اخبار داغ

مرتضوی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

نرخ بیکاری در ۷ استان زیر ۷ درصد است

 نرخ بیکاری در ۷ استان زیر ۷ درصد است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در ۷ استان زیر ۷ درصد است و دولت در کاهش نرخ بیکاری رکورد تاریخی را ثبت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «سید صولت مرتضوی» وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: نرخ بیکاری در ۷ استان زیر ۷ درصد است و دولت در کاهش نرخ بیکاری رکورد تاریخی را ثبت کرد ، عزم دولت بر این است که بتوانیم نرخ بیکاری را همواره کاهش دهیم.

وی افزود: این شیوه های مختلف دارد، یکی فعال سازی بنگاه‌های بزرگ و به ظرفیت اسمی رساندن آنهاست .اقدام دیگر تقویت طرح های توسعه ای بنگاه های بزرگ است. باید بنگاه‌های بزرگ راکد فعال شود.

وزیر کار در تشریح اصلاح قانون بیمه بیکاری گفت: بخشی از کارگران مشمول این قانون نمی شدند از جمله کارگرانی که در مناطق آزاد کار می کردند و تابع قوانین و ضوابط خاص خود بودند، ما این افراد را اضافه کردیم و از سوی دیگر کسانی که بیمه بیکاری و از کار افتادگی می گرفتند امکان بازگشت به کار در کارگاه دیگر سخت بود ترتیباتی را ایجاد کردیم تا فرایندها اصلاح شود و کارگران بتوانند به بازار کار برگردند.

مرتضوی در مورد اعتراض برخی کارگران به این طرح بیان کرد: طبیعی است هر طرحی موافق و مخالف دارند، اما اکثریت جامعه کارگری با پیشنهادات ما موافق هستند.

وی درباره اعتبارات کالابرگ‌های الکترونیکی خاطر نشان کرد: هنوز جداول کامل نشده است و البته قرار است که بخشی از این فرایند را به روش‌های دیگر انجام دهیم و شیوه‌های مختلف را برای کمک به دهک‌های کم‌درآمد جامعه در نظر بگیریم.زمان اجرای طرح کالابرگ‌های الکترونیکی در آینده به تاخیر نمی‌افتد. 

مرتضوی در همین راستا ابراز امیدواری کرد تا مبلغ کالابرگ الکترونیک۲۲۰ هزار تومان نباشد و افزایش یابد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه