایشان در روزگاری مطرح شد که ابرقدرت‌های جهان به دنبال این بودند که نام فلسطین را در جهان به فراموشی بسپارند اما با نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس، آرمان فلسطین دوباره زنده شد و مقاومت و مظلومیّت این مردم هر سال در روز قدس به جهانیان یادآوری می‌شود.

در ادامه این بیانیه افزوده شده است: این نامگذاری همچنین همبستگی و وحدت جهان اسلام و آزادیخواهان جهان علیه جبهه استکبار را تقویت کرد و به نمادی برای مبارزه با ظلم در جهان و عدالتخواهی در جهان تبدیل شده است. بیش از هفت دهه است که صهیونیست‌های جنایتکار با حمایت دولت‌های مستکبر غربی از جمله آمریکا و با سکوت سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری با اشغال فلسطین و تشکیل دولت جعلی و کشتار و جنایت، مردم فلسطین را از سرزمین خود بیرون رانده‌اند و راهپیمایی جهانی روز قدس در هر سال موجب اطمینان قلوب مردم مظلوم فلسطین و مظلومان جهان و آزادگان در حمایت از ایشان است و موجب خشم و عصبانیت جنایتکاران صهیونیست و حامیان آنها می‌شود.

این بیانیه می‌افزاید: گروه‌های مقاومت مردمی فلسطین در طول حیات نامشروع این رژیم غاصب دست از مبارزه برنداشته و رژیم اشغالگری که آرزوی نیل تا فرات را سر می‌پروراند امروز هیمنه نظامی خود را از دست داده و عملیات رعدآسای طوفان‌الاقصی -که نمود خشم ملت مظلوم فلسطین در برابر ظلم‌های مستمر صهیسونیست‌های ظالم بود- هیمنه پوشالی این رژیم را شکست و این رژیم گرگ‌صفت برای جبران این شکست تاریخی و بازسازی روحیه شکست‎خورده‌اش، دست به کشتار و جنایت گسترده در غزّه زده است و جنایت کشتار مردم مظلوم فلسطین در ماه‌های اخیر که دنیا شاهد آن بوده است در تاریخ بشریّت بی‌سابقه است. رژیم شرور صهیونیست از سوی دیگر اقدامات تروریستی خود را گسترش داده و در یک جنایت وحشیانه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف حمله نا جوانمردانه خود قرار داد و این رژیم جعلی از ابتدای حیات نامشروع و ننگین خود، کانون اصلی تروریسم دولتی بوده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: امسال روز قدس و مبارزه با جنایت‌های صهیونیست‌ها، نه تنها آرمان مسلمانان جهان؛ بلکه آرمان مشترک و خواسته تمام ادیان الهی و آزادگان جهان شده و رفتارهای رژیم کودک‌کش در ماه‌های اخیر آبرویی برای حقوق بشر غربی باقی نگذاشته است و در تمام نقاط جهان علیه این جنایت‌ها راهپیمایی و تظاهرات برگزار شد و حمایت از مردم غزّه و فلسطین خواسته عدالت‌خواهان و آزادی‌خواهان در جهان شد. دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید می‌کند روز قدس امسال به یاد شهدای گرانقدر جبهه مقاومت و مردم مظلوم و مقاوم فلسطین پرشورتر از هر سال در تمام جهان برگزار خواهد شد و مردم ایران اسلامی نیز مانند تمام آزادگان جهان برای نابودی رژیم غاصب و کودک‌کش در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه