اخبار داغ

در همایش بین المللی بزرگداشت روز قدس و بررسی دستاوردهای مقاومت؛

آیت الله اختری: نامگذاری روز قدس مساله فلسطین را از عربی - اسلامی به جهانی تبدیل کرد

آیت الله اختری: نامگذاری روز قدس مساله فلسطین را از عربی - اسلامی به جهانی تبدیل کرد
رئیس کمیته حمایت از فلسطین ریاست جمهوری اظهار کرد: حرکت امام(ره) در نامگذاری روز قدس توانست مساله فلسطین را از عربی و اسلامی به مساله ای جهانی تبدیل کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله محمد حسن اختری طی سخنانی در همایش بین المللی بزرگداشت روز قدس و بررسی دستاوردهای مقاومت و جنایات رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی و ارائه راهکارها که در مجموعه فرهنگی نهاد ریاست جمهوری برزگار شد، اظهار داشت: کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین هر سال در این مناسبت، اجتماعی را در زمینه اهمیت روز قدس و پرداختن به آن تشکیل می داد اما امسال روز جهانی قدس بو و رنگ جدیدی دارد و یک نشان، عظمت و سرافرازی خاصی پیدا کرده و آن هم افتخار عملیات طوفان الاقصی است.
وی تصریح کرد: این عملیات توانسته به اسلام و مسلمانان عزت و سربلندی و عظمت عنایت کند. روز جهانی قدس یعنی آن زمان که امام خمینی (ره) دعوت به برگزاری روز جهانی قدس برای دفاع از فلسطین و قدس و همچنین مقابله با جنایت کاران صهیونیست نمودند شاید آن روز تصور نمی شد این دعوت و فراخوانی که امام داشتند اینگونه بتواند نقش آفرین شود و در میان جامعه حرکت ایجاد کند و تا این حد پیش برود که در تمام دنیا فریاد مرگ بر اسرائیل بلند شود.
رئیس کمیته حمایت از فلسطین ریاست جمهوری  با بیان این که رژیم اشغالگر قدس با حمایت سازمان های بین المللی و پشتیبانی رژیم های مرتجع عربی و سلطنت ها و پادشاهان عربی قدرت گرفت، گفت: اکنون تحولات میدانی به جایی رسیده که در شورای امنیت جز یک کشور همه علیه این رژیم رأی می دهند. حتی در میان مردم کشورهای اروپایی و آمریکایی و یا در پارلمان های این کشورها حرکت هایی برای مقابله با رژیم اشغالگر قدس به وجود آمده است.
اختری افزود: وضعیت نا بسامان و بسیار ننگ بار رژیم اشغالگر قدس می طلبد که ما امروز به این آموزه های روز جهانی قدس بیشتر ایمان آوریم و باور داشته باشیم حرکت امام(ره) در نامگذاری روز قدس توانست مساله فلسطین را از عربی و اسلامی به مساله ای جهانی مبدل ساخت.
وی خاطرنشان کرد: آینده طوفان الاقصی و تداوم آن  مسائلی است که باید بیشتر به آن توجه شود. اگر کشورهای عرب اطراف فلسطین مردانگی کنند، غیرت به خرج دهند راه را باز کنند، از سراسر کشورهای اسلامی جوانان غیور، فداکار و مجاهد به میدان خواهند رفت، کاری که از دستمان بر می آید حمایت و پشتیبانی است.
سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران: ضرورت وحدت گروه‌های مقاومت در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی
سفیر یمن در تهران با اشاره به این که شاهد جنایت‌های جدید دشمن در سوریه، عراق و ایران هستیم و باید با آن برخورد کرد، گفت: باید انتقام خون های ریخته شده را بگیریم و وحدت گروه های مقاومت بیش از پیش شود.
ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در تهران طی سخنانی در همایش بین المللی بزرگداشت روز قدس و بررسی دستاوردهای مقاومت و جنایات رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی و ارائه راهکارها  اظهار داشت: توجه کنیم در برابر این همه دستاورد مقاومت در غزه چه وظیفه ای داریم، باید در برابر رژیم صهیونیستی عظمت اسلام را به نمایش گذاشت.
وی تصریح کرد: جنایت های دشمن زیاد است، پس از گذشت ۶ ماه از جنگ اکنون زمان آن رسیده تا مرحله ای را بهتر از مرحله قبل پایه ریزی کرده و ارزیابی انجام دهیم. امروزه شاهد جنایت های جدید دشمن در سوریه، عراق، یمن و ایران هستیم، باید با این رژیم مواجهه و برخورد کرد و با تغییر روش و عملیات دشمن را زمین گیر کنیم.
این دیپلمات یمنی همچنین بیان کرد: ما از ابتدای عملیات طوفان الاقصی تاکید کردیم که این جنگ طولانی خواهد بود، طولانی تر از آن است که حتی دشمن فکر می کند، درست است دشمن به اهدافش نرسیده اما باید انتقام خون های ریخته شده را بگیریم، وحدت گروه های مقاومت بیش از پیش شود.
وی افزود: باید راهکارهای مناسب را در وقت و زمان خودش پیش ببریم، اما چه راه بهتر از این که برای شکست دادن دشمن تلاش کنیم، مقاومت به وجود آمد تا راهش ادامه یابد.
سفیر یمن در تهران تاکید کرد در روز جهانی قدس بهتر از سابق عزم خود را به مقابله با رژیم صهیونیستی نشان دهیم، باید خود را برای هماهنگی و وحدت نیروهای مقاومت قوی کنیم. این جنگ برای مقاومت تاریخ ساز بوده و خواهد بود.
عضو ارشد دفتر سیاسی جهاد اسلامی: در آستانه روز جهانی قدس، فلسطین قدرتمندتر شده است
عضو ارشد دفتر سیاسی جهاد اسلامی در این همایش اظهارداشت: به نمایندگی از مردم فلسطین، جهاد اسلامی و شهدای مقاومت در این همایش حضور دارم و شهادت شهدای مقاومت را در سوریه تسلیت می گویم.
وی افزود: فلسطین از ابتدای انقلاب اسلامی در قلب ایران و ایرانیان حضور داشته و دارد و امروز در آستانه روز جهانی قدس اعلام می کنیم فلسطین با قدرت جشن می گیرد و جانفشانی های غزه و شهادت کودکان و زنان غزه و تمام خون هایی که در برابر جهانیان ریخته شده را گرامی می داریم و با تمام قدرت در برابر عملیات ددمنشانه رژیم صهیونیستی ایستاده ایم و در برابر آمریکا و انگلیس که خون مردم غزه را ریخته اند ایستادگی می کنیم، ملت ما مقاومت را پیش گرفته و همه ناوها و زره های رژیم صهیونیستی را نابود خواهد کرد.
دکتر احسان عطایا افزود: به کسانی که خواستند بین ما تفرقه بیاندازند و مردم را علیه مقاومت و ایران تحریک کنند می گوییم که مقاومت امروز بیش از پیش متحد گشته و علیه طرح هاو پروژه های صهیونیست در منطقه مقاومت می کند، فرماندهان مقاومت در پشت سنگر فرماندهی نمی کنند بلکه همواره در عرصه حضور دارند و همواره شهید می دهند.
وی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی حتی یک لحظه فلسطین را از ذهن خود دور نگه نداشت همچنان به یاد او هستیم، شهدا با خدمت خود ثابت کردند همواره در عرصه حاضر هستند گرچه در جنگ طوفان الاقصی هدف را مشخص کرده و دشمن را زمین گیر کردند، چهره مقاومت و جمهوری اسلامی را نتوانستند مخدوش کنند مقاومت در برابر دشمنان برای دفاع از ملت ما شهید داد.
عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه عزیزان ما در یمن، عراق، سوریه در کنار مقاومت ایستانده اند، گفت: مقاومت در فلسطین مقاوم تر از قبل بوده و همواره در ضربه زدن به دشمن از پای نمی نشیند مطمئن باشید ملت ما از پای نخواهد نشست و ازتمام ملت ها و آزادیخواهان جهان می خواهیم امسال روز قدس را فعال تر برگزار کنید تا بتوانیم در مسجد الاقصی پیروزی را جشن بگیرم.
مشاور فرهنگی وزیر ورزش و جوانان: کنگره شهدای ورزشکار حوزه مقاومت را برگزار خواهیم کرد
دکتر آذرنوش مشاور فرهنگی وزیر ورزش و جوانان نیز ضمن گرامیداشت شهدای مقاومت در سوریه گفت: قبل از حماسه طوفان الاقصی تاکنون 700 نفر از ورزشکاران ما از رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی خودداری کردند حماسه طوفان الاقصی دریچه جدیدی را در کشورهای مختلف حتی کشورهای اروپایی و آمریکایی ایجاد کرده است و دامنه این موضوع بین هواداران و تماشاچیان ورزشی نیز گسترش یافته است به طوریکه در اقصی نقاط جهان در رشته های مختلف ورزشی اعلام همدردی و همراهی با ملت مظلوم فلسطین داشته اند.
وی افزود: علی رغم اینکه اکنون در ورزش شاهد مافیای رژیم صهیونیستی در برخی رشته های ورزشی هستیم اما می توان کارهای بزرگی را انجام داد.جبهه مقاومت در ورزش از ظرفیت بالایی برخوردار است.
دکتر آذرنوش تصریح کرد: به دنبال برگزاری کنگره ملی شهدای ورزشی جبهه مقاومت هستیم که این فرصت بسیار خوبی است که با حضور خانواده شهدای مقاومت برگزار نمائیم همچنین تالیف کتاب از زندگی شهدای ورزشکار جبهه مقاومت و ساخت مستند بسیار می تواند موثر باشد.
مشاور فرهنگی وزیر ورزش و جوانان همچنین بیان کرد: برگزاری رویدادهای ورزشی میان کشورهای حوزه مقاومت و کشورهای اسلامی در دستور کار است، زیرا ورزش موجب همگرایی است با توجه به کشتار زنان و کودکان و ورزشکاران و از بین بردن مجموعه های ورزشی توسط رژیم صهیونیستی به دنبال این هستیم با همکاری وزارت خارجه اقداماتی را انجام دهیم تا از حضور ورزشکاران رژیم صهیونیستی در رقابت های بین الملل جلوگیری شود.
رویوران: مقاومت برتری دشمن را با مدل جدیدی از جنگ خنثی کرده است
حسین رویوران تحلیل گر مسائل غرب آسیا در همایش بین المللی بزرگداشت روز قدس و بررسی دستاوردهای مقاومت و جنایات رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی و ارائه راهکارها در پنل تخصصی مقالات این موضوع اظهار کرد: طوفان الاقصی طولانی ترین نبرد مقاومت فلسطینی علیه رژیم صهیونیستی است، در این جنگ رکورد ایستادگی و مقاومت رقم می خورد و اکنون ۶ ماه از جنگ می گذرد اما تسلیم دشمن نشده اند، به نظرم یک دستاورد بسیار مهم نظامی است که مقاومت موفق به انجام آن شده است.
وی تصریح کرد: کسانی که این رژیم را به وجود آوردند ابزار حفظ آن مانند سلاح های هسته ای، بیولوژیک و... را نیز فراهم کردند.
این تحلیل گر مسائل غرب آسیا افزود: در جریان این جنگ، محور مقاومت توانست با یک جنگ متقارن برتری دشمن را از بین ببرد، البته چنین جنگی به صورت گام به گام در سال ۲۰۰۶ به اوج خودش رسید و در حال تکامل است، این نوع شکل و مدل جنگی که مقاومت ایجاد کرده برتری دشمن را خنثی کرده است.
وی یادآور شد: براساس کنوانسیون ژنو شرایط مردم غیر نظامی، اماکن تاریخی، عبادی و... تعریف مشخصی دارد که در زمان جنگ نباید مورد حمله قرار گیرد، متاسفانه فاتحان جنگ جهانی دوم از امکانی برخوردارند که می توانند نظر کل جهان را وتو کنند، در عین حال وجود این مقررات یکی از مهمترین افتخارات بشر است این قوانین اینگونه مانند غزه نقض نشده است.
رویوران همچنین بیان کرد: متاسفانه رژیم صهیونیستی مانند قدرت فوق قانون  برخورد می کند و غرب همچنان دنبال عقب نگه داشته شدن جهان اسلام است آن هم با نظام های فاسد و زد و بند هایی که صورت می گیرد.
وی همچنین اظهار داشت: در جنگ تحمیلی موشک باران شهرها یک فاجعه بود، غیر نظامیان کشته می شدند، شورای امنیت یا سکوت می کرد یا دفاع. در بکارگیری سلاح های شیمیایی واقعا سازمان های بین المللی خیانت کردند.
این کارشناس مسائل فلسطین با اشاره به شکایت آفریقای جنوبی از اسرائیل اظهار داشت: با شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به دادگاه لاهه  برای اولین بار است که اسرائیل باید پاسخگو باشد.
رئیس مرکز مطالعات غرب آسیا و شمال آفریقای وزارت امور خارجه: رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران دچار خطای استراتژیک شد
مجتبی فردوسی پور طی سخنانی در همایش بین المللی بزرگداشت روز قدس و بررسی دستاوردهای مقاومت در عملیات طوفان الاقصی و ارائه راهکارها نیز در پنل تخصصی اظهار داشت: دشمنان ما جزو احمق ها هستند، با خبط و خطایی که کردند امروز مساله روز قدس با شرایط غزه به گونه ای رقم خورده که یک حادثه جهانی را براساس راهبردهای امام (ره) و رهبری رقم زده است.
وی تصریح کرد: خواهیم دید مساله روز جهانی قدس از دایره اسلامی و عربی خارج خواهد شد. در روز قدس ثقل اقدام اندیشه امام(ره) تبلور خواهد یافت.
عضو مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت خارجه در ادامه اظهار داشت: باید زمان بگذرد تا رمز و راز عملیات طوفان الاقص مکشوف شود، این که درکنار خط ساحلی مدیترانه تونل های طبقاتی را با نظم خاصی احداث کنید غربی ها حتی به آن اعتراف کرده اند، راز و رمز غزه زمانی هویدا می شود که حادثه غزه در کرانه و سرزمین های اشغالی تکرار و تونل ها متصل با هم شوند.
فردوسی پور خاطرنشان کرد: آنچه باید اذعان کرد اینکه رمز موفقیت مقاومت اسلامی در غزه است و نباید تردید  کرد خطای استراتژیک رژیم صهیونیستی اقدام علیه کنسولگری ایران در سوریه بود، فکر می کنند با اقدامی که انجام  دادند  شرایط بازی را می توانند تغییر دهند، همان طور که رهبری فرمودند از اقدام خود پشیمان می شوند.
وی همچنین بیان کرد: ایران باید پای در باشگاه هسته ای دهد و موازنه هسته ای را در عرصه بین الملل رقم زند، همان طور که رهبری فرمودند زیاد طول نمی کشد که پشیمان شوند که چرا اقدامی کردند که پاسخ دندان شکن جمهوری اسلامی را ببیند، اقدام آن ها خبط و خطای استراتژیک بود اما اقدام ایران هوشمندانه متکی بر کیاست و ذکاوت خواهد بود.

 

 

 

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه